Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Paliva > Výroba štípačky

Výroba štípačky

host - xxx.xxx.146.136 (?)
11.2.2019 20:08

Zdravim mam velky zajem je jeste k mani... nejaky foto video neni...

omlouvam se za didaktriku ale momentalne -2prsty

info na dolar.p@seznam.cz

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Reakce thorovo kladivo Na takhle rovný krásn..., Olše, 27.2.2019
Jen jsem pobaveně reagoval na podnět, jak je štípa..., host, 26.2.2019
Máte pravdu, dělá to tvrdé, jak jsem psal, buk pra..., host, 26.2.2019
Jo máte pravdu Kupovana má své nevýhody ale ..., Olše, 26.2.2019
Kdyžtak nad tím přemýšlím, mám to bezpečnější než ..., host, 25.2.2019

Výroba štípačky

host - xxx.xxx.195.17 (?)
1.2.2019 21:29, počet návštěv: 6178
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Ahoj všem,

prosím o radu. Rád bych si doma zkonstruoval štípačku na dřevo. Viděl jsem něco na youtube.

Potřebuju poradit jak vyřešit to ten kloub v rameni a ve spoji ramena s tlačnou deskou. Jak technicky udělat toto spojení?

Díky za odpovědi.

Připojit reakci   

Výroba štípačky

host - xxx.xxx.219.12 (?)
2.2.2019 7:38
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Ahoj Ložisko bych tam dal soudečkové a každé štípání je namazal. Potom by byla varianta zakalit čep a nandat bronzové kluzné ložisko, jen by bylo třeba mazat po púlhodině štípání. Zda vám můžu poradit, kupte si hydraulickou štípačku, sice je pomalejší ale je větší pravděpodobnost když doštípete, že budete mít ruce v pořádku. S pozdravem Honza
Připojit reakci

Výroba štípačky

Olše (126) - xxx.xxx.68.17 (?)
2.2.2019 9:38

Podívejte se na tuto ta je bezpečňější jak z videa ud vás

štiepačka, alebo Fiskars trocha inak

a tato sestejným principem se vyrábí i seriově

Mechanická štípačka

Připojit reakci

Výroba štípačky

2.2.2019 10:29

To můžete pokud máte dost peněz ta v mém odkazu (2) se seriově vyrábí akorát zakrytovaná wink

Připojit reakci

Výroba štípačky

host - xxx.xxx.9.135 (?)
2.2.2019 12:04

Je to lis a musí mít dvouruční spouštění. Tohle fakt není sranda a divil bych se, kdyby něco podobného u nás schválili k prodeji.

Připojit reakci

Výroba štípačky

host - xxx.xxx.84.69 (?)
2.2.2019 12:20

un techto stipacek je nebezpecne kdyz tlacna deska dojizdi az ke klinu musi tam zustat volny prostor na ruku nebo drive ci pozdeji se vlivem nepozornosti ta ruka tam dostane

Připojit reakci

Výroba štípačky

host - xxx.xxx.10.2 (?)
2.2.2019 17:02

Ono je tam toho nebezpecneho vice. Treba setrvacnost. I po vypnuti motoru stipacka jeste kousek dobehne. Resenim by bylo dat motor s brzdou. Ale co pak delat, kdyz se stane nehoda - treba to chytne ruku a primacne ji. Uvolneni pres reverz, ale napadne to manzelku, ktera uvidi manzela s priskripnutou rukou? Stipacka, stejne jako lis, je nebezpecny stroj, u ktereho je zahodno blokovat pohyb dokud nejsou ruce pryc. 

U vidim, jak vecer dodelava kutil poslednich par spalku... utahany...a staci chvilka nepozornosti "ten spalek tam jeste dam" a ze zapomenuteho prstu na spalku je pahylek...

L.

Připojit reakci

Výroba štípačky

host - xxx.xxx.195.17 (?)
2.2.2019 19:48

Co není při samovýrobě dřeva nebezpečné? :)

Kácení stromů + řezání motorovou pilou, házení metrovek na vlečku, řezání na cirkulárce a štípání sekerou. Všechno jsou rizika a dost velká.

Děkuji za odkaz, máte pravdu vypadá to na bezpečnější variantu.

Připojit reakci

Výroba štípačky

host - xxx.xxx.224.151 (?)
2.2.2019 20:00

Jestli to mermomocí chcete bastlit, dejte si tam aspoň ty dva spřažené spínače, jak už je zmíněno shora.

Připojit reakci

Výroba štípačky

3.2.2019 9:49

Jen ještě dodám vemte v potaz čas materiál a co na stavbu již máte doma

Já po veškerých uvahách si udělal Pár přesčasů v práci a zakoupil hydrauliku za cca 13-14 tisíc Lumag HOS 9A před 2 roky za necelých 12000Kč Původně jsem hydraulickou chtěl stavět ale z nových dílů při spočítání nákladů jsem se dostal na cenu kupované.Sám rád kutím ale musí to nést i finanční usporu Chci si nyní postavit rotační štípač ale bezpečný zatím je to na plánkách a v hlavě Bude na polena cca30 cm délky   Na průměry cca do 15-20 cm ještě si musím stavbu řádně rozmyslet

Podívejte se na Powerlog 8 tun - PROFI což je přebarvený Lumag

Připojit reakci

Výroba štípačky

host - xxx.xxx.50.44 (?)
5.2.2019 20:42
Dělaná štípačka bude masivnější, výkonější,stabilnější ikdyby vyšla na stejné peníze jako čínské výtvory.Mám oboje-dělanou z rapasovaných dílů, nové jsou hadice a budík a naštípu s ní 20kubíků za den, což je na celou zimu s rezervou.Pak mám koupenou 12t do 1.4m za 20tis.,má svoje mouchy, je používaná na štípání na úzké desky z kterých sekyrou jen nacvakám loučky(třísky)na podpal.Dělaná je jinde kvalitou, aby jste to dorovnal, tak koupená by měla být okolo 50tis?
Připojit reakci

Výroba štípačky

host - xxx.xxx.50.44 (?)
5.2.2019 21:20
Mimochodem, tato dělaná štípačka bude k mání pro někoho kdo ji využije a bude mít pro ni místo: spočítaný tlak 70t, redukčně seškrcen na 15t, dvoustupňové čerpadlo(vysoká rychlost pístnice při posunu naprázdno),manonetr, nové hadice, vše po GO, pístnice 150mmx800mm, výměnné klíny: jednoklín, čtyřklín,šestiklín, nůž klínu ze strojních nůžek na plech(nelze ztupit ani po 10letech),posazeno na zúžené nápravě z auta, tažná oj k přesunu, díky dvoustupňovému čerpadlo stačí motor 2.2kw, osazeno 3kw,20l náplň oleje se vzduchovým chlazením(nepřehřívá se, může dělat stále),kabel asi 10m, ovládací páka z tuningové řadicí páky.Cena 20tis.
Připojit reakci

Výroba štípačky

host - xxx.xxx.50.44 (?)
6.2.2019 1:16
Moje indpirace: A16 OR/650 ET
Připojit reakci

Výroba štípačky

6.2.2019 4:01

To je vše hezké ale kam s takovou velkou štípačkou zabírá místo. a nezlobte se moc o hydraulice nevím ale 3 Kw motor 150 mm pístnice i když máte dvoustupňový čerpadlo zavání trochu utopismem. sice se metrový štípe dobře ale kamna či krb je na 0,5 m délky Brát vše 2 doruky taky není to pravé a naštípat za den 20 metrů a srovnat to jste teda rychlík vím co to je za práci. Proč ji teda prodáváte?

Připojit reakci

Výroba štípačky

host - xxx.xxx.50.44 (?)
6.2.2019 22:56
Z toho si nic nedělejte, že o tom moc nevíte, když jsem začal stavět, tak jsem to taky neznal, ale měl jsem štěstí-když jsem sháněl věci na bazaru padnul jsem na inzerát, který toho nabízel nějak moc, tak jsem tam jel a on to byl opravář nakladačů apod. a šel sám dělat obsluhu-strojníka, protože to bylo stálejší a víc to vynášelo.Jeho první otázka byla: chcete krájet nebo štípat?A už sypal cenné info, jsem mu zato fakt vděčný.Takže buď budete mít jednostupňové čerpadlo, kde napřímo musí být výkonný elektromotor 8-10kw na to co tam měl on, nebo dvoustupňové kde na stejný i vyšší výkon stačí 1/5 dimenzovaný elektromotor.Dvoustupňové funguje tak, že větší část tlačí objem, dokud nedojde knavýšení tlaku, pak se přidá druhý stupeň,který to znásobí.Musí mezi tím být rozbočka se zpětnou kuličkou aby se to nehádalo, proto jsem kupoval budík, aby jsem nastavil tlaky.Chtěl jsem štípat, tzn. co nejkratší dráhu pístnice s dostatečným tlakem.Nakonec jsem to nemusel tak řešit, protože je pístnice dost rychlá.Nakonec nejproduktivnější štípání bylo praktikováno tak, že klády se špalkovaly na požadovanou délku do krbu a rozštípnutí se provedlo naráz na 4 čtvrtky, který se odhodila vedle štípačky na černou textilní fólii, kde se to nechalo během léta proschnout, na zimu přikrylo a až další sezónu odváželo na uskladnění na zimu.Dub se musel nechávat jednu sezónu na dešti, ten byl vyjímka.Proč to nabízím?Skončil zdroj vlastního dříví, kvůli neshodě vlastníků, doštípal jsem co se dalo což je na několik zim a krb navíc nebude hlavním topením.Navíc mám v hlavě další plán-štípačka vertikální skloubená s lisem na ovoce.Dnes mám lis na ovoce na ruční 15panenku a povýšil by jsem na další level s širším využitím, když dnes už vím, že metry štípat bylo a je pro mě nevýhodné(nepoužívám cirkuli).Jinak doplňující info jsem získal ve speciálce na vzducho-hydro komponenty, kde jsem si nechal dělat tlakové hadice, taky dobrá zkušenost.
Připojit reakci

Výroba štípačky

host - xxx.xxx.50.44 (?)
6.2.2019 23:12
Ještě dodám: kdysi jsem nevěděl do čeho jdu a jaký to má mít tlak na štípání, proto je to předimenzováno a nakonec seškrceno, ale vyšlo mě to nastejno finančně jako ta čína 12t za 20tis.,u které jsem škudlil a nekoupil s dvěma otočnýma stolama, rozdíl byl 7tis.-mám jeden stůl otočný a pak nasouvací desku, která je slabinou systému-při tlaku se šponuje s když to povolí a špalek se rozštípne, tak to kovově bouchne, strašný.Proto tam dávám výškově podobný špalek, stáhnu ho k tělu štípačky a až na něm štípu, násuvný stoly jsou shit.Jinak-na těch 12t tam mají 4kw motor, což už chápu 😉-jednostupňák, jinak to nejde.
Připojit reakci

Výroba štípačky

host - xxx.xxx.50.44 (?)
6.2.2019 23:37
Ještě dnes se musím smát když jsem stál nad novým jednostupňovým čerpadlem, takovej macek to byl s vedle bylo malý dvoustupňový a nemohl jsem pochopit, že to malý je lepší-vyšší tlak, rychlejší plnění, menší požadavky na pohon.Normálně kvůli mě vyštrachal nějakou knihu s tabulkami, aby mě přesvědčil, nakonec rozhodla nabídka, že mi to případně vymění, kdyby jsem nebyl spokojen... Jó jasný, muselo tam být více hadic a ten zpětný ventil, ale předčilo to očekávání.
Připojit reakci

Výroba štípačky

host - xxx.xxx.50.44 (?)
6.2.2019 23:51
Ještě to upřesním: štípání se dělá ve dvou, strašně to podávání zrychluje práci.A metry neštípu, je to neekonomické, ať to vysychá hned v polínkách.Ale mám nato nástavce.Jinak štípačka má cca 2.5 délky a 1m šíře v místech zadní nápravy, přední je jen pomocná.
Připojit reakci

Výroba štípačky

7.2.2019 4:06

ˇštípu taky jen 33 polena mám Lumag hos9a zatím sem nenarazil dělám vše sám a věk je znát za den dokáži s přestávkami max 3 metry dřeva naštípat převozit a srovnat do hráně a to štioačka většinu času stojí proto mě udivila vaše cifra naštípaného dřeva Ono to nebude jen o rychlosti štípání ale i o mém věku 59 navíc já mám problem s místem a uskladnění takové štípačky bych musel mít daleko více místa No přeji vam hodně ůspěchů

Připojit reakci

Výroba štípačky

host - xxx.xxx.48.104 (?)
8.2.2019 22:47
Plně s Vámi souhlasím, s každým rokem ubývají síly a elán, když si představím s jakým nadšením jsem štípál klínama metrový průměry, tak dnes už by jsem na klíny nesáhl-jsou nabarvený a vystavený v dílně jako vzpomínka na dřinu.Proto chválím jakoukoliv štípačku a já to stavěl právě na ony průměry.Stále to mělo nevýhodu-že ten špalek se musel ke štípačce dopravit a když míval min.150kg, tak jsem ti nakonec začal řezat pilou s 50cm lištou na místě, aby to bylo nositelný 😁.Každopádně upřednostňuji štípání špalků v konečné šíři před metry.A úklid?Ten mi trvá několikrát déle než samotné štípání a to polovinu rovnám a polovinu můžu házet, což se hodilo pro nepravidelné tvary.Ikdyž koupené štípačky do 15tis. můžou být tak na 10 max.15let, přesto se vyplatí.Dělaná je za stejný peníz na celý život, ale né každému se do toho chce pouštět, proto fandím každému tvůrci 👍
Připojit reakci

Výroba štípačky

host - xxx.xxx.146.136 (?)
11.2.2019 20:08

Zdravim mam velky zajem je jeste k mani... nejaky foto video neni...

omlouvam se za didaktriku ale momentalne -2prsty

info na dolar.p@seznam.cz

Připojit reakci

Výroba štípačky

host - xxx.xxx.50.0 (?)
15.2.2019 1:12
Foto najdu a pošlu...
Připojit reakci

Výroba štípačky

host - xxx.xxx.124.13 (?)
17.2.2019 17:56

1den štípání...

Obrázky:

Připojit reakci

Výroba štípačky

host - xxx.xxx.124.13 (?)
17.2.2019 17:58

cca 5h štípání...

Obrázky:

Připojit reakci

Výroba štípačky

host - xxx.xxx.99.36 (?)
20.2.2019 20:41

To 195.17:
Na tom stroji tak akorát přijít o prsty. To už je lepší Thórovo kladivo.

Je toho na netu hafo, ale na prvním místě bych preferoval bezpečnost.

Optus

Připojit reakci

Výroba štípačky

host - xxx.xxx.53.47 (?)
25.2.2019 22:58
Je to bezpečnější než cirkule bez kolébky, štípat na tom umí i manželka, protože nejezdí klín, ale deska a proto si není kam ty prsty vložit, aby se poškodili, asi to není z foto jasné, ale funguje to přes 10let a jde to vylepšit i pro pracovní antitalenty(dvouruční ovládání-dvoupáka jako na kupovaných, ale i tam to jde nakonec ovládat jednou pákou, štípu tak pláty ze špalků pro následné třísky),ale takovým doporučím pilinové brikety nebo kupovat naštípané 😉.
Připojit reakci

Výroba štípačky

host - xxx.xxx.53.47 (?)
25.2.2019 23:52
Kdyžtak nad tím přemýšlím, mám to bezpečnější než koupenou štípačku(přes 200kg, tlak 12t, max.140cm),protože nestojím proti štípanému špalku, ani nad ním a díky masivnosti a přímému tlaku to jen špalek se rozjede bez vedlejších pazvuků.Když štípnu na koupený vertikální štípačce tvrdší třeba buk, tak to by si jeden někdy uch..l do kalhot-tím že to má klín na boku sloupu, špalek je na nástrčný desce, tak se našponuje a když to povolí, tak to je někdy jak rána z děla, deska se jen oklepe a štípanda “srovná”.A ještě stojíte proti tomu a držadlama se to snažíte “kočírovat”.Tak na tomto má manželka strach dělat tvrdý, smrk by ještě ušel, ale nezkusila to.
Připojit reakci

Výroba štípačky

26.2.2019 4:26

Jo máte pravdu Kupovana má své nevýhody ale štípu zasadně čerstvé dřevo a není problém tyhle rány co popisujete jsou u tvrdéhoa štípání přes suk, dále pak u suchého dřeva které má velký odpor Mám ji doma cca 3 rokem a nemám problém tyhle rány a problémy co popisujete sem měl jednou u suchého dubu cca jedna kláda a i to zvládla stačilo se podívat na špalek kde je prasklina a šel jak po másle bez ran a lupanců

Připojit reakci

Výroba štípačky

host - xxx.xxx.53.47 (?)
26.2.2019 20:22
Máte pravdu, dělá to tvrdé, jak jsem psal, buk prakticky vždy, nebo vloni pokácený ořech, nechtěl jsem vytahovat velkou, tak jsem to udělal na té kupované, je to střelba jak z děla, ale mám u ní spodní stůl otočný a jen horní násuvný, tak to asi vylepším-udělám další stůl otočný jako to je u vyššího modelu za 28tis. a tím se zamezí pnutí, protože se to bude opírat prakticky až na zem.Už při podložení trámkem násuvné desky se to zlepšilo, ale chyběla tomu tuhost.Každopádně chválím jakoukoliv štípačku, z klínů a palice jsem vyléčený, sice to byla taková provázejí í euforie, když se mojí silou rozštípla vrba 110cm v průměru, kde ocelové klíny nestačili a museli se dělat větší dubové, jasanové apod.,ale už mě to nechybí 😉.Je to stejné jako vzpomínat na kosu s brouskem-lepší jen vzpomínat 😎
Připojit reakci

Výroba štípačky

host - xxx.xxx.53.47 (?)
26.2.2019 21:01
Jen jsem pobaveně reagoval na podnět, jak je štípačka nebezpečná-kdyby tvrdil že kuchyňský nůž je nebezpečný, tak s ním budu souhlasit, protože když nabrousim nože známým, tak největší pochvalou je, že se řízly a bylo to rychlé, že to ani nepostřehli.Ale štípačka, kde vidíte okem dráhu klínu či desky, je to okamžitě regulovatelné, bez nějakého doběhu dráhy apod.tak už nevím, fakt bezpečnější je nedělat vůbec nic 😉.
Připojit reakci

Výroba štípačky

27.2.2019 4:26

Reakce thorovo kladivo Na takhle rovný krásně rostlý dřevo mi stačí i malá štípací fiskara

Chtěl bych tohle vidět na zasukovaným zaschlým dubu

Je mi58 a dřevo štípu od dětstvi coby 10letý kluk každá štípačka má sve pro a proti a jako každý stroj má své zásady používání jak štípací kužel tak hydraulika. Ps proč na těch videich štípou skoro pokaždý krásně rostlé dřevo co se louská jak papírák oříšek

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Woodster (Woodstar) LH52 - oprava59.4.201911323
Palivo - agát273.4.201945137
Výroba štípačky3127.2.20196179
Stromolezecké stupačky3222.2.201984987
Výroba briket z pilin3029.1.201945159
Štípačka na dřevo - tlak1818.1.20193804
Ruční naviják181.12.201833082
pracovni boty do lesa3425.11.201872842
Je bezpecnejsi rezani s cirkularkou nebo motorovou pilou1319.11.201813176