Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Okna a dveře > Eurookna profil 78 nebo 84? Smrk nebo Meranti?

Eurookna profil 78 nebo 84? Smrk nebo Meranti?

pylorus (205) - xxx.xxx.153.234 (?)
16.5.2014 12:51

Zdravím, 

dodavatel, který tvrdí, že jsou pásky zbytečnost je ignorant a zasloužil by přetáhnout prutem přes záda - jednak to stanoví norma (jak již bylo zmíněno) a jednak mají pásky za úkol ochránit pěnu, aby nedošlo k její degradaci a nekondenzovala v ní voda a solidní dodavatel by vás od toho něměl zrazovat. 

Jediný případ, kdy lze uvažovat o tom, zda má instalaci pásků smysl je ten, kdy nemáte hotovou fasádu a víte, že jí v nejbližší době nebudete dělat. Na aplikované pásky by pak dlouhodobě svítilo slunce, které by je poškodilo. 

Co se volby materiálu týče, tak pokud vás netrápí peníze, tak jednoznačně meranti - trvanlivost a odolnost je řádově vyšší. 

Ať se dílo podaří

Martin

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Stránky: 1, 2   

romca77 (12) - xxx.xxx.97.177 (?), 15.5.2014 18:58
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Chceme měnit okna ve stavbě staré 8 let, kdy byly použity staré panelákové dřevěná okna. Dům je postaven z takových těch velkých červených tvárnic a zateplen 10cm polyester. Dům je suchý. Chtěla jsem se zeptat, zda a proč se vyplatí jít do profilu 94 oproti 78, nárust ceny 11 procent a zda smrk či meranti, kde je nárust ceny 25 procent. Prosím logické argumenty. Díky moc za vaše poznatky. V názvu je chybně uveden 84.

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.220.186 (?), 15.5.2014 21:07
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Zkuste se zeptat houslisty, jestli by chtěl smyčec z toho kvalitního braizilského dřeva (tedy meranti) nebo smrkový (kvalita asi jako ramínko na šaty), Bude na Vás koukat divně. 

Pokud v domě budou bydlet i Vaše děti, pořiď te si Meranti, to přežije Vás i vaše děti. Rozdíl v ceně je jen 25% v životnosti 150%. Jestli počítáte, že až se Vám rodina rozroste, budete se těhovat do většího domku, volte smrk. Meranti je to poslední, kvůli čemu by případný kupec zohlednil vyšší cenu.

Jestliže máte 10 cm polystyrenu a více, proč by vám mělo teplo utíkat rámem? Volte 94. Při energetickém auditu stejně jako při přenechání stavby potomkům se dostanete na lepší pozici.

Připojit reakci

romca77 (12) - xxx.xxx.97.177 (?), 16.5.2014 7:14

No já osobně jsem pro meranti 94, ale dodavatel zase tvrdí, že smrk a 78 udělá podobnou službu. Každopádně jedno francouzské okno už 10 let z meranti máme a je to držák... Jinak barák máme na fůrt, o prodeji neuvažujeme a pokud něco dělám, tak mi spíše záleží na kvalitě, ale je pravda, že peněz není dost, ale raději došetřím. Nemám ráda laciné, 2 placené :o) Byla jsem včera ve výrobě a je fakt, že už surový smrk vedle surového meranti byl rozdíl. Ještě si na vás dovolím jednu otázku. Zda je potřeba tam dávat ty paroprupustné a vodoprupustné pásky a a nebo stačí pěna. Já bych byla spíš pro pásky, ale dodavatel tvrdí, že je to zbytečnost. Mě ale připadá, že se jim s tím nechce dělat, pěnu nanést je jednudušší, ale neděláme ty okna na 5 let, že.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.13.35 (?), 16.5.2014 11:03

Dobrý den,

lepší a kvalitnější je použití pásek. Dokonce to předepisuje norma. U rekuperace se bez nich neobejdete.

Prakticky řečeno, tu pěnu bych použil pouze např. na výměnu oken na chalupě, kde se nebudou dávat příliš kvalitní okna.

Ondřej Říha

Připojit reakci

Ferda Mravenec (486) - xxx.xxx.247.50 (?), 15.5.2014 21:36

No ono není až tak otázka jestli 78 nebo 94, ale jestli 2 nebo 3 skla. Až budu vědět toto, tak má smysl řešit tloušťku rámu.

A smrk nebo meranti? No mě se víc líbí smrk. Ty léta u meranti se mi nelíbí.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.97.177 (?), 16.5.2014 7:09

V tom jediném máme jasno, trojskla. Jinak jsem se ještě chtěla zeptat, zda tam dávat ty paroprupustné a vodoprupustné pásky a a nebo stačí pěna. Já bych byla spíš pro pásky, ale dodavatel tvrdí, že je to zbytečnost.

Připojit reakci

pylorus (205) - xxx.xxx.153.234 (?), 16.5.2014 12:51

Zdravím, 

dodavatel, který tvrdí, že jsou pásky zbytečnost je ignorant a zasloužil by přetáhnout prutem přes záda - jednak to stanoví norma (jak již bylo zmíněno) a jednak mají pásky za úkol ochránit pěnu, aby nedošlo k její degradaci a nekondenzovala v ní voda a solidní dodavatel by vás od toho něměl zrazovat. 

Jediný případ, kdy lze uvažovat o tom, zda má instalaci pásků smysl je ten, kdy nemáte hotovou fasádu a víte, že jí v nejbližší době nebudete dělat. Na aplikované pásky by pak dlouhodobě svítilo slunce, které by je poškodilo. 

Co se volby materiálu týče, tak pokud vás netrápí peníze, tak jednoznačně meranti - trvanlivost a odolnost je řádově vyšší. 

Ať se dílo podaří

Martin

Připojit reakci

host - xxx.xxx.97.177 (?), 22.5.2014 19:38

Díky, tak už máme jasno, chceme MERANTI, trojsklo a profil 92, každopádně nemáme dodavatele :o) Ti pro koho jsme se rozhodli mne zklamali výrobou, chjooooooo, jsme zase na začátku, musíme hledat, já už nechcciiiiiiiiiii :o(Jinak ještě větší část domu je už hotová fasáda, bude velký problém, ty venkovní pásky ukotvit?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.244.2 (?), 23.5.2014 9:24

nebude. od toho jsou šambrány u oken, aby případné opravy a úpravy vyřešil následný sjednocující nátěr ostění či šambrány.

Přeji dobrou ruku při volbě dodavatele.

Připojit reakci

Ferda Mravenec (486) - xxx.xxx.247.50 (?), 23.5.2014 11:08

Problém to nebude, akorát to bude něco stát (peníze, práci).

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů