Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Odpady a čističky > Zkušenosti s domovní ČOV

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.234.166 (?)
15.4.2018 15:19

Dobrý den, my máme čističku Aquatec AT6. Jsme doma jen dva a nárazově přiletí děti s vnoučaty, tak to ten výkon musím dát vyšší.Je fakt, že jsme se ji "učili" rozumnět cca 1 rok, než jsme ten chod pochopili a naučili se ji seřizovat sami. Takže začátky byly rozpačité, sem tam jsme museli nějaký ten kal vybírat a zdálo se nám, že to není ono.Do té doby nám sem jezdil nejdřív pán od výrobce a teď když je potřeba tak servisák, který je od nás nedaleko a musím říct, že oba dva velmi ochotně, i když to ten od výrobce měl pěkný kus. Teď už to umíme a jsme docela spokojení, ale jestli máte kousek od vás kanalizaci, tak bych šla do ní, je fakt, že je to méně starostí. Tady bohužel není ani vodovod a ani kanalizace, takže... svůj vrt a svoji čističku.Ta skousne normální běžné prášky, vlastně všechno, co neobsahuje chlor- ten zabije bakterie a čistička nefunguje. Dostali jsme pro nějakou tu havárii sadu bakterií a ještě jsme to ani nepoužili. Pracuje už 3 roky a pohoda.Kupuju Savo bez chloru, normální prostředky na mytí nádobí a peru v Arielu. Snažím se praní rozprostřít, takže peru max.1-2 pračky denně, mám i myčku nádobí, takže to tak nějak rozumně rozvrhnu.Nesmí se dávat ty voňátka na WC do mísy, to pro čov není dobré. Za tu dobu nám jednou vypadla hadice od dmychadla a jinak to jede dobře. Ale kanalizace je kanalizace, co si budem povídat, nemusíte se o nic starat, ale zase platíte stočné. Je to na kažýdém, co preferuje, my neměli na vybranou.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Smrad jsem vyřešil ventilací kanálového svod..., host, 28.6.2018
Prostředky Pro ČOV..., host, 24.6.2018
Dobrý den, mám zkušenosti ČOV už osm let se ..., host, 20.5.2018
Dobrý den, my máme čističku Aquatec AT6. Jsm..., host, 15.4.2018
No, nic ve zlém, ale máte tam snad somálskó ..., host, 21.1.2018

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.141.6 (?)
14.1.2012 16:27, počet návštěv: 266883
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, rád bych požádal ty, co mají zkušenosti s domací čov, jestli by se nepodělili o své zkušenosti. Rád bych se dozvěděl od uživatelů výhody a nevýhody tohoto zařízení, se kterými se běžně setkávají v praxi. Něco jiného zajisté uvádí obchodníci a něco jiného uživatelé.

Rozhoduji se, jestli mám zainvestovat a udělat přípojku na kanál (vzdálenost 150 m), nebo si pořídit čistírnu odpoadních vod.

Slyšel jsem spoustu různých názoru proč čističku koupit a přoč zase ne, proto se obrací na vás kdo již máte praktické zkušenosti.

Zajímalo by mě, jestli je nějak omezen počet praček za jeden den nebo jestli musím dávad pozor co a kolikrát splachuji a další podobné věci.

Předem děkuji za odpověď.

Připojit reakci   

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.33.30 (?)
22.1.2012 17:40
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den,

nemám sice čov, ale také uvažuji o koupi nehohl by někdo napsat jaké jsou přednosti a nevýhody. děkuji všem ochotným majitelům čov.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.206.18 (?)
12.2.2012 14:28

Já bych byl rozhodnutej hned. Šel bych do tý kanalizace a to i za cenu kdybych měl v případě nepříznivých podmínek pořídit přečerpávačku.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.140.21 (?)
12.2.2012 15:49
Těžko radit, mě se ČOVku podařilo rozjet až cca po 3 letech provozu, kdy jsem zjistil, že tam máme slabé čerpadlo (pro 2 osoby místo 4). Do té doby to byla hrůza. Teď funguje už dobře, ale je to pořád stres, aby bakterie neumřely, protože pak to hned smrdí a není s tím jednoduchá a pěkná práce. Taky záleží jaký máte doma provoz, jestli v klídku, nebo aktivní rodina. ČOVce toho vadí moc, hlavně myčka-musíme půlit tablety a samozřejmě jedy, které se lijí do WC. Na druhou stranu mám dobrý pocti, že když funguje tak přírodě tím pomáháme.
Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.18.233 (?)
21.7.2012 22:10

dobrý den, máme doma ČOV doma už rok a to je strašné, vůbec nám to nefunguje, barva je černá. Nevíme doma kde je chyba, pořád to smrdí a manželka je z toho celá špatná. Lituje že to je doma v baráku, omezila praní, pak prostředky na čistění. nic nezabíra.

Můžete někdo poradit co stým??? Děkuji staršně moc za rady :)

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.106.66 (?)
22.7.2012 10:06

Jesli je kal černý. tak probíhá anaerobní proces. Příčin může být více, málo bakterií, málo kyslíku, čov je poddimenzovaná ...

Prací prášky jsou bohužel problém, čím jsou účinější, tím horší pro bakterie.

Já provozuji ČOV cca 4 roky a bakterie pravidelně doplňuji, protože se vždy bajde něco, čím je zlikvidujete. Existuje celá řada přípravků, já osobně používám Subio, ale nechci tady dělat reklamu.

V prvé řadě je nutné zkontrolovat činnost aerace, vzduchování je prioritní ke správné funkci.

Pokud provozujete čistírnu rok, tak je v záruce, tedy bych kontaktoval dodavatelskou firmu, ať zkontroluje funkčnost zařízení.

Jestli v záruce není, tak bych čistírnu vyčerpal, zkontroloval, zda nejsou zanesené vzduchovací registry a funguje dmychadlo a nasadil nové bakterie.

Libor

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.18.233 (?)
17.9.2012 20:59

Dobrý den,

Máme doma ČOV doma už rok a půl. Pořád smrdí, pán, který nám to dělal na nás sere a pořád říka dokola jeho naučenou básničku.

V ČOV je kal černý, šíleně to zapácha, v koupelně vše smrdí, venku, sousedi si stěžuji. Moje babi musela utéct domu, malem se otrávila.  Dále vypumpovali jsme ČOV na začatku července z poloviny a nepomohlo to, pak v srpnu celou a najížděli jsme znova.

Vzduch byl zaplý 24hod v kuse po dobu 14dnu, ze začatku jsme neprali pak postupně. Chci vědět jestli 5-6 praček za týden je hodně? Máme pračku, která si automaticky vyvažuje prádlo a potom si bere podle toho vodu.

ČOV která je za 70 000kč pro max 8 osob je zatím nahovno. V domácnosti bydlí 5osob. Doma chodíme všchni na wc, jak nám bylo řečeno od pana, dále mamka v drogerií se ptala prodavačky na prášek at neničí bakterie. Prodavačka na ní hleděla jak na vola. Používáme tablety do myčky Calgonit Quantum, prášek na úpraní Tide. Dále mamka je naštva, musí škrobit ve škopku jak kdysi v jiném století. To neni normalní. Už jsme neměli doma 14dnu na wc žádně kraviny na čištění wc, Toaleta se umývala přípravkem který je na přírodním způsobu. Vůbec to wc neumylo a koupelnu to same. Zkoušeli jsme nahradní bakterie do ČOV, vydržely max 3dny v ČOV, ze začatku na stěnák maličký hnědý prstenec a pak je to celé bílé.

Potřebujem radu. Mamka jednu věc řekla at si ČOV vezme a at vráti 70 000kč. Zlatý septík. Už nikdy necchi vidět ČOV. Pokud někdo nám poradil byli bychom mu zavazání, nevíme co máme dělat. JurokD@seznam.cz

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

Chemický Alí (2699) - xxx.xxx.216.160 (?)
18.9.2012 9:34

Netuším o jakého se jedná výrobce, pokud se jedná o klasickou bublací čističku, bude skutečně problém někde v domácnosti. Vím, že jste rozčílený a nespokojený, ale pokud čistička bublá, je zakopaný pes někde v domácnosti..Pokuste se zaměnit  tablety do myčky,  chemie do myček je extrémně agresivní, pokud byste se chtěl chvíli mazlit s tabletou do myčky, způsobíte si hluboké popáleniny, naproti tomu saponát do pračky si můžete  nasypat na talíř a  s velkou lžící si dát přesnídavku, maximálně Vám odmastí  trávící trakt.

Z vlastní zkušenosti - prášky obyčejné (persil, prášky pro hotely- profi, myčka., na drobné mytí jar...) doma se nepoužívaly jen chlorové deriváty - savo a podobně., nepoužívají se čistící tablety na toalety a jiné žíraviny, cybou jsou i čističe odpadů.

Podívejte se, jestli manželka nevylévá olej po smažení do odpadu, je to pměrně časté a čističku to dokáže odrovnat také, zvláště, pokud jsou v rodině oblíbená smažená jídla...

Čistička se musí "chytit", nicméně i pokud by zde byly špatné bakterie, smrad v koupelně hovoří o něčem jiném, špatně provedeném kanalizačním svodu, do kterého si čistička přes sifon "foukne" - někdy je problém v neodvětrání celého systému nad střechu, někdy je zodpovědná naopak tenká větev, například k umyvadlu, ve kterémse voda chová jako píst a odsaje částečně vodu ze sifonu, stačí malinká štěrbinka a smrdí celá koupelna. Řešením je směšně jednoduché - stačí instalovat k sifonu malý přisávací ventil, který přisaje vzduch a zabrání snížení vody v sifonu.

Asi tak, i kdyby čistička hnila a nečistila, v koupelně to nemá co smrdět, to není chyba čističky, ale špatně provedených svodů...

Předpokládám, že nemáte čističku instalovanou v budově.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.167.250 (?)
8.11.2012 20:21

Ahoj,

jako vlastník ČOV potvrzuji výše uvedené. Zápach v domě není záležitostí fungování ČOV, ale špatně vyřešené kanalizace. Jak je uvedeno, řešení je snadné, a to instalace přivzdušňovacího ventilu.

Co se týká zápachu z ČOV. Osobně jsem se s tím také potýkal, chce to být trpělivý a laborovat s přísunem kyslíku do ČOV. Jinak si myslím, že technologie je vcelku odzkoušená, takže by to mělo fungovat.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.32.127 (?)
20.1.2013 13:17

Dobrý den, smrad v koupelně jde z venku z ČOV, která je umystěná asi 10m od baráku a hned je koupelnové okénko, v létě a napodzim ČOV srděla v okruhu 100m a to si nedělám srandu.

Začal jsem používat přípravky SUBIO ale ty vydrží max na 14dnu a problém je znova kde byl, jenom to nesmrdí do vzdálenosti 100m ale mas do 5-15m od ČOV. Kal je pořád černý, firma na nás sere.

Můžete mu říct kde je problém, vzduch funguje 20min jede a 15min stoji. Zkoušel jsem 14dnu aby byl zaplý vzduch, zlepšeni nebylo. Vzduch už seřizoval chlapík který to dělal, neví si stým rady.

Děkuji Jurok Jurok@seznam.cz

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

20.1.2013 13:41

Dobrý den, popíšu Vám reakci co dělá ČOV už rok a půl. Už nikdy si nepořizujte ČOV,, shrnu Vám všechny problémy,, Potřebuji pomoc.

Máme doma ČOV už rok a půl asi od roku srpna 2011. Pořád zapáchá, pán který nám dělal realizaci pořád říka dokola jeho naučenou básničku. Jak správně má fungovat ČOV, ale výsledek je nulový.

V ČOV je černý kal, šíleně to zapácha, v koupelně vše smrdí, venku, sousedi si stěžuji. Smrda jde z venku přes koupelnové okénko. Moje babi musela odjet domu, málem se otrávila. To se dělo v ČOV v roce 2011-2012 Dále vypumpovali jsme ČOV na začatku července roku 2012 z poloviny a nepomohlo to, pak v srpnu celou a najížděli jsme znova. Vzduch byl zaplý 24hod v kuse po dobu 14dnu, ze začatku jsme neprali cca 14dnu pak postupně jsme začali prát.

Máme ČOV BC6 od firmy ENVI-PUR, ve firmě SUBIO,, která sídli v Ostravě a prodáva bakterie a další kraviny do ČOV,, nám řekli že naše ČOV BC6 měla zvládnout 2 pračky za den v pohodě. pan, který to dělal říká, že to strašně moc a podle jeho slov vyplynulo, že raději skoro neprát! Máme pračku, která si automaticky vyvážuje prádlo a potom si bere podle toho vodu. S práškem se také šetří.

ČOV která je za 70 000kč pro max 8 osob je zatím k ničemu. V domácnosti bydlí 5 osob. Doma chodíme všchni na wc, jak nám bylo řečeno, dále mamka v drogerií se ptala prodavačky na prášek at neničí bakterie. Prodavačka na ní hleděla jak na vola!
Používáme tablety do myčky Calgonit Quantum, prášek na praní Tide, pak ARIEL a plno dalších prášku jsme vyzkoušeli. Už se použivaly doma jenom gelové kapsle. Doma jsme naštvani, musí škrobit ve škopku jak kdysi v jiném století. To neni normalní. Pak nám řekli ve firmě SUBIO že škrob neničí bakterie. Už jsme neměli doma 14-21dnu na wc žádně kraviny na čištění wc. Toaleta se umývala přípravkem který je na přírodním způsobu. Vůbec wc není skoro umyte a koupelna to same.

Ve firmě Subio nám dali bakterie, ale vydrží max 10 dnu v ČOV, ze začatku na stěnák maličký hnědý prstenec a pak je to celé bílé. Potřebujem radu. Mamka jednu věc řekla at si ČOV vezme ať vráti 70 000kč. Zlatý septík!

To se všechno dělo do konce září roku 2012, dále jsme byli ve firmě Subio, dávame do ČOV bakterie jak nám bylo doporučeno, dále bakterie v ČOV vydrží 14dnu, zápach jenom se sníží na 50% a po 14dnech znova zapachá a je nesnesitelný smrad.
Na konci září byl u nás pán, který to zapojoval. Řešení nenašel a jenom říká, jak druhým lidem to funguje. Výsledek je nulový, vzorky neodebbral, neměřil nic. Jenom koukál pohým okem. Nedokázal odpovědět na jednu otázku kolik ČOV, které realizoval funguje a kolik nefunguje. On jenom zapoji ČOV po 14dnu přijede a koukne se řekne vše je Ok a dále se o nic nezajimá. Jak jsme si zjišťovali druzí lidé v okoli mají podobný případ a už nemají snahu pořád volat tomu pánovi.

Dále před 14dny to je rok 2013 jsem byl opět ve firmě Subio, nechal jsem tam 700 kč za nějaké přípravky. V ČOV je trochu tuku. Doporučil nám pán, at dáme do ČOV takovou tabletku, tuk se začal rozkládat až na krupici. Smard ustoupil, ale uplynulo týden a smrad se zase objevil. ČOV je pořád černá. Přikládam fotografie.

Závěrem, už nevím co mám udělat at už začne fungovat ČOV a at se už konečně zbavíme smradu kolem baráku. To už neříkam, že sousedé si stěžují.

Klidně mi napiště řešení na e-mail JurokD@seznam.cz můžu také poslat více foto.

Obrázky:
ČOV pořád smrdí.
ČOV pořád smrdí.
Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.252.87 (?)
20.1.2013 15:11

Máte tam tuk. Zajistili jste všechny cesty aby se tam nedostal - nelejete ho do výlevky? Tuk je pro čističku největší peklo. Horší než desinfekce. Čističky taky často nejedou z důvodu, že jsou velké - pro bakteri je to hodně naředěný substrát a moc odbourávání jde pomalu a navíc se množí ty "špatné bakterie" - máte ji docela velkou a stačí aby děcko šlo na wc ve škole a vy v práci a je to... Jinak na jednom zahraničním fóru měl diskutér děsný prblém s ČOV a asi po půlroční diskuzi se ukázalo, že mají doma syna, které bere hromadu antisupresivních preparátů (omezují imunitu) a kvůli tomu musel konzumoval značné množství antibiotik a antimykotik. To se samozřejmě nelíbilo bakteriím v ČOV.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.195.81 (?)
20.1.2013 15:27

Dobrý den, tuk z kuchyně se vylevá zvlášť do pekače a dáva se slepicim.

Podle Vás my máme velkou ČOV? V baráku bydlí 6osob od prosince. Máme BC 6 od firmy Envi-pur

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

20.1.2013 17:18

6 osob? Tak to je dost, tím to nebude. Někde tam ale bude nějaký zádrhel. Dělal vám už někdo rozbor té vody? Z toho se pozná, co tam nadbývá. Doporučuji si pozvat někoho nezávislého. 

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.32.250 (?)
20.1.2013 18:31

Dobrý večer, ano od listopadu bydlí 6 stálých osob a měsíce předtím bylo 5osob,, myslím dospělé osoby,, Nikdo nám dělal rozbor ČOV.

Když se vypere 2 pračky prádla tak hned do pár hodin začne ČOV smrdět. Už dávam do ČOV umělé bakterie, ted jsem dal před 14dny přípravek na rozpuštění tuku. Viz fotka, ale stejnak ČOV po týdnu začala take srdět. Používám tablety do myčky Calgonit, mycí prostředek Jar, prací prášek, Ariel, Tied. Nebo gelové kapsle. Na záchodě je vešáček od firmy SUBIO. Žádne chemie nepoužíváme,, ymslím SAVO,,

Kal je černý, viz foto, které jsem tu vkládal dnes. Nemáte nějaký odkaz, nebo na koho mám se obrátit at mi uděla rozbor ČOV. nevíte kde se bere tolik tuku? Žádny tuk se nelíje do odpadu, vše se dáva slepkam. Děkuji

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.32.250 (?)
20.1.2013 18:34

Ještě dmýchadlo je zapojenom 30min. jede a 15min stojí, od 22hod do 5hod ranní 30min jede a 45min stojí. Takový časovač je nastaveny cca 14dnu a stejnak ČOV smrdí. Předtím byl časovač 20min jelo a 15min stálo a stejnak smrděla.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

21.1.2013 15:37

A kdy jste ji naposledy vypouštěl?

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.32.37 (?)
21.1.2013 17:16

čov naposledy byla vypuštěna v srpnu.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

21.1.2013 23:46

Předtím fungovala normálně a nebo je to trvalý stav? Já bych ji asi vypustil komplet až na dno, komplet vyčistil vodou a vodou plně napustil. Napustit vodou a pak ji chvíli nechat, aby nabrala nějaký ten odpad na rozkládání a teprve potom zaočkovat. Pokud se vydáte touto cestou - pozor při úplném vypuštění a to samé při napouště. Komory musíte čerpat postupně, aby se neprovalily. takže chvíli jednu, pak druhou a opakovat, aby rozdíl hladiny nebyl velký. Stejně tak analogicky při napouštění. Možná je tam nějaké svinstvo, které dělá problém. Klidně může objevit mechanický problém. Mně se urvaly ty měchy na dně a zjistili jste to až při totálním vypuštění.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.32.219 (?)
22.1.2013 8:32

Děkuji vše za rady, vypouštět ČOV budu, až se trochu otepli. ČOV byla vypuštěňa v srpnu. Nevím co se mohlo stát, už od prveho začatku nefunguje. Můžete mi napsat jaké tablety do myčky použivate? Děkuji.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

22.1.2013 18:15

Tablety do myčky problém obvykle nedělají. Používáme klasiku - Somat, Calgonit, párkrát tablety JAR. 

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.120.242 (?)
23.8.2016 1:48

Já nedám na ČOV dopustit. Dodržuju ale pár pravidel: tablety do myčky a jar eco, praní prášky eco nebo cokoliv, co nemá na sobě ten kříž v oranžovém čtverci nebo vykřičník. To samé platí i na přípravky proti vodnímu kameni apod. Nevylévám olej do odpadu. Tím pádem jsou i odpady ok, takže není nutné nějaké dráždivé přípravky, které dají bakteriím počudit. A když už je nejhůř a třeba na praní potřebuju něco silnějšího, což je asi 1x do měsíce, tak to bakterky přežijou. 

Vypadá to šíleně, ale je to úplně v pohodě. Nestojí to víc, než klasické přípravky, nakupuju to většinou v D&M. 

Peru v podstatě skoro každý den, jsme 4členná rodina, používáme ji už víc než rok, s vyčištěnou vodou normálně zalíváme a nesmrdí. 1x jsme ji nechali vyvézt, protože už to bylo moc zakalené, ale to je normální - vypustila se, napustila a fachá to bez problémů dál. Vzduchování máme teď 15 min, 30 min pauza, v noci pauza 45 min. 

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.245.0 (?)
25.8.2016 20:43

Moc děkuji za rady, je to perfektní vodítko, když hledám v obchodě ten správný přípravek. Nikdy bych neřekla, na čem všem ty kříže a vykřičníky jsou... Věřím, že nám to s naší čovkou pomůže.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

Chemický Alí (2699) - xxx.xxx.118.178 (?)
22.1.2013 12:57

vyzkoušejte vystřelit levný Tide, je to prášek, který je sice levný, ale je velmi agresivní.

Jen pro informaci, je to levný shit, který obsahuje 20% sody (!)  a 20 procent peroxidů (!), přesněji 2Na2CO3 · 3H2O2. Ve vodném roztoku uvolňuje vesele peroxid vodíku.

2Na 2 CO 3.3 H 2 O 2 → 2Na 2 CO 3 + 3H 2 O 2

Je to velmi silné desinfekční činidlo. A je to opravdu brutální svinstvo.je to vlastně sloučenina peroxidu vodíku a sody. To nemůže žádná "hodná"bakterie přežít.

Díky Tide jste přemenil čističku na reaktor, ve kterém  aktivně selektujete pouze ty nejbrutálnější hnilobné bakteriální kmeny . Proto ten pekelný smrad! Takové podmínky selektivního  výběru prostě  nejde navodit jinak!

Tato sloučenina se používá v pracích prášcích, které bělí (další zástupci OXiclean, Vanish).problém je, pokud to výrobce přepálí a do prášku naláduje takového desinfekčního bělidla příliš (Dvacet procent je opravdu trochu dost :-))))))

Jó TIDE :-)), to je věc! Navíc to velmi rychle likviduje prádlo.  jedná se v podstatě o levnou a nepříliš kvalitní náhražku prášků na praní, které by měly obsahovat hlavně detergenty a enzymy a sodu a její peroxidy prakticky vůbec. Vzhledem ke kvalitě Tide je vlastně nesmírně drahý...

Podotýkám, že náprava bude trvat delší dobu, protože sody bude díky pravidelného používání v pračce v čističce metrák. Chyba opravdu není v čističce, ani ve výrobci, ale v nevhodné chemii.

BTW. pokud nebudete chtít utrácet za značkové prášky, kupute v lidlu jejich prášek, který vyhrál testy kvality a je složením blízký značkovým práškům.

Pokud byste trval na Tide, kvůůli ceně, doporučoval bych kupovat po kýblech sodu a její peroxid (chemické suroviny, velkoobchod) a míchat je jedna ku jedné, vyšlo by to několikrát levněji , než Tide, se stejným efektem.

Veselá poznámka na závěr, zmíněná sloučenina je často používána výrobci "ekologických" pracích prášků, prodají Vám pytel bělícícho desinfekčního činodla, které se časem změní na sodu, což je přiblblou legislativou vnímáno jako ekologičtější, než nestabilní a plně odbouratelné detergenty, nebo enzymy. žijeme v dokonalé době! Opravdu jsem se hodně nasmál, když jsem se díval na složení Tide a související eko legislativu.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.4.7 (?)
22.1.2013 13:34

Ali, hovori sa 2 krat meraj... bolo by dobre porovnat s inymi praskami, co sa tyka obsahov. Mozno tide nie je pricina. Pokial viem, bielenie je mozne resp. normalne dostupne iba pomocou aktivnych foriem kyslika, ktore oxiduju takmer vsetky organicke farebne latky. Aktivny kyslik dostanete bud z peroxidov, alebo z este agresivnejsich chlorovych pripravkov. Inak vznikajuci peroxid by nemal proces prania "prezit" hlavne ak sa pouziju vysoke teploty pri prani. Pri malych navazkach v prani, nie som si isty, ze Tide resp. jeho peroxid musi byt tym jedinym problemom. Co moze byt problem su aj tenzidy, ktore mozu zabijat bakterie. Napr. alkylamonne soli.

Mnohi vlastnici zahradnych jazierok hadzu peroxouhlicitan sodny na riasy a cyanobakterie a tymto sposobom nenarusia kolonie bakterii, ktore maju radi viac kyslika, ako napr nitrifikacne. (aspon to tvrdia vyrobci a aj niektori zakaznici maju pozitivne skusenosti) Samozrejme na vsetko treba s mierou.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

22.1.2013 13:44

Ano, to je pravda, rozdíl je ale v tm, zda ho dáte jako příměs, nebo o řád více, jako hlavní komponentu. Vaše úvaha je s teplotou je správná, ale pokud se podíváte na návody k těmto práškům a zároveň na prací režimy praček, tak prací i bělící režimy jsou dnes prefrrovány v  "ekologickém" nízkoteplotním režimu. Tj. Bělícího účinku dosáhnete díky efektu

teplota x bělidlo = výsledek

A protože se pere při nižších teplotách než v minulosti, často méně než polovičních, lineárně přidáváte sloučeniny peroxidů a sodu.

takový prací prášek je naleštěný prd, pomalovaný igeliťák s pravěkou chemií. Moderní prášky pracují hlavně s nestabilními detergenty a enzymy, obojí je ale o řád dražší než soda a její peroxidy.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.212.245 (?)
22.1.2013 15:33

Máte někdo prosím vyzkoušené prací prášky a tablety do myčky, které jsou co nejméně agresivní pro ČOVku? Napište prosím značku přípravku (výrobce). Také máme ČOV, zatím ji ještě nepoužíváme, zprovoznění plánujeme v březnu 2013. Tak ať vím co si mám koupit :-)

Děkuji Petra

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.106.170 (?)
22.1.2013 15:43

Díky za informaci, to že jsou v pracích práškách činidla na bázi aktivního kyslíku, to jsem věděl, ale že tak velké procento jsem netušil. Myslel jsem že se používají spíše peroxoboritany... Co je zajímavé, obsah sody 15-30%, přidávat další změkčovadla jako např. calgon je potom naprostý nesmysl.

Podíval jsem se na BL Palmexu-oblíbený přípravek mé matky a je to jen o trochu. lepší než Tide.

Z hlediska čističky vypadají příznivěji prací gely-v podstatě jen tenzidy, trochu ethanolu a vyšší alkoholy. Budu to muset doma vyzkoušet, ale bude to problém přesvědčit matku..

Libor

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

22.1.2013 18:20

Je to možnost, ale řekl bych že jedině v případě, že by se používal ve velkém množství. Peroxidy jsou nestálé - ve vyhnívací nádrži velmi rychle redukují a do aktivní části se nedostane prakticky nic. Soda - obvykle zásady nedělají problém, protože rekace domácích ČOV je kyselá, sám jsem musel upravovat reakci vápenným mlékem. Ale dobrý postřeh - oplatilo by se změřit pH. 

Pro tazatele - jen tak pro jistotu, kam dávkujte bakteriální přípravek? Dáváte ho jak do aktivní tak i do vyhnívací části?

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

22.1.2013 20:12

Dobrý večer, prosím Vás můžete mi napsat zde jaký prací prášek mám použivat, jaké tablety do myčky?
Ted jsme doma použivali TIDE pak gelové kapsle ARIEL(na košileatd.) potom do myčky: Calgonit Quantum Finish, sůl Calgonit.
Můžete mi dát typ jaké značky mám použít? Nevím co dál s ČOV. Foto jsem už zde přikladal i popis.

Děkuji Jurok e-mail je JurokD@seznam.cz

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

22.1.2013 20:23

Používáme Somat/Calgonit/JAR a nebo nějaký noname. Tablety do myčky problém nedělají, není tam nic moc závadného. U pracích prášků - záleží na tom, jak jste při penězích. Ideálně třeba Ariel. Pozor na prášky, které jsou označeny jako "oxygene, super oxygen". Ještě lépe - tekuté prášky. Jsou sice drahé, ale zase minimálně poškozují prádlo a pro čističku málo toxické (Ariel Luquid a Persil Green Gel). Pozor na aviváže - škodí zdraví, poškozují prádlo a je to další chemie do čovky.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

22.1.2013 22:21

Tak mi už je jedno jestli dám o 100kč víc za prací prášek, už chci prosím at začne fungovat ČOV jak má. Minuly týden jsem nechal v Subio 700kč za přípravky a bakterie do ČOV.  Bakterie do ČOV se davaji do kbelíku podle návodu kde se ředí s vodou. Po 20min. se celý obsach vyleje do záchodu.

Tak Vás žádám, prosím Vás co mám používat, abych jsem nezabil v ČOV bakterie a zbavil se zápachu. Budu rád za všechny typy a rady a rád vyzkouším nové značky.
WC neniči ČOV použivame přípravek od firmy SUBIO a také i na koupelnu. Jedine ČOV muže škoditt pračka nebo myčka.
Kdyby jsme věděli, že bude takový problém s ČOV tak nikdy ji nedáme k baráku.:(Septik je osvědčený a fungoval cca 20let bez problému.

Odkaz na video
Heslo: COV
Děkuji S pozdravem Jurok

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.32.165 (?)
25.1.2013 14:38

Tak vyměnil jsem prací prášek za ARIEL myslíte že pro ČOV to bude lepší než TIDE? V ČOV už neplavou kousky tuku, jenom drobná krupice, ale kal je pořád černý a ČOV zapácha a už ne tolik jak před měsícem, ale pořád smrdí. Co mám dále udělat? Můžete mi napsat ještě jaké prášky jsou v pohodě na praní a pak přípravky na koupelnu a na WC. Přípravek od Subia na wc je dobrý ale drahý cena je okolo 100kč za 0,5litru. Dále jsem tu dával video na naší ČOV díky.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

25.1.2013 14:54

Já jsem to Subio Bio WC našel na netu za rovných 85 Kč a není toho 0,5 litru, ale 0,75 litru. Pokud to je už přijatelná cena, objednejte si jich hned 10 a máto to :-) Jinak na babských fórech ženské používají přípravky od firmy Dedra - prý jsou pro ČOV ideální. Nenašel jsem bezpečnostní listy, takže těžko říci...

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

25.1.2013 15:15

Ano máte pravdu.. já jsem psal přibližnou cenu. Dále jaké Vy použivaté přívky doma? Např. nemůže zabíjet bakterie sůl do myčky? My už doma neví co dále. V subio nám ještě doporučili tablety FREE FLO Tablety na odstraněni tuku,, 1tableta za 170kč.,, Smrad ustoupil na týden a tuk se pomalu rozložil ale po týdnu smrad se vrátil a z tuku je krupice. Kal je pořád černý :(

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

25.1.2013 16:12

Sůl do myčky určitě ne. Všechny jsou na jedno brdo - 100% chlorid sodný, vlastně obyčejná kuchyňská sůl, jen má jinou granulaci. Stejně tak leštidla se nemusíte obávat - kyselina citrónová. Do myčky používáme běžný Somat, Calgon. Raději požívám prášek a ne tablety. 

Každopádně, prášky i tablety obsahují hodně uhličitanů a peroxouhličitanů. Je jedno jestli je to Calgon nebo Somat nebo Jar. Na druhou stranu, toho prášku/tablety je málo ve srovnání s pracím práškem.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

25.1.2013 16:23

A jaký prášek použiváte na praní? použivali jsme TIDE a napsali jste zde že to je svinstvo. Řekl jsem rodičum, že mají koupit ARIEL. Myslíte, že bude lepší? Co použivate na záchod? ted posledních měsíc použiváme SUBIO.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

25.1.2013 16:33

No abych pravdu řekl, záchod nějak akčně nedesinfikujeme :-) Z televizních reklam mám pocit, že se má z mísy jíst, ale já jim na to kašlu. Ale vyjímečně používáme "zahnuté" Savo. Tide nepoužíváme, myslím že žena tam má Persil nebo Ariel, ale hodně používá tekutý (nevím jaký). Mrkněte na Jak ekologické jsou ekologické prací prostředky?

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

25.1.2013 17:34

Děkuji za odkaz, můžete se mi kouknout na video a foto, které jsme zde vkládal. Jaký má být přesně kal v ČOV my ho máme uplně černý. ČOV zapacha když se vypere za den 2 pračky. Už nevíme co dál:(jsme z toho špatní... 70 000kč stála ČOV BC6 od firmy Envi-pur a výsledek je nulový.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

25.1.2013 18:17

Na tom videu je vidět tuk, ten by tam být neměl. Ale psal jste, že se to trochu zlepšilo poté, co jste změnil prací prostředek. Nezapoměňte, že to je živý systém, zlepšení se nedostaví za týden. Nějaký tuk tam bude pořád, toho se nezbavíte. Kal má být černý jak uhel. Takže ten máte v pořádku. Neznám tento typ čistírny, ale nějak si nemohu pomoct - zdá se mi, že to nějak hodně vzdušní. My máme vyhnívací část, kde se nevzdušní a pak aktivní, kde to bublá, ale řekl bych že míň... No, uvidíte jak se bude situace vyvíjet po změně prášku. 

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

25.1.2013 19:20

Ano zlepšení se dostavilo, když jsem dal do ČOV tabletu na odstranění tuku od firmy SUBIO. Změnil se prací prášek. Nový prací práše používáme cca 3dny. Voda uprostřed je trošku lepší a tuk se odstranil na krupici jak jde vidět na videu. ČOV nesmrděla cca týden po vložení tablety do ČOV po týdnu začala zapáchat.
 Před použití tablety na odstranění tuku byla ČOV uplně bíla a uprostřed bylo v ČOV na stěnách ¨cca 2 cm vrstva tuku, spíš bílé hmoty. Tak uvidím co se bude dít dále. Přikládam foto ČOV z prosince.

Obrázky:

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.32.107 (?)
26.1.2013 17:05

Dobrý den, díval jsem na všechny pracé prostředky, které máme. No řeknu Vám, že vše je skoro na stjné brdo. Můžete mi říct kolik °měly obsahovat přípravky a co přesně zabijí ČOV. Na etiketách je vyskytuje nejvíce aniontové povrchové aktivní látky, mýdlo. Pak dále neiontové povrchové aktivní látky, fosfáty, emzymy a parfémy. Tak co je z toho nejhorší na ČOV? Děkuji.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

26.1.2013 18:42

Povrchově aktivní látky jsou v pohodě, některé z nich jsou špatně rozložitelné, ale bakteriím škodí minimálně. Fosfáty - dnešní prášky jsou buď bezfosfátové a nebo nízkofosfátové, máte asi staré prášky. Opět ale neškodí. Enzymy - spíše prospívají, parfémy zanedbatelné účinky. Co vadí jsou oxosločeniny. Peroxouhličitany a i samotné uhličitany, pokud je jich tam hodně. Některé prášky obsahují velké množství, protože uhličitany šetří pračku a změkčují vodu a jsou prakticky nezávadné pro přírodu, Dohledejte na internetu, kolik mají ty vaše. Stačí zadat do googlu "název prášku bezpečnostní listy". 

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

26.1.2013 23:30

Děkuji, když si koupím prací prášek ARIEl. Tak nebudu mít problém s ČOV? ted jsme doma používali TIDE a gelové kapsle ARIEL.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

26.1.2013 23:40

Tak když používám tablety do myčky Calgonit Finish Quantum zjistil jsem že obsahuje Trifosforečnan pentasodný 24,6% pak Peruhličitan sodný(kyslíkové bělicí činidlo) 13,5% a 1-Hydroxyetyliden difosfonát tetrasodný 4,8  % Uhličitan sodný 3,1% atd. tak to je jako špatné když to obsahuje uhličitany?

BEZPEČNOSTNÍ LIST PŘÍPRAVKU

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.32.79 (?)
27.1.2013 9:41

Dobrý den, můžete mi přesně napsat co přesně zabijí naší ČOV, tyhle prostředky použiváme: Včera jela ráno myčka pak pračka a v podedne daší pračka a hned začla smrdět ČOV
Tide color obsahuje: 5-15% aniontové povrchové aktivní látky, <5%neointové povrchově aktivní látky, fosfonáty, polykarboxyláty, zeolity, enzymy, parfémy, butylpheny, Methylpropional, hexy cinnamal, Linalool.

Aeriel Active gel capsiles,, color,, obsahuje: 15-30% aniontové povrchově aktivní látky, mýdlo, 5-15% neiontové povrchové aktivní látky, <5% fosfonáty, enzymy, parfémy. Dále: 10-20% bemzensulfonová kyselina, mono-C10-16-anlkylderiváty, sloučeniny s ethannolaminem (ES,272-734-1), 5-10% MEA-Laureth Sulfate(CAS:162201-45-6), C12-14, ethoxylované (1

Calgonit Quantum finish (citrus) Složení: >30% fosforečnany, 5-150%kyslíkové bělicí činidlo, polykarboxyláty, neiontové povrchově aktivní látky, <5%,fosfonáty, enzymy (subtulisin-proteasa, amylasa),parfém, limone. Nebezpečné látky: peruuhličitan sodný více info na rbeuroinfo.com
Woolite Extra Dark protection (na černé prádlo) obsah: <5% aniontové povrchové aktivní látky, neiontovové povrchové aktivní látky, amorfní povrchové aktivní látky, mýdla, benzisothiazolion, methylisothiazolin, parfém, butylfenyl methylpropional, hexylcinnamel

Woolite Extra zářívé bělost: obsah: <5% neiiontové povrchové aktivní látky, optický zjasňovač, benzisothiazolion, methylisothiazolin, parfém, hexylcinnamel, butylfenyl methylpropional, citronellol, linalool. 5-15% aniontové povrchové aktivní látky

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.32.80 (?)
31.1.2013 13:30

Uplnulo cca týden a něco a v čov zase se vytváří tuk. Můžete mi říct, kde se bere? Použiváme mýdlo Palmoliv. Dále začali jsme používát prací prášek Ariel místo TIDE. Je to dobrý krok? Výše jsem tu psal složení prášku a která látka z toho mi zabijí bakterie v ČOV? DĚKUJI

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

31.1.2013 14:27

Myslím, že jsem našel viníka - je to ten tekutý prášek na bílé prádlo (Woolite Extra zářívé bělost). Všechno co je na bílé prádlo obvykle obsahuje nějaké bělidla a různé svinstva. Benzisothiazolion - při rozkladu uvolňuje oxid siřičitý - silně baktericidní látka. Methylisothiazolin - rovněž biocidní látka, která se primárně používá jako antimikrobní činidlo jak v laboratořích tak i v praxi do přírodních polymerů, kde inhibuje mikrobiální rozklad. Navíc to je docela hnůj pro zdraví. 

Jinak v Arielu je benzensulfonová kyselina - má antimikrobní účinky, ale nevím jak silné, a evidetně jí tam bude docela málo. Problém bude asi u toho Woolitu.

Napíšu vám, co používáme doma.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.32.80 (?)
31.1.2013 15:34

Děkuji mockrát, budu rád když mi napíšete co použiváte doma,, jaké přípravky,,  Ted používáme na prání ten Ariel místo Tide. V ČOV se zase tvoří tuk, vůbec nevíme z čeho. Může to mít vliv mýdlo Palmolive? Dále množství bakterii je v limitu, voda u výpustu je žlutobílá. Výrobce cche zvýšit dmýchadlo.
Ariel color and style obsahuje 5-15% anionové povrchově aktivní látky, <5% neiöntové povrchově aktivní látky, fosfonáty, polykarboxyláty, mýdlo, zeolity, Enzymy, parfémy, Butylpheny I MethylpropionaI.  

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

31.1.2013 16:30

Ariel color je OK, není tam nic závadného. 

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

3.2.2013 19:50

Tuk se objeví v čov vždy, pokud ale neplavou na hladině kry z tuku, nebo neucpává čovku, nevadí to. Jednou za čas je možné tuk vybrat a hodit do popelnice. BTW. nevylévá manželka tuky po smažení, či vaření do výlevky?

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.32.86 (?)
3.2.2013 21:46

Tuk se nevýleva do odpadu. Tuk se dáva zvlášť slepicim... Dával jsem zde složení prášku a co si o tom myslíte? Někde zde psal, že ČOV zabijí prací prášek WOOLITE zářivý bílý. Už nevím co s ČOV, ještě čekám na silnější dmýchadlo MÍSTO EL-S80 NA EL100

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.32.46 (?)
7.2.2013 16:12

Po týdnu najednou je v ČOV trošku zlepšení. Vyměnili jsme prací prášek Tide za ARIEL a dále jsem zvýšil dávkování SOLI v myčce. Tuku v ČOV už není tolik, možná zabrala tabletka na odstranění tuku která se dávala do ČOV před měsícem, nebo zvýšení dávkování soli v myččce. To je záhada :)  ČOV ještě zapácha, ale ne už tolik jak na podzim. Čekám na silnější typ dmýchadla. Praní nějak jsme neomezili cca perem skoro každý den.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

7.2.2013 16:54

Držím Vám palce, čističky občas zakolísají každému, ale obecně jsou ty vzduchovací velmi spolehlivé a pokud nefungují tak bakterie prostě něco zabíjí.

Jakmile i metodou pokus omyl zjistíme co brebery zabíjí, máte vyhráno.Osbně jsem si méně dramaticky prošel rozjezd čističky pdobně jako Vy, pak běhala bez problémů deset  let a pokud by mne soudruzi pomocí účelové legislativy nedonutili k připojení ke kanalizaci, běhala by i nadále.

S pozdravem

Ch.A.-

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.32.100 (?)
9.2.2013 9:50

Mamka koupila čisticí přípravek na koupelny. Název je LARRIN a složení: <5%neiontové povrchově aktivní látky, <5%aniontové povrchové aktivní látky, kyselina citronová, parfémy (Hexyl Cinnal, konzervační činidlo (Dimethylol Glycol, Dimethylol Urea, Methylchloroisothiazolione, Methylisothiazoline), pomocné látky

Chtě¨l bych jsem se zeptat jestli takový přípravek můžu použít na umyti koupelny aby mi to nezabilo bakterie v ČOV
Děkuji David

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.161.12 (?)
9.2.2013 12:57

Neměl by to být problém. Sice "Methylchloroisothiazolione" je antimikrobní činidlo, ale bude tam toho málo.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.67.163 (?)
17.9.2013 23:28

Dobrý den, nevíte prosím někdo o nějakém seznamu chemických prostředků a drogerie nebo alespoň konkrétních chemikálií či látek, které zabíjejí bakterie v ČOV? Bojím se např. použít cokoliv na vyčištění WC mísy. Uvítám i seznam přípravků, které používáte a čističce nedělají problém. Za případné reakce děkuji.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.79.210 (?)
29.9.2013 20:59

Dobrý den,

po dlouhém zjišťování a zkoušení mám TŘI řešení u ČOV:

1. Používat enzymy... zjistil jsem jeden enzym, který u naši ČOV zabral a to jsme doma aktivní rodina, kde se pere o víkendu až o 106 :D třeba i 3-5 praček... Bez enzymu po 2. praččce se nedalo venku dýchat.
2. Nikdy nekupovat ČOV na principu prozvzdušňování " nedoporučuji Envi-pur"
3. Vyhodit ČOV...

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.147.239 (?)
23.10.2017 23:35

Používejte přípravky jak na nádobí, tak na jiná mytí, tablety do myčky označené bez chloru z lídlu.Prací prášky taktéž bez chloruDezynfekční přípravek místo Kachny taktéž, vše prodává Lídl.Je cítit po citronu nebo octu.Máte-li spravně seřízeno přečerpávání a provzdušňování není možné aby čistička nepracovala jak má.Příčina musí být v tom co jde do čistírny a zabíjí bakterie.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.109.41 (?)
3.9.2016 11:03
Dobrý den, kvůli ČOV jsem začala používat na úklid i praní sodu.V domění, že je to ekologické.Do pračky dám minimum pravího prášku a dosypu sodu.Na Wc, vanu,umyvadlo nasypu jen sodu, popř.nastříkám ještě ocet v rozprašivači.Čistička se nám ale kazí a stále smrdí.Je to tedy způsobené použítím sody? Díky.E.
Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.106.147 (?)
13.4.2013 23:36

Ariel, Persil, Calgonit atd su pre COV nevhodne. Vhodne je pouzivat biologicky odburatelne pripravky, napriklad znacky Sonett, Ecover, atd.

Ludia do kanalizacie pustaju tieto agresivne latky a preto aj velke COV maju problem udrzat zive bakterie. Znamy, ktory v oblasti pracuje spominal, ze je to cim dalej tym horsie, velke COV si vstale musie medzi sebou vymienat bakterie, lebo im pokapu.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.124.41 (?)
19.11.2017 23:00
Dobrý den, máme čov TP 08 EO a nefunguje provzdušnění ventilů č.3 a 4. Nevíte co s tím? Díky.
Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.6.82 (?)
28.6.2018 12:00

Smrad jsem vyřešil ventilací kanálového svodu nad střechu, pravidelně dodávám bakterie (2 x za měsíc) a pravidelně (1x za kvartál) proststřikuji trubky v čovce.

Saponáty používám přiměřeně, agresivní záchodové ničitele bakterií nepoužívám vůbec.

Přečištěnou vodu z čov nechávám protékat bývalou žumpou jako usazovací nádrží.

Jednou ročně nechávám provést analýzu odpadní vody a dosahuji předepsaných výsledků.

Zdravím všechny čovkaře, Franta.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.159.112 (?)
21.1.2018 16:43

No, nic ve zlém, ale máte tam snad somálskó rodinu ne? 5 - 6 praček, ježiš my máme max 3 za týden a hotovo, to taky bude ono, protože prací prášek je pro čov zlo, když je ve velkém, dále omezení šampónů a radši použít obyčejné pevné mýdlo, šampón jen na hlavu. A pak: šetřit s vodó, co je dešťová a nepouštět ju do kanála nebo řeky, ale sesbírat a pak póžít na WC minimálně, kdyžtak na sprchu a pračku taky, neobsahuje chlor a tak by to mohlo mět taky menší míru destrukce bakterií, hlavně se není čemu divit, jesli máte spotřebu víc jak 100 l na osobu, ono to pak nestíhá a odplavuje to bakterie taky ven, takže omezit a vodu použít vícekrát Dešťovka/ Sprcha, vana, pračka/ WC/ čov.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.32.176 (?)
8.2.2013 10:50

Dobrý den, to je pěkné jak skoro všichni zde píšou jak Vám pracuje ČOV. Musím podoknout, že skoro nikdo až na pár vyjímek zde nenapsal jaké prípravky na praní, wc a do myčky atd. doma použivá. Jenom se zde chválite jak vám to krásně pracuje. Potom nikdo zde nenapsal jaké má typy ČOV A TYPY DMÝCHADEL. To je hodně duležité.

Dnes bylo vyměněno dmýchadlo místo ELS80 na ELS100 před Vánocemi se měnilo dmýchadlo typu ELS80 za nové a zlepšení o 20% bylo vidět. Uvidím za měsíc jak bude pracovat dmýchadlo typu ELS100

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.32.56 (?)
4.3.2013 10:21
Dobrý den, nedávno asi 2měsíce jsem zde řešil naši ČOV. Musím Vám říct, nevzdávejte se tlačte na výrobce a trvejte na svém. Po dlouhém diskutování a řešení cca 3-4měsíce jsem přišel k závěru. ČOV měla málo přísun asi vzduchu, spíš tomu vše nasvědčuje... Před Vánocemi nám sprostředkovatel výměnil dmýchadlo, ale já nevím jaký typ byl v ČOV předtím. :(Hned po týdnu během Vánoc jsme zjistili, že ČOV už tolik nezápacha. Použivali jsme stejné čisticí prostředky. Dále jsem řešil naši ČOV a nakonec nám výrobce znova výměnil v únoru dmýchadlo. Během ledna měli jsme dmýchadlo ELS80 které dá 115l/min a v únoru nám výměnil dmýchadlo za ELS 100 která dává 145 l/min vzduchu. Máme ČOV BC6 Jenom koncem února co jste mi dopuručili výměnit prací prášek za ARIEL místo TIDE a v myččce jsem zvýsil sůl o 2stupně. Doma máme velmi tvrdou a železitou vodu. Ohledně WC a čisticích prostředku použiváme jenom od firmy SUBIO a žádný Donestos atd... Závěrem ČOV už 3týdnu nezápacha a to je taková úleva pro nás u sousedy. Ano musím podoknou jenom zapáchala jednou asi na 2hod protože mamka vyprala za den 5praček najednou a 3myčky které jely. Už jsme zjistili, že optimál bude max 2-3pračky za den. Dmýchadlo jelo 14dnu nonstop a poslední týden jede 45min a pauza 15min. Uvidíme co bude následovat když snížime chod dmýchadla. Pokud Vám zapácha ČOV tak se podívejte dovnitř a když po krajích nebudete mít pěnu spíš bubliny tak máte málo vzduchu. Děkuji všem za rady a budu doufát, že šílený smrad z ČOV už NIKDY NEUCITÍME... Dále budu radit v okolí lidem, kteří mají stejný problém s ČOV. Jenom souhlasím s prostředkovatelem, že se nesmí používat nějaká chemie které ničí bakterie v ČOV. O dalším stavu naši ČOV Vás budu informovat.
Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

PedroKV (208) - xxx.xxx.13.172 (?)
8.6.2013 13:44

2-3 pračky denně? Děláte v uhelném dolu? :-O

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

8.6.2013 14:02

Pedro, mám dvě malé děti a rád čisté věci.  Není to každý den, ale 2-3 pračky nejsou ani u mě nijak výjimečné.

-reakce na předřečníka, ano, většinou stačí vyměnit prášek a víc vzduchovat...

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

PedroKV (208) - xxx.xxx.13.172 (?)
9.6.2013 11:40

no, my jsme 4 dospělí a tchýně pere tak asi 3 pračky za víkend a to nemám dojem, že bychom byli čuňata. S dítětem bych pochopil pračku třeba za 3 dny, ale 2-3 denně?

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.216.228 (?)
9.6.2013 12:15
Taky je mi to divné a taky nemám pocit, že bychom byli čuňata. Ovšem nepíše se, jestli jsou pračky plné, pokud se pouští pračka kvůli třem párům fuseklí, tak asi ano.
Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.19.26 (?)
30.7.2013 22:39

Zdravim a divim se. Mame 3 deti (6, 3 a 2 roky), nejsme extremni cunata, obcas se stane nehoda, ale peru tak 3 pracky za 14 dni. Ted o prazdninach jeste mene (asi kratasy a trika tolik nezaberou mista jako zimni obleceni). Z.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.78.182 (?)
9.6.2013 16:41

Máme jednoho raubíře.Je mu 15 měsíců a pereme asi 10 praček týdně.

Každou chvíli je celý od jogurtu, marmelady,atd.Takže u dvou dětí tomu věřím a přeju pevné nervy.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.142.26 (?)
24.6.2018 21:57
Prostředky Pro ČOV
Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.161.12 (?)
12.2.2012 15:58

No pokud kanál vede do čistírny, tak určitě zainvestujte do kanalizace. Domácí ČOV je velký kompromis. Nečistí tak dobře jako velké obecní čistírny, není to levné, dá se lehce rozhodit a pak smrdí a nečistí, musí ce vyvážet. atd. Pokud ale kanalizace vede někam do potoka, tak postavte ČOV, přece jen to bude ekologičtější než kanalizace končící v potoku...

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.215.221 (?)
30.5.2012 19:41

No pro a proti.

Pro-neplatíte stočné, jste svým vlastním pánem, můžete,pokud to máte v projektu, tou vodou dále zalévat zahradu a tím ušetřit i na vodném.

Proti-je to starost na víc, je to otázka cca 60000 kč.musíte nebo měl by ste ročně dát vzorky vody na kontrolu do laboratoře, jste omezení používáním určitých čistících prostředků, něco málo si čerpadlo vezme, musíte se o to sem tam postarat, doplnovat bakterie, když je vyhubíte, musíte si to vylítat na úřadech.

Já osobně, kdybych nemusel kolaudovat, mám septik s trativodem.To mi ale při rekonstrukci nepovolili a budto, jímku a řádně sepsanou smlouvu o vyvážení nebo čov.A čov vyšla tímpádem levněji.Mám ji, za ni 10m3 nádrž a čerpadlo a zalévám.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.36.6 (?)
9.6.2013 8:27

Chtěl bych přidat za čističku přídavnou usazovací nádrž. V případě selhání čističky (což už se mi stalo 2x za pět let provozu se zalepí trativod a nezbývá než kus vykopat, žádná příjemná práce. Jen nevím co s tou vodou na zalévání v zimě. Když mi selhala v zimě čistička a jí chtěl nechat vyvézt fekálem, museli jsme čekat na den až okolo poledne teploty budou trochu nad nulou, protože na cisterně mu zamrzaly kohouty.     Karel

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

7.2.2013 17:17

Promiňte, ale z Čovkami nemáte podle všeho žádnou zkušenost. Na malou Čovku si člověk musí něco málo přečíst, vybrat správný typ a pak je vše bez problémů, nesmrdí, nerozhodí se a člověk může prát a mýt do alelújá a čistička vše pobere.

S mojí čističkou se při drobném kroku navíc dostala čistička do režimu, že rozebrala zcela vše a nebylo co vyvážet.

Provoz čističky ale něco stjí, náklady jsou velmi podobné platbě za kanalizaci.

Bavíme s o "bublacích čističkách" , ty s mechanickýmy systémy jsou poměrně dost poruchové.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.32.46 (?)
7.2.2013 18:59

ČOV nám doporučil známy, tak jsme na to přistoupili. Měli jsme doma projekt a další doporuččení od firmy ENVI-PUR. Nechápu proč obyčejný člověk musí se starat o ČOV když na to jsou normy ČSN a ISO. Já studuji a pohybuji se ve strojním průmyslu a kdyby tak měly fungovat materiály jak funguje ČOV tak ani na to raději nepomyslím.
Dal jsem za to 70 000kč a pak zjistíte za cca měsíc, že ČOV nefunguje jak má jste nasraný ne? Když vyhodíte peníze do kanalu. Např. ČOV smrdí a smrdí do potoka pak vyteka splašková voda. Když řešíte problém, vidíte neochotu od sprostředkovatele, který Vám to dělal.
Tak kde asi je problém? To jako mám obyčejný člověk luštit složení pracích prášku a učit se chemické složení? Dále jaktože jsou takové svinstva v přípravcích když zabijí obyčejné bakterie v ČOV?
Můj názor je, že ČOV měla fungovat a ne, aby člověk kolem toho běhal každý den. Neříkam, že se nemá podívat do ČOV jednou za měsíc. Dále vám řeknu tady v okoli F-M nefunguje skoro 90¨% ČOV. Tak mi řeknětě kde je problém??? To mě nesmírně zajíma. Já mám už tolik věci nastudovaných a řeším vše s dalšími firmami, oni také nejsou schopni zjistit příčinu. Tak pokud ¨Vy znáte příčinu proč ČOV zapácha a nejede jak má, když se používájí správne prací a čisticí prostředky tak to pak může v tom oboru začít podnikat na severní Moravě.
Nemám rád lidi, kteří tvrdí že ten druhý nemá nic nastudovane. Dále co je napsané v knížkách a ve skruiptech, projektech tak to je moc pěkné, ale realita je uplně jiná.
Na závěr mám tušení už kde je problém a sbírám důkazy.
Všem děkuji za pozitivní rady a všechny budu pak informovat jak vše dopadne. Pěkný večer...

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.216.160 (?)
9.2.2013 13:43

Podívejte se, na některé věci je nutné používat selský rozum, nelze jistě vyloučit různou kvalitu různých čističek, nicméně nechce se mi věřit, že by jich u Vás 90%, jistě různých výrobců, nefungovalo... Pokud tomu tak je, jedná se v okolí F-M o nějakou tajuplnou anomálii, podobnou s výchylce střelky kompasu v oblasti kurského oblouku. Add provoz - není nutné nic moc studovat, víte čistička, přesněji princip na kterém funguje není výmysl člověka, je to pouze prostá implementace přírodních mechanismů.

Add chemie a čistička, osobně mi čistička sloužila s jedním zaškobrtnutím (výměna membrány kompresoru) více než desetiletí. doma bez omezení běžela pračka a sušička, skutečně bez omezení, cemie v pračce - vždy značková, v myčce, původně značková, následně bezfosfátová chemie někdy Lidl, někdy značková.

NIcméně doma se velmi racionálně používá domácí chemie, a to původně nikoli kvůli čističce, ale prostě proto, že jsem vzděláním lékař a vím, že militantní používání desinfekční chemie v domácností je hova//dina, která snižuje "quality of life" obyvatelů, a jejich zdravotní stav může  "dokonale dezinfikovaná domácnost" pouze snížit.

Nepíši nic ze skript, ale popisuji pouze realitu z přízemní praxe. Dokáži si představit zoufalství výrobce  čističky, který ví, že jeho produkt funguje, ale nemá šanci přesvědčit dezinfekcíchtivou  hospodyňku  (například)  o iracionalitě jejího používání podobných přípravků.  BTW, přesně o tmto problému jsem při opravě dmychadla hovořil s techniky, bylo to docela zábavné.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.32.188 (?)
9.2.2013 15:47

Dobrý den, pěkný napsaný článek :) asi je zde začarovaný kruh. Protože např. v okruhu 1km kolem nás od stejného zprostředkovatele nepracuje ČOV jak má.
Už jsem asi na celý daný problém ASI přišel. Není chyba u hospodyňky, ale u výrobce spíš u zprostředkovatele. Pokud se mi tento problém dokáže dokázat tak to bude moc zajimave.
Doma už skoro žádné spíš žádne dezinfekční problémy nepoužíváme. Uvidime co se bude dále cca za 14dnu.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

9.2.2013 16:45

To mění situaci, jistě nelze vyloučit, že jeden konkrétní typ, nevhodně instalovaný bude vykazovat stejné nešvary u všech zákazníků.

Asi jsem nebyl přesný, před nákupem čističky jsem si velmi pečlivě z více zdrojů hledal, s jakou čističkou jsou jaké zkušenosti. Z výběru mi tehdy vypadli dva výrobci   Topas a Ekosystém, topaska měla navíc pískovou samočistící filtraci, ale byla asi o dvacet tisíc dražší.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.32.188 (?)
9.2.2013 17:11
Chemický Alí: Dobrý den, prosím tě jaký máte typ dmychadla a pro kolik osob máte ČOV? děkuji
Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

9.2.2013 21:06

Dobrý den, zítra najdu papíry od čističky, a napíši přesně typ, obecně si vzpomínám, že se jednalo o typ pro 6-7 osob. Ekosystem.

Když se měnila membrána, vysvětlovali technici (velmi solidně a erudovaně vystupující), že inovovaný typ má mimo čističku nejen dmychadlo, ale i elektromagnetiské ventily, což je myslím z hlediska životnosti velmi rozumné opatření, zvyšující životnost celého systému.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.32.92 (?)
14.2.2013 17:22

Dobrý den skoro uběhl další týden. Minulý týden nám vyměnili dmýchadlo za nové. Původní dmýchadlo typu ELS80 za ELS100 Ted dmýchadlo jede v kuse cca skoro týden a po roku a půl ČOV nezápacha, nezápacha i když se vyperou 2 pračky za den, nezápacha i když otevřu víko u ČOV. Voda je uplně jiná a po stěnách jsou hnědožluté až do zlatová nové bakterie. Tak jsem zvědavy co se dále bude dít, když za týden dám u ČOV časovač.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.4.7 (?)
15.2.2013 7:47

asi sa tie spravne bakterie dusili a nemali vzduch. Narstli hnilobne a smrdeli.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.228.88 (?)
29.7.2017 10:35

Já vidím hlavní problém v legislativě. Jakto, že výrobci čov klidně mají v podmínkách, že neručí za dodržení limitů škodlivin v přečištěné vodě s odvoláním na to, že každý uživatel má jiné podmínky provozu. Kdyby zákonodárce stanovil povinnost výrobce při zprovoznění čov předložit plnnění těchto limitů právě v podmínkách uživatele a to místně příslušnou laboratoří bylo by po problému. Ale to radši zákonodárce hrozí pěknou pokutou uživateli který za to většinou ani nemůže (s vyjímkou nedodržení návodu k obsluze) - ten se přeci bránit nezmůže a z něj to stát snadno vyždímá.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.13.174 (?)
29.7.2017 15:39

To je neprostý nesmysl. Z principu taková ČOV nemůže existovat. Když nějaké jelito použivá oxidační čistící látky/čistírna není vytížena dle návrhu/lije do kanálu fritovací olej/.. atd. Pak někdo napíše naštvaný příspěvek někam do diskuze a je vymalováno. Téměř automaticky za to může hned výrobce nebo někdo jiný, jen ne uživatel. Já mám nějakou noname ČOV (přistěhoval jsem se a výrobce bude asi někde na štítku). Má asi tak 10 a víc let a funguje v pohodě. Měnil jsem jen hadičky rozvodu vzduchu. Savo používám výjimečně a v malém, tablety do myčky z DM (levné a ekologické) a tekuté prací prášky. Pochybuju, že nějací lídři na trhu mají zásadní problémy s kvalitou a funkcí. 

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.222.61 (?)
11.7.2017 9:57

A ten drobný krok nám prozradí kdo???

Rosta

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

22.7.2012 23:52

čistička je fajn, provozoval jsem jí (od výrobce ekosystem) skoro deset let, než nám vybudovali kanalizaci a donutili mne k ní připojit.

Neomezovali jsme se ani v praní pračkou, ani se sušičkou, jen jsme prakticky nekupovali desinfekční chemii.

S čističkou se člověk musí naučit - na počátku to nebylo ono, čističky bývají z výroby naprogramovány (úspora energie)aby vzduchovaly pouze polovinu času. Profi čistírny vzduchují nonstop, a tak jsem protáhnul intervaly vzduchování. Zároveň jsem jednou za 4-8 týdnů ručně přečerpal z první komory něco odpadu do vlastní čistící komory.  Výsledek byl dvojí - jednak měly bakterie "co žrát". za druhé se první komora neplnila postuzpně obsahem, ketrý se musí jednou za dva roky vyvézt.

Čistička byla lehce naddimenzovaná (o 30-40%).

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.114.67 (?)
13.8.2012 15:56

Nelze než souhlasit s dodatečným vzduchováním (prodlouženým), možná bych se sice bál toho přečerpávání, nicméně ty bakterie taky musí něco žrát.. Vyzkoušel jsem přípravky OxyBreak a k nim teda ty bio čistící prostředky protože lít do toho nějaké silné chemické čistidla bylo opravdu spojeno s nechutnými zážitky. 

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.121.128 (?)
19.9.2012 13:19

Mám ČOV 3 roky a jsem celkem spokojen. Začátky byly těžké díky tomu, že jsem pořádně nevěděl do čeho jdu a také díky prodejci, který prodal a tím to pro něj skončilo.

Čistírnu se mi tedy dlouho nedařilo "nahodit" a seřídit tak, aby běžela jak má. Do toho mi odešla membrána u vzduchovacího motorku a já byl na prášky. Při reklamační výměně ale přijel technik z firmy, která ČOV vyrábí, vše seřídil, vysvětlil, ukázal a od té doby jedu bez nejmenších problémů.

Vzduchovač mi běží v 15ti minutových intervalech, pereme takřka pračku denně, stejně tak každý den běží myčka a žádný problém. Do pračky i myčky používáme standartní prostředky (jen je nakupuji v Německu). Malý problém vznikl, když má drahá čistila sifony, a to tak, že všechny najednou. Po změření kalu jsem přišel na to, že skoro všechny bakterie oddělala. Trvalo cca 3 týdny, než se obnovily, teď raději čistíme každý sifon po týdnu zvlášť.

Přečištěná voda mi odtéká do 3m3 nádrže, ze které zalévám trávník, v zimě je trativodem odváděna kamsi do hlubin země.

Celá má práce s údržbou nyní spočívá v tom, že čas od času zkontroluji, zda běží obě mamutky a aktivace. Cca 2x za rok vyberu pár kýblů nadbytečného kalu a čas od času prohrábnu usazeniny ve sběrném koši. Podotknout musím, že mi nikde nic nepáchne a ani když do ČOV vlezu kvůli údržbě nejde o nic hrozného. Záchodky v mnohých restauracích jsou na tom mnohem hůř.

Výhody - nulové stočné, jaro - podzim voda na zálivku trávníku

Nevýhody - vysoká poř. cena, mnoho papírování (projekt, vyjádření hydregeol., povodí, kolaudace), oproti kanalizaci - není to věc zcela bezúdržbová - jak mi tenkrát tvrdil prodejce.

Závěr - pro toho, kdo má možnost výběru je zřejmě výhodnější kanalizace. Já tuto možnost neměl, ale rozhodně nijak nelituji.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.179.168 (?)
28.10.2012 18:42

Domácí čističku máme na chatě 2 roky, staráme se o ní pravidelně a vůbec není cíti, voda která je vypouštěná má perfektní výsledky rozborů.  Bohužel předchozí majitel ji postavil načerno a od té doby se nějak nic neřešilo.

Bohužel realita je ale jiná díky odboru životního prostředí, který se záhadně dozvěděl že jako jedni zmála z okolí čističku máme, nám začili dělat problémy. Sousedi se nám smějou když vodu ze septiků vypouštěj na hnůj a žádný problémy nemají. Nebudu se rozepisovat přesnými detajli ale jako majitel ČOV bych po zkušenostech volil určitě veřejnou kanalizaci.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.211.68 (?)
21.1.2013 14:21

Máme ČOV od výrobce z Jevíčka. Je pro 4-6 osob. Rozběh byl v pořádku (naočkoval příslučný odborník, který i následně zajišťoval kontrolní odběry). Z počátku nás bylo cca 4-5 osob, po 3 letech jsme klesli na 2-3 osoby. Časování na vzduchování je nastaveno při zapnutí na nějaký cyklus, takže chvíli pracuje s kyslíkovým a chvíli s anerobním cyklem (prý - nevím jak se ty různé bakterie spolu dohadují smiley). Záplava nám ji už 2x přeplnila ale po odčerpání a vyčištění odtoku se zase rozběhla. Je venku a nesmrdí ani v létě za velkých veder ani v zimě. Jinak se normálně koupeme, chodíme na WC a používáme myčku 1x denně (někdy i 2x). Deka na povrchu je tmavá, voda na odtoku průhledná. Jsem spokojený i když 70 tis. investovaných do ČOV s tím že až obec zprovozní kanalizaci ji musím zlikvidovat je dost sad.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.61.161 (?)
21.11.2012 20:31

Tak se přidávám k odpůrcům ČOV. Taky mám jednu na zahradě, cca 4 roky a musím říct že určitě není bezůdržbová a dokonce ani věčná... Už jen tím že za 4 roky jsem měnil už 2x membránu, 1x hadice, těsnění a pořád něco. Musím říct, že se vždy modlím, aby ta čistička jela aspoń měsíc v kuse bez problému. Měl jsem za to, že to bude bezůdržbová věc, samozřejmě i prodejce to tvrdil, ale jakmile tam 2x do měsíce nejdu a nepohrabu se v těch mamutkách a trubicích, tak se to vždycky posere. A abych laboroval s tím, jaký prášek, nebo jakou tabletu můžu použít, to je opravdu jako návrat někam 20 let zpátky... Nejraději bych ji vykopal ze země a někam vyhodil...

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.87.2 (?)
6.1.2013 3:10

Asi Vás naštvu, ale je to pravda: před dvaceti lety jsem pořídil diskovou čističku zn.Herva, která byla posazena na 30m3 septiku, z něhož si brala vodu k čištění korečkem s kalíšky. Cca jednou, někdy dvakrát ročně jsem z ní vyčerpal usazený kal a to byla veškerá údržba. Fungovala bez problému asi 15 let, pak jsem jí prodal, když jsme se připojili do kanalizace. Prakticky vůbec nepáchla a voda z ní tekla úplně čirá, bez zápachu. Byl jsem s ní naprosto spokojen, protože kromě toho odstranění kalu žádná údržba, dá se říci že jsme o ní ani nevěděli.. Přitom doma byla v normálním provozu pračka, myčka, 2x WC, s běžnou chemií, nic jsme nemuseli řešit. Olej tedy do odpadu nelejeme. Náklady spočívaly jen v trvalém provozu motoru s příkonem cca 30W.
Myslím, že ten bezproblémový provoz spočíval ve dostatečně dlouhém vyhnití splašků v tom septiku (3x3x3m) a ČOVka si nabírala již jen takovou zažloutlou vodu.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.213.100 (?)
6.1.2013 19:12

Tak tak.Mame v rodine 3. Na baraku a na dvou chatach. Makaji 18, 8 a 4

roky bez problemu.Skoda, ze uz se nevyrabi,

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

20.1.2013 13:49

Souhlas S Vámi, ČOV ¨nejde jak má, klidně kdo nevěří příjde se podívat. Už jsem to tu psal a žádam o radu.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.201.254 (?)
6.1.2013 20:06

Měl jsem ČOV 14let. V obci nebyla kanalizace tak jsem požádal o ČOV. To mi tato postkomunistická demokracie nedovolila a povolila pouze žumpu. Tak jsem ČOV umístil do samonosné voštinové plastové žumpy 4*3*2 m a nazval žumpa s předčisticím zařízením. V první třetině žumpy byla ČOV a v druhé třetině zaobník vyčistěné vody. Po kolaudaci jsem zásobník vyčistěné vody propojil s trativodem. Tím jsem žumpu nikdy nevyvážel a do trativodu šla čistá voda. Na tom všem jsem ještě postavil skleník takže to ze spodu trochu topilo. Každý rok na jaře jsem čističku vypumpoval do malin. Šlo o čenou usazeninu na dně, která nešla v ČOV rozložit. V malinách zmizela do měsíce a velice rády se v tom popelily slepice. Dnes v obci vybudovali kanalizaci a já se mezi prvními k ní oficiálně napojil. Platím stočné ale mám klid, že mne někdy v budoucnu nebudou buzerovat pro vybočení z davu. Do ČOV jsem svedl deštovou vodu z okapů. Tím mám 12 kubíků dešťové vody k zalévání.

Můj závěr je nevybočovat z davu, doma si dělat vtipy na vládní složku společnosti a absolutní apatyí porazit tento polistopadový absurdistán.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

Ferda Mravenec (468) - xxx.xxx.86.111 (?)
7.2.2013 20:50
Máme ČOV něco přes rok, o chod čístírny se nijak nestarám, jak to dodavatel zapnul, tak to od té doby bublá. Jsem si k tomu ani nepřečetl návod, tak ani nevím jestli to funguje jak má. Ale nějak to nesmrdí a voda co z toho vytéká je na první pohled čistá. Nějaké speciální čisticí prostředky nepoužívame, navíc manželčiným oblíbeným prostředkem čistícím je Savo.
Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

7.2.2013 21:15

Savo je pro čističku pohodové. Rychle se rozkládá, co dorazí jako aktivní do čovky, to se rychle redukuje ve vyhnívací části a do aktivní se nedostane nic. Horší jsou ty super über dlouhodobé desinfekce, který dle reklam musíme používat aby bylo wc sterilní a mojli jsme z mísy asi snad i jíst.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

16101 (1051) - xxx.xxx.16.101 (?)
7.2.2013 21:19

Ideální stav. Co funguje, do toho nevrtám

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.36.6 (?)
8.6.2013 11:07

Takto mi to fungovalo dva roky. A pak najednou kal na hladině uprostřed a odcházel i do trativodu, který zalepil a já jej musel kus vykopat znovu, aby to mělo kam odtékat. Další dva roky vše fungovalo normálně a letos zase. Mám BC4 a každých 9 měsíců se vyváží. Zlatá kanalizace, ale k té mi schází asi 300 metrů a ještě do kopce...

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.119.11 (?)
20.10.2013 12:17

Dobrý den,

jj to znám velice dobře, měl jsem ten samej problém. Vrazil jsem neuvěřitelnou raketu do bakterii apod. a ve finále po 2 letech trápení a zkoumání jsem zjístil, že mi pomale a nenápadně odchází dmychadlo, které i tak bylo poddmenzované. Čističku mám 5 let a když člověk ví jak na ní, tak je to zlatej stroj. Jinak čím více vzduchu, tím líp. V současné době moje znalosti jsou na výšší úrovni než servisní technici, kteří spíš dělají z lidí blbce, jen aby se jim zaplatilo...

kdyby chtěl někdo poradit tak info@ceskyautoporadce.cz Jsem ochoten i někam přijet a poradit.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

luiss (63) - xxx.xxx.211.230 (?)
14.4.2013 18:56

Zdravím, mám také bc4 a problém v tom že se mi kal neusazuje a odtéká do nádrže za čov.tam jímám vodu na zálivku zahrady a ejhle, když jsem v zimě jen tak zkušebně odčerpával tak na dně kal a ne málo.Udělal jsem mezi čov a nádrží ještě jednu přednádrž abych viděl kolik toho kalu odtéká a docela dost.zkoušel jsem vyčerpat čov do mrtě, znovu napustit vodou ale po čase ten sám problém.kde je zakopaný pes to netuším, čov nesmrdí ale když vypouštím kalovkou tu vodu z mezinádrže, tak ta ano.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.32.145 (?)
27.5.2013 10:07

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s přípravem do ČOV název je TREPSAN PROFI. Děkuji

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.32.121 (?)
17.8.2013 22:32

Zdravím, kdyby jsem se rozmýšlel ted jestli ČOV a nebo septik, nebo kanalizace tak vyhraje septík a kanalizace. ČOV neprcuje jak má, musíte zvážit jestli perete každý den, jestli použiváte ECO čističe a další věci.  Záleží na hdoně faktoru, Také nedoporučuji ČOV od ENVIPUR která funguje na principu vhánění vzduchu.

Mluvím ze zkušenosti, ČOV je dobrá na chatua nebo max pro 2-3lidi, kde skoro neperou a nejede 2x myčka za den. Můžu tady napsat pro a proti. Pokud někdo má velké problémy s ČOV tak mám 2 řešení. Jedno řešení je používat enzymy, vysrat se na nějaké bakterie a pdoobně, stejnak to nezabere. Mám jednu firmu, která je fakt dobrá. Před rokem jsem tu řešil spoustu věcí s ČOV a nakonec výsledek je o 1000% lepší. Druhé řešení je, že se překope celá ČOV na jiný duh procesu.. přidá se tam odkalovací jímka.

Závěrem, ČOV není tak dobrá jak píšou výrobci.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.120.252 (?)
20.8.2013 11:15

Dobrý den,

máte někdo zkušenosti s firmou Aqutech Karlštejn?

Děkuji

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

20.10.2013 14:25

Takto kategoricky to jistě psát nejde, zálaží na výrobci, sám jsem měl ekosystém a fungovala deset let bez ztráty květinky, soused měl Topas  a stejná zkušenost. je ale fakt, že ani jedna z čističek nepatřila mezi nejlevnější modely.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.174.250 (?)
14.10.2015 11:00

Dobrý den. Dovoluji si jednu poznámku k ČOVkám. Sousedi vzdáleni cca 15 metrů od nás ji mají (probublávací) a už mi došla trpělivost - vydržela jsem rok pokusů, kdy neustále slibují, že už smrdět nebude a nyní zvažuji podání žaloby, protože ten smrad se nedal přes léto vůbec vydržet. Při každém závanu větru jsem měla jejich páchnoucí čističku v obýváku. Dělalo se mi z toho smradu špatně. Takže všichni budoucí vlastníci čističek dobře zvažte tuto koupi, dodavatelé tvrdí, že smrdět nemá, ale skutečnost je často jiná. 

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.17.222 (?)
2.10.2013 13:58

Dobrý den, přemýšlíme o pořízení čističky na chatu. Možnost přípojky na kanalizaci nemáme a tak jsme přemýšleli a pořízení čistírny od EKOCISu - chceme vsadit na EK-S4, na kterou jsme zjistili celkem dobré recenze. Má prý nízké nároky na provoz a do těch pár osob se tam také vejdeme. Jen mě docela zarazili příspěvky o zápachu.. Nemáte někdo zkušenost přímo s ekocisem? Díky

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

3.10.2013 12:03

Dobrý den, nic ve zlém, ale co to znamená "nízké nároky na provoz"? Všechny moderní bublací čističky nepotřebují po většinu času nic jiného, než přívod el energie. A mají li čistit bez zápachu, je nutné, aby byly puštěny více, než jsou standardně nastavené úsporné režimy provozu. Přírodě prostě neporučíte, pokud neběží kompresor vzduchovadla raději více, než méně, bakterie (Aerobní) pochcípají, převáží anaeroby a čistička páchne.

Druhá věc, která je důležitá je ten fakt, že čistička musí pravidelně dostávat nálož potravy, aby "bakterie měly co jíst", pokjud tomu tak není - typicky jen u sporadicky obývaných budov, bývají na tm čističky s provozem různě, pokud tedy v době pobytu člověk nepozve celé okolí, aby se k němu šlo vy...

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.234.166 (?)
15.4.2018 15:19

Dobrý den, my máme čističku Aquatec AT6. Jsme doma jen dva a nárazově přiletí děti s vnoučaty, tak to ten výkon musím dát vyšší.Je fakt, že jsme se ji "učili" rozumnět cca 1 rok, než jsme ten chod pochopili a naučili se ji seřizovat sami. Takže začátky byly rozpačité, sem tam jsme museli nějaký ten kal vybírat a zdálo se nám, že to není ono.Do té doby nám sem jezdil nejdřív pán od výrobce a teď když je potřeba tak servisák, který je od nás nedaleko a musím říct, že oba dva velmi ochotně, i když to ten od výrobce měl pěkný kus. Teď už to umíme a jsme docela spokojení, ale jestli máte kousek od vás kanalizaci, tak bych šla do ní, je fakt, že je to méně starostí. Tady bohužel není ani vodovod a ani kanalizace, takže... svůj vrt a svoji čističku.Ta skousne normální běžné prášky, vlastně všechno, co neobsahuje chlor- ten zabije bakterie a čistička nefunguje. Dostali jsme pro nějakou tu havárii sadu bakterií a ještě jsme to ani nepoužili. Pracuje už 3 roky a pohoda.Kupuju Savo bez chloru, normální prostředky na mytí nádobí a peru v Arielu. Snažím se praní rozprostřít, takže peru max.1-2 pračky denně, mám i myčku nádobí, takže to tak nějak rozumně rozvrhnu.Nesmí se dávat ty voňátka na WC do mísy, to pro čov není dobré. Za tu dobu nám jednou vypadla hadice od dmychadla a jinak to jede dobře. Ale kanalizace je kanalizace, co si budem povídat, nemusíte se o nic starat, ale zase platíte stočné. Je to na kažýdém, co preferuje, my neměli na vybranou.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.96.194 (?)
20.5.2018 12:12

Dobrý den, mám zkušenosti ČOV už osm let se trápím a čekám až v obci bude kanalizace.Doporučuji neváhat a zainvestovat do přípojky.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.11.77 (?)
17.6.2015 16:22

Máme domovní ČOV, kdybych mohla, hned bych se napojila na veřejnou. Nejde jen o to papírování k povolení čov a zajistit si, kam vůbec bude odtékat, ale i min. 2* ročně ji nechat vyvést, dávat pravidelně speciální bakterie a min. 2* ročně nechat udělat rozbor odpadní vody. Do toho všeho musíte používat jen ekologické přípravky a ty jsou pěkně drahé. Suma sumárum,, i když je kanalizace 150 m., pokud máte možnost, napojte se na ni. Pořád Vás to vyjde levněji než koupě čov a všechno to kolem.

Nejhorší je, že to všechno musíte vyřídit i na odboru životního prostředí!!!

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.40.51 (?)
17.6.2015 18:09

Na příležitostně obývané objekty je ČOV nesmysl... viz.již popsáno výše. Jímka je smysluplné řešení. Rozumná velikost. Ideálně taková, kterou zvládnete vyvézt na jeden zátah, větší nemá smysl. Při provozu se zaměřit na rozumné šetření vodou, šetříte totiž 2x. 

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.134.187 (?)
28.7.2015 22:27

Vy jste mě pobavila, u nás není kanalizace. Tedy musíte žumpu vyvážet cca 1x měsíčně za 1400,-. Fakt chápu, že musí být opruz 2x ročně vyvážet ČOV.  Pokud jsem správně vyčetla, eko prostředky nejsou nutností, jen se nemohou pro Čov používat silné desinfekční gely, a doporučuje se "mýt koupelny na střídačku".    Ale rozhodně souhlasím s tím, že oběhat úřady je náročné.

Iffka

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.131.10 (?)
14.10.2015 21:28

Dobrý večer.  Také jsme stáli před problémem jakou čističku si pořídit. Po řádném prostudování a praktickém provozování obecní čističky jsme se rozhodli pro kořenovou čistčku odpadních vod pro náš rodinný domeček.Proč sem tahám kořenovou čističku? Protože provoz této čističky je daleko jednodušší a bezproblémový viz předchozí příspěvky. Tento můj příspěvek je určený pro ty co se právě rozhodují a studují materiály ohledně čističek. Kořenová čistička nepotřebuje přívod elektřiny, čistící breberky a nesmrdí. Při trošku šikovném začlenění do zahrady může krásně zapadnout a obohatit exteriér rodinného domku. Na první fotce je čtyřkomorový septik jako první stupeň předčištění a na druhé fotce je kořenové čistící pole. Vyčistěná voda potom odtéká do potoka. Zdeněk      

Obrázky:

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

14.10.2015 21:30

Na druhé fotce je septik. Zdeněk

Obrázky:

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

jardo (100) - xxx.xxx.205.136 (?)
14.10.2015 22:07

Mohli by ste o tej koreňovej čističke napísať niečo bližšie? Robila Vám to nejaká firma? Kde sa dajú nájsť nejaké informácie? Akú plochu to zaberie?

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

14.10.2015 22:37

Dobrý večer. Rád se podělím o informace o kořenové čističce včetně postupových fotek. Kořenovou čističku jsem si vybudoval téměř vlastnoručně a uspořil 50% nákladů. Pro vyhlouvení a instalaci septiku byl zapotřebí bagr. Zdeněk, liberdazdenek@seznam.cz

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.234.19 (?)
13.1.2016 13:28

My jsme spokojeni, že nemusíme platit stočné. Čistírna nám funguje dle našeho soudu dobře, nezapáchá). Manžel tam jednou za 14 koukne a trochu pošteluje ventily. Kompreso necháváme běžet furt, ale spotřeba elektriky ok. Bakterie přidávat nám vyslověně zakázaly, že by vznikal hustý kal, když čistírna správně běží a má příděl odpadů, tak bakteri prý žijí a množí se. Typ čistírny je tuším AT6, v provozu 8 let. Čistírnu nevyvážíme, pouze jendou ročně manžel kalovkou odčerpe hustý kal ze dna, ale je to dobré hnojivo.

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.216.132 (?)
7.2.2016 22:31
Máme čističku již 5 let a nemáme žádný problém.Jedenkrát týdne zkontroluji nastavení ventilů a dvakrát za rok výběru po třetině kal ode DNA.Funguje paradně.
Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.75.70 (?)
10.6.2016 10:15

Mohli by jste prosím VY, kteří máte bezproblémovou čističku uvést typ čističky/výrobce-dodavatele a ideálně i jaký výrobek s bateriemi-enzymy používáte anebo jste na začátku použili (pokud je dále již nedoplňujete)? děkuji moc!!! 

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.129.21 (?)
10.6.2016 21:59

Herva

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.124.133 (?)
30.6.2016 23:06

Asi žádná domácí čov nebude bez vrtochů, ale od roku 2010 co ji mám se to možná změnilo k lepšímu, protože co sleduji vývoj AT6, kterou vlastním, tak se snaží neduhy odstranit. Co vidím stále jako problém, že spousta lidí, stejně jako já na začátku neví nic o tom, jak má vypadat kal a neví, že čovka má vonět podobně jako voda v rybníku. Kdysi jsem si myslel, že to je jako mít lednici. Zapojím do zásuvky a musí to běhat. Tak to u těchto levnějších nefunguje, je potřeba tu technologii pochopit. Je potřeba, aby zaočkování kalem udělal dodavatel a podle toho celou čov seřídil a vše Vám vysvětlil. Čirá voda neukáže tak přesně kolik čeho kam teče. Upřímně, pokud bych volil dnes tak čov, která má opravdu vysoký stupeň automatizace (TOPAS), kde vše má svůj čas. Pakliže budu anaerobní cyklování a aeraci řešit dohromady se slaboučkým kompresorem, mám problém vše seřídit a musím seřizovat s přibývajícím kalem častěji, pakliže výrobce někde udělá zákoutí, kde se hromadí a hnije kal, který se pak utrhne a protluče se až do dosedáku, můžu vyvážet. Nikdo si tu technologii za dané peníze nekupuje s tím, že by chtěl nějak škodit prostředí, nebo trpět zápachem, ale za těch šest let jsem se nechtíc hodně naučil.

Bakterie typu subio atd. nepoužívám, je to enzym, který defakto krade žrádlo bakteriím v čov a o jeho účinnosti pochybuji.

Po vyčerpání či náběhu dva až tři týdny vzduchovat nonstop.

S veškerou domácí chemií jsme přešli na Euronu, dlouho jsme hledali, ale není problém, 2-3 pračky denně + myčka, když je třeba.

Na radu tchána, jsme přešli na jednovrstvý levný toaleťák. Chtě nechtě, čovka není papírenský reaktor.

Oleje ze smažení nevylíváme do čov a vlhčené ubrousky nesplachujeme.

bouskah@gmail.com

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.86.38 (?)
4.7.2016 21:14
Máme topas5 a od prví chvile samej problém. Neustále smrdí a porad neco ucpanyho. Mame ji 4rok. Samozřejmě ze nam nevychází rozbory. Vyhozený peníze. Uz premejslime ze vybudujeme septik.
Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.4.33 (?)
1.7.2016 2:26

Co s tím "dobrým hnojivem" pak provádíte?

Připojit reakci

Zkušenosti s domovní ČOV

host - xxx.xxx.247.140 (?)
4.9.2016 22:44

Dobrý den.

Já využívám čistírnu Bioflow 10 od Ekoplastu Telč. Sám jsem si ji po zaplacení odvezl a nainstaloval, včetně kanalizačního přívodu. Pokud člověk není analfabet, a používá zdravý rozum, nebo si nechá poradit, nevidím v tom problém.

Čistírnu jsem nechal asi 1 měsíc bez zapnutého dmychadla, pak nasypal bakterie a pustil dmychadlo. Asi rok a půl to byl děs a hrůza, mám povinnost dávat vzorky, ty nevycházely. Poté jsem si nechal znovu od pánů z Telče poradit, jak to nastavit (škoda, že jsem to neudělal dřív...). Stačilo pouze nasměrovat maximum vzduchu do aktivace a do zpětného potrubí (mamutka, která ze spodní části dosazováku odsává část kalu zpět do aktivace) nechat ventil otevřený jen aby to tak trošku "žbrblalo". Všechny ostatní ventily (já tu mám 4) jsem nechal trvale zavřené.

Jo, a abych nezapomněl - důležitá věc - domluvil jsem se s obsluhou obecní ČOV v jedné obci, aby mi do dvou 50 l barelů načerpala jejich aktivovaný kal z čistírna a ten jsem do aktivace té své nalil. To považuju za základ úspěchu.

Během měsíce se po těchto změnách čistírna převedla do ideálního provozu. Zpočátku jsem měl na spouštění vzduchovacího dmychadla nastavenou časovací zásuvku v poměru 1:4 - tedy 15 min odstávka, 60 min běh. Později 1:2 (15 odstávka, 30 min běh) teď mám 1:1 (15 a 15) a běží to skvěle.

na povrchu dosazováku se vždy po nějakém čase vytvoří vrstva deaktivovaného kalu, který vyberu a vyvezu v kotouči na hnůj. Přepadem odtéká vizuálně zcela čistá voda. Pokud nemáte kal kam dávat, stačí se domluvit na nejbližší větší ČOV a bějakým větším barelem to tam občas vyvézt, nebo to dát do kompostu. Je to zcela čisté a skoro se mi chce říst "voňavé" zpracované a vyčištěné hnojivo :-)

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Vícekomorový septik / septik SL do 3 kubíků89.9.20183727
Čistění ČOV TP 8 EO121.9.201821298
Plastová samonosná Jímka 15m3130.8.2018200
Jak filtrovat první splach dešťové vody ze střechy?317.8.2018686
Trativod1415.8.20182019
ČOV Herva912.8.201825509
Odpadní voda od souseda protéká do sklepa111.8.2018314
Jímka v místě s vysokou hladinou spodní vody1825.7.201843489
Výběr a porovnání ČOV523.7.20181377