Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Paliva > pracovni boty do lesa

Pracovni boty do lesa

Daniel Samota (1) - xxx.xxx.37.6 (?)
21.8.2017 14:14

Když už jste zlikvidoval tolik bot a tak rychle, tak je už těžké něco poradit. Zkuste vojenské, nebo nějaké kvalitní pracovní.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Když už jste zlikvidoval tolik bot a tak ryc..., Daniel Samota, 21.8.2017
No nevim magnumy za 4měsíce těžby bylo po ni..., host, 29.6.2014
Ja jsem spokojeny s botama jako jsou pracovn..., juraj66, 11.3.2012
Myslíte si že jsou dobré protipořezové kanady (..., host, 18.8.2009
ale ja jsem myslel nejaky vysoky bez ruznych zb..., host, 29.6.2009

pracovni boty do lesa

host - xxx.xxx.78.2 (?)
11.1.2009 18:18, počet návštěv: 61342
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Zdravim, muze mi nekdo poradit kvalitni kozene zimni boty na praci v lese.Jaka je vhodna impregnace proti vode?Dekuji

Připojit reakci   

pracovni boty do lesa

host - xxx.xxx.179.79 (?)
13.1.2009 15:31
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Zkuste kottníkové Pandy. Mají kovou špičku, ale jsou lehké a pohodlné, prostě italské boty. Mažu je modrou indulonou, ani sádlo není špatné. 

Připojit reakci

pracovni boty do lesa

host - xxx.xxx.7.56 (?)
8.2.2009 9:02

Měly by mít gore-tex membránu. Bez toho bych boty na zimní práci v lese nekupoval. Stojí trochu víc peněz (kolem 3500 Kč) ale funguje to. Nezapomeňte že je třeba taky ponožky v ceně od 100 Kč a sprayovou impregnaci. V takových botách pak můžete chodit pohodlně celoročně. Lze se v nich též občas přebrodit potokem a mít stále suchou nohu. Zvládají mokrý sníh při oblevě kde kožené boty namazané indulonou nemají šanci.

HQ257

Připojit reakci

pracovni boty do lesa

víítek (9) - xxx.xxx.166.34 (?)
8.2.2009 9:41

3500Kč je spodní hranice, za kterou lze koupit v akci použitelné goráče.

Situace je ovšem jiná. Kvalitní kožená obuv s membránou je poněkud dražší. Životnost membrány často není delší než půl roku.

Jsou i jiné levnější použitelné membrány..

Do mrazů jsou dobré gumové boty Hunter. cca 2500Kč

V době kdy nebyly membrány se doporučovalo potřít boty rozteklým včelým voskem a zapíct v troubě.

Připojit reakci

pracovni boty do lesa

host - xxx.xxx.224.10 (?)
8.2.2009 10:21

mam pandy s ocelovou spickou, vydrzi mi tak rok nekdy rok a pul jak kdy, jsem s nimi spokojen uz je pouzivam asi 5let S,

Připojit reakci

pracovni boty do lesa

Kuba Buk (1204) - xxx.xxx.21.230 (?)
8.2.2009 10:38

Zdravím víítku! Velice mne potěšilo, že se zde objevil "starý" praktik, který o botách do lesa a terénu něco ví! Léta používám kožené, vysoké, šněrovací boty (nikoli kanady!), do lesa. Základním ošetřením je u mne včelí vosk a to jak na kůži, tak na šněrovadla! Ty se pak nepovolují, nerozvazují. V takto impregnovaných botách zvládnu i 8 hodin v rozbředlém sněhu, blátě.  Nezapíkám je sice v troubě, ale zasuším vosk buď u kamen, nebo nad plynovým vařičem. Bohužel mi k jinému zdroji tepla chybí ta kachlová pec ze starých chalup :-). Tam se totiž zasoušel vosk nad varnou částí i v létě!

K vlastním botám. Nejsem přítelem ocelové špičky, ale většina dnešních pracovních bot má špičku zesílenou a ta udrží dost. Ocel při tlaku větším než unese zesílená špička, působí mnohdy jako nůžky na prsty! Boty zásadně vysoké, tak aby spolehlivě stáhly a zpevnily kotník. Manžeta u kanad uzavírá hrdlo boty a neumožňuje noze dýchat. Velká část kanad má také hladkou podrážku a ta je do lesa naprosto nevhodná. Hrubý vzorek je nutný jak v zimě, tak i v létě. A dostatečně silná podrážka! Membrána je sice dobrá věc, ale jak píše víítek, vydrží u levných bot tak půl roku i méně. Cena opravdu kvalitních bot začíná u 7 000,- Kč! Samozřejmě neprořezných.

Pro ty co mají vysoký nárt. U šněrovacích bot vynechávám očka nad nártem, neřeže pak stažení a i nazouvání a vyzouvání je snazší. Na holínky používám opravdu historickou pomůcku, tedy zouvák po dědovi! A ještě jedna poznámka pro všechny, nedávejte si nohavice do bot, vždy vně! Ty metráky pilin a různého smetí vás pak nutí několikrát za den si sundat boty a čistit! A nejhorší je to právě u holin!

Radek

Připojit reakci

pracovni boty do lesa

host - xxx.xxx.127.12 (?)
8.2.2009 11:46

Jo, jo už jsem viděl spoustu dobrodruhů, co dávají nohavice do bot. Já moc dobrou zkušenost s Pandama nemám... teda určitě ne na zimu, dlouho nevydrží. Nechávám je vždycky maximálně vyschnout, nainpregnuji spejem tak cca 4x po sobě a pak je krémuji na topení rozehrátým vojenským leštidlem. Víc jak 6 hodin nevydrží. Pracuji v krušných horách, kde je sněhu dost a dost a bez holin se to neobejde... nejlépe s filcem. Jediné neprořezné holiny s filcem na které jsem kdy narazil je zn. Professional. Jinak mít kvalitní neprořezné kanady s Goretexovou vložou je na pohodlí jak v létě, tak v zimě k nezaplacení!!!

Připojit reakci

pracovni boty do lesa

ARB (191) - xxx.xxx.177.66 (?)
8.2.2009 22:49

Zdravím. Nosí niekto z vás pracovné topánky od HQ? V Čechách je to prac.kožená obuv šedá zo slabo fialovým pásikom. Na Slovensku je to bez pásika za 176eur. Je určená pre pracujúcich v lese, nemá ocelovú špičku -to nepotrebujem, nemá protiporeznú ochranu - bez toho tiež môžem byť. Má zosilnenú špičku a pätu. Strednú podrážku.

Riešim nejaké topánky na jar, leto, minuloročné topánky som zodral na podrážke za necelých 5mesiacov. V zime mám osvedčené EM. Proti nim nemám výhrady, ak nepočítam nutnosť prešiť zopár kevlarových supernití ktorými sú šité a ktoré prvé nevydržali. Inak ma udivuje podrážka týchto topánok. Vyzerá tak nevinnne, skoro civilne ale vôbec sa nederie, na mokrých kameňoch a guliačoch sa nešmýka. Topánky sú to dobré, nepremoknú ani za celý deň v roztápajúcom sa snehu, netreba ani impregnovať, dobre sa v nich chodí, nebolia človeka nohy a hlavne nikde netlačia a veľmi ľahko sa vyzúvajú a obúvajú. To majú dobre vyriešené. Jediné čo nemajú doriešené bola tá astronomická cena, rovnajúca sa cene malej hobby stihlky, ktorú som za ne zaplatil. Na leto ale nie sú vhodné, pretože primárne sa majú použiť v chlade a vlhku.

Preto hľadám nejaký vhodný model, ktorý nebudem musieť zahodiť za pár mesiacov nosenia a tie HQ sa mi zdajú z obrázka a z bežnej prehliadky v predajni celkom obstojné. Vždy zničím totálne podrážku a zvršok topánky mám skoro nepoškodený a to pritom nie som nijak ťažký s pílou a kapsou s desiatou vážim trošku viac ako vypasený komár - slabých 80kg.

Připojit reakci

pracovni boty do lesa

host - xxx.xxx.127.12 (?)
9.2.2009 9:03

AHoj. z ných zkušeností vím, že nevydrží žádné boty v lese..ty o kterých píšeš znám, ale nikdy jsem je mělel... vystřídal jsem hodně bot i přes dřevorubecké za 5 tisíc. Ty vydrželi nejdýl... asi rok. Já si Kupuji boty HI-tec magnum jsou s Gretexem, tyhle boty používá zásahovka a hasiči... dělají je v různých provedeních chce si to jen vybrat... a musím řícr, že zatím drží a na pohodlí jsou rovněž super. Cena je u nás od 2.100-4.000 podle provedení. Nejsou těžké a na jaro, leto, podzim jsou suprové... jsou lehké, a sedí dobře na noze!

Připojit reakci

pracovni boty do lesa

10.2.2009 8:33

Ďakujem, objednal som včera tie Hq, s pásikom. Bude to chvíľu trvať kým to príde, pretože objednávaju priamo zo Švédska, ale to nevadí chcem to na jar, leto. Ale nedalo mi nevšminnúť si na nich že je to made by prc. Tak sa mi zdá že o pár rokov sa bude všetko vyrábať v čínskej štvti.

Připojit reakci

pracovni boty do lesa

Ďakujem, objednal som včera tie Hq, s pásikom. Bude to chvíľu trvať kým to príde, pretože objednávaju priamo zo Švédska, ale to nevadí chcem to na jar, leto.

Připojit reakci

pracovni boty do lesa

Ďakujem, objednal som včera tie Hq, s pásikom. Bude to chvíľu trvať kým to príde, pretože objednávaju priamo zo Švédska, ale to nevadí chcem to na jar, leto. Ale nedalo mi nevšminnúť si na nich že je to made by prc. Tak sa mi zdá že o pár rokov sa bude všetko vyrábať v čínskej štvrti.

Připojit reakci

pracovni boty do lesa

6.3.2009 19:10

Tak dnes som sa dostal k tomu že som si išiel do HQ pre nové lodičky do tanečnej. Tak prikladám zopár foto.

Připojit reakci

pracovni boty do lesa

6.3.2009 19:10

Tak dnes som sa dostal k tomu že som si išiel do HQ pre nové lodičky do tanečnej. Tak prikladám zopár foto. A ako som spomínal treba si dať pozor na kvalitu šitia, aby sa nestalo že po mesiaci nosenia začnú stehy povoľovať - topánka je síce v záruke, ale nemôže sa nosiť ak musí na záručnú opravu.

Obrázky:
Toto sa pribalilo samo, ale až doma nie v predajni!
Toto sa pribalilo samo, ale až doma nie v predajni!
Reklamný certifikát
Reklamný certifikát
Prevedenie podrážky
Prevedenie podrážky
Vložka - rub
Vložka - rub
Výrobný štítok
Výrobný štítok
Pohľad z predu
Pohľad z predu
Detail ochrany špičky pred okopaním
Detail ochrany špičky pred okopaním
Predná a zadná časť
Predná a zadná časť
Háčiky na rýchle rozviazanie šnúrok
Háčiky na rýchle rozviazanie šnúrok
Připojit reakci

Pracovni boty do lesa

host - xxx.xxx.54.27 (?)
30.4.2009 15:24

No, já v lese obvykle nepracuji každodenně. Na období, kdy ano, používám obyčejné vysoké kožené farmářky za cenu okolo 800, mám obvykle troje, chodím v nich na střídačku, dvoje se suší. Mažu je směsí včelího vosku, propolisu, fermeže a nyní parafínového oleje, dřív kostního oleje na obuv, to všechno podle potřeby přiředěno nějakým technickým benzínem. Spotřebu při celoroční práci v lese odhaduji na cca 4 páry, při takovém větším množství bot se dá taky vybírat podle náročnosti práce. Když jdu na méně náročnou práci vezmu ty starší s horším vzorkem a praskilinami na "dojetí".

Připojit reakci

Pracovni boty do lesa

host - xxx.xxx.. (?)
29.6.2014 23:28

No nevim magnumy za 4měsíce těžby bylo po nich

Připojit reakci

Pracovni boty do lesa

host - xxx.xxx.96.84 (?)
24.6.2009 21:02

Hosi jedine boty Prabos ECWCS maji membranu gore-tex aji podrazku Vibram no proste bez chyby pracuju v lese a pouzivam deno denne tyto boty jsem aji vasnivy myslivec a jedine tyto boty Prabos dodova tyto boty aji armade! nezapomente kvalitni ponozky a impregrace musi byt specialni na tyto boty krem aji sprej

Připojit reakci

Pracovni boty do lesa

Chalupář (66) - xxx.xxx.111.132 (?)
24.6.2009 21:30

Já si na zahradě ničím trekovou obuv Trezeta, kterou jsem si původně kupoval za docela jiným účelem. Rýč zkrátka dostal přednost před stanem a spacákem . Lepší než tyto boty byly jen pohory Asolo, které mi ale ukradl nějaký bača v rumunských Karpatech, takže jsem zbytek musel odšlapat v komunistických "invazkách". U bot Meindl jsem zaplatil jen za značku, přežily víceméně jedinou sezónu.

Goretex aj. membrány jsou na botách jen placebo, rychle se překlesají. Stále platí, že vodotěsná kožená bota musí mít jen minimum švů.

Připojit reakci

Pracovni boty do lesa

host - xxx.xxx.141.172 (?)
25.6.2009 11:09

Když jsem byl na vojně tak jsem si kanady natíral rybím tukem a potom je nahříval nad kamny, až se tuk vsákl. Tak jsem to opakoval třikrát. Potom jsem kanady nakrémoval a šly i vyleštit. Vydržely i několik dní v rozbředlém sněhu kde místy byly i kalužedeset centimetrů hluboké.

Připojit reakci

Pracovni boty do lesa

25.6.2009 11:58

Jenže to byla jiná technologie zpracování a lakování kůže! Tady bych rybí tuk nedoporučoval, alespoň ty mé, již druhé GORE-TEX, by vypadali jak vytažené z kanistru! Ale voda, sníh, bláto, to jim nic neříká, stříkám je impregnací na tuto obuv jednou za rok. A vnitřek, no na placebo to taky rozhodně nevypadá, v běžných kanadách po půl dni v lese doslova "plavu", tady nikoliv! I ty ponožky jsou docela snesitelné po celodenní práci!

Připojit reakci

Pracovni boty do lesa

25.6.2009 11:58

Jenže to byla jiná technologie zpracování a lakování kůže! Tady bych rybí tuk nedoporučoval, alespoň ty mé, již druhé GORE-TEX, by vypadali jak vytažené z kanistru! Ale voda, sníh, bláto, to jim nic neříká, stříkám je impregnací na tuto obuv jednou za rok. A vnitřek, no na placebo to taky rozhodně nevypadá, v běžných kanadách po půl dni v lese doslova "plavu", tady nikoliv! I ty ponožky jsou docela snesitelné po celodenní práci! Jinak je střídám s hora popsanými, včelím voskem ošetřenými Para botami.

Připojit reakci

Pracovni boty do lesa

host - xxx.xxx.141.153 (?)
25.6.2009 12:30

Na goretex obuv je spray super prorector od fa.Boston

Připojit reakci

Pracovni boty do lesa

host - xxx.xxx.96.84 (?)
25.6.2009 17:20
Ty boty jak mam ja tak jsou k nezaplaceni vzivote jsem nemel lepsi rikam membrana gore tex a podrazka vibram v lese s tym vydrzim celej den a mam sucho rikam lepsi ponozky tak za 200 impregrace a je to fakt super
Připojit reakci

Pracovni boty do lesa

host - xxx.xxx.96.84 (?)
25.6.2009 17:29

Kamos shani lepsi boty do lesa ale prej jenom tak do 3000 jaky by ste doporuculi?

Připojit reakci

Pracovni boty do lesa

ARB (191) - xxx.xxx.63.3 (?)
25.6.2009 20:28

Kanady určite nie. Stačí ranná rosa a po chvíli čvachtáte ako žaba s ponožkami. Ak kanady tak jedine v teplý slnečný deň, vtedy je to ok. Do vlhka a nedajbože do mokra a chladu treba niečo lepšie s membránou. Ja to striedam tak že do sucha mám obyčajné vysoké bačkore s pevnou špicou za pár tisíc. Do vlhka potom tie Hq ktoré som popísal vyššie a v zime kožené EM alebo latexové čižmy Hq. Je toho docela dosť že. Ale od nôh sa dá najskôr prechladnúť tak pozor na to. Myslené je to na celodennú prácu, nie na 5min výlet.

Připojit reakci

Pracovni boty do lesa

host - xxx.xxx.96.84 (?)
26.6.2009 8:27

Tak jaky by ste doporucili do 3000?

Připojit reakci

Pracovni boty do lesa

host - xxx.xxx.96.84 (?)
26.6.2009 8:36

ale jako at trosku vydrzijou

Připojit reakci

Pracovni boty do lesa

host - xxx.xxx.246.118 (?)
29.6.2009 10:24

Tak at si kamarád skočí do kteréhokoliv outdoor obchodu a vybere si ty které mu budou nejlíp sedět na nohu. Do 3 tisíc budou všechny značkové boty zhruba stejně kvalitní.  Prodavači většinou vědí co prodávají a po krátkém rozhovoru doporučí i odpovídající obuv. Já nosím už 4 roky boty Garmisch tenkrát kupované za 2050 Kč a naprostá spokojenost. Nepromoknou, obstojně dýchají, nedělají puchýře, jsou lehké a pohodlné. Používám je na podzim a na jaro na každodenní nošení a průběžně na turistiku. Pochopitelně s botama za 8000 se nedají srovnat ale to už je jiná třída.

Připojit reakci

Pracovni boty do lesa

host - xxx.xxx.96.84 (?)
29.6.2009 10:37

ale ja jsem myslel nejaky vysoky bez ruznych zbarveni proste jednobarevny neco jak kanady tak co by ste doporucili?

Připojit reakci

Pracovni boty do lesa

host - xxx.xxx.0.18 (?)
18.8.2009 8:41

Myslíte si že jsou dobré protipořezové kanady (ty levnější bez goretexu) fi. Prabos - Profesional Plzeň dobré? Jak se v nich chodí? Nerozešívají se na zadní straně u paty, drží podrážka? Máte nějaké zkušenosti?

Díky za rady. F.

Připojit reakci

Pracovni boty do lesa

juraj66 (1) - xxx.xxx.248.139 (?)
11.3.2012 20:09

Ja jsem spokojeny s botama jako jsou pracovní kožená kotníková obuv Baťa z lícové kůže, možnost ocelové špice.

Muzu ti je doporucit.

Připojit reakci

Pracovni boty do lesa

Daniel Samota (1) - xxx.xxx.37.6 (?)
21.8.2017 14:14

Když už jste zlikvidoval tolik bot a tak rychle, tak je už těžké něco poradit. Zkuste vojenské, nebo nějaké kvalitní pracovní.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Výběr pily pro špalkování a těžbu pro svou potřebu611.11.2017534
Zetor 50 Super32711.11.2017627063
Stromolezecké stupačky2921.10.201771284
Stihl ms 250 ked sa zohreje velmy tazko nastartuje127.9.2017246
Jaký ruční štípač mimo sekery925.9.201716547
pracovni boty do lesa3221.8.201761343
Štípačka na dřevo227.7.20171334
Výroba briket z pilin2430.6.201717670
Moruše 109.5.20174070
Woodster (Woodstar) LH52 - oprava36.4.20177959
Červený brouk 43.4.20172085
Jak v kamnech topit přes noc?3924.2.201748615
Tesařík v palivovém dřevě1118.2.201734180
Dřevorubecká lopatka s obracákem486.2.2017105162
Komínová kobra již vyráží do akcí51.2.20172467
Mohu topit šiškami?1331.1.201745753
Je bezpecnejsi rezani s cirkularkou nebo motorovou pilou517.12.20168160
Kuželový štípač - rada4917.12.201689247
Jakou motorovou pilu do 7000 Kč?34.12.20164651
Černé uhlí3216.11.20169072
Stiepacka na drevo2311.11.201625197
Zkracování kulatiny v uzavřeném prostoru1830.10.201612996
Palivo - agát2021.9.201634483
Štípač Vega LS6 75.8.20167901
Minidumper do lesa 52.5.20166386
Koza Wolfcraft nebo cirkulárka?4424.4.201663610
Co způsobilo (napadlo) změnu barvy u dřeva? 528.3.20164226
Jaké koupit dřevo do kamen na celou topnou sezónu2618.3.201630999
Ruční naviják1711.3.201623967
Kůrovec v bytě911.2.20167370
Stihl MS 361 vs. MS 36227.1.20163342
Výběr vhodné pily - farmářská vs profi - MS 361 vs MS 362113.1.20168420
Jakou štípačku dřeva916.11.201521152
Cena smrku na stojato69.11.201517343
Přibližování dřeva z lesa k cestě motocyklem2212.10.201520312
Jak doma přibrousit cirkulárku2326.9.201554532
Odvoz dřeva z lesa11825.8.2015159576
protiprořezový oděv pro práci s řetězovou pilou226.8.201538292
Jaký si vybrat spolehlivý křovinořez pro malý les?5421.7.2015129930
Biomasa, štěpka - kotel?34.5.20154568
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5  
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama | Podněty a připomínky
(c) Lupo Media 1999 - 2017
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů