Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Paliva > Zetor 50 Super

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.86.40 (?)
20.7.2017 19:42

ono je zapotrebi sladit pedal s packami pokud jsou packy pri odlehcene spojce moc utopene tak potom uz nema lozisko kam tlacit a opre se o unasec spojky a nahon uz pak nevypina seridte packy tak aby pri plnem vyslapnuti byly 90 ° uhlu ke hrideli spojky

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
50 Km/h se suprem? Pane Vy jste komik... Tak..., host, 11.11.2017
Nerekl bych, ze jsou pri seslapnutem pedalu moc ut..., host, 20.7.2017
ono je zapotrebi sladit pedal s packami poku..., host, 20.7.2017
Tak to je mi jasne. Nahon ma necele 3mm a hospodar..., host, 19.7.2017
pedal se nerozpojuje a je potreba seridit ka..., host, 19.7.2017

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.183.111 (?)
20.9.2007 11:58, počet návštěv: 627027
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)
Dobrý  den,

Máte někdo zkušenost s přibližováním dřeva se Zetorem Super 50

Děkuji
Připojit reakci   

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.96.244 (?)
20.9.2007 22:32
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Je to pomerne stary stroj, hlavne vzhledem k dostupnosti ND, ale jinak pokud Vam pobezi, tak je celkem silny pomocnik v lese, problemem by mohla byt jeho vaha v mekkem podlozi, to je ale zase vyvazeno napr. vytahovanim parezu, kde napr traktory novejsich rad 4... i 5 ... mohou mit problem, a pri vetsim zaberu muze 50S mit relativne vyssi spotrebu nafty, vyhodou je i jeho vyssi silnicni rychlost, mate-li delsi trasu po rovnejsim, zpevnenem terenu.
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.71.202 (?)
23.9.2007 21:56
Donedávna jsem měl Zetor Super 50 a samozřejmě jsem ho používal i k přibližování dřeva v lese. Jak již bylo výše zmíněno, tak díky své vyšší váze utáhne i neuvěřitelně velké kmeny, kde by si traktor nové unifikované řady o stejném výkonu ani neškrtnul. Jako dost podstatnou nevýhodu však vidím to, že nemá posilovač řízení a po celodenní práci v lese, zvláště při častém couvání do kopce a otáčení, kdy váha působí více na přední nápravu je pak člověk od řízení udřenej jako kůň, byť by měl celou př. nápravu a řízení řádně promazané. Co se týče spotřeby, tak výrobce udává hodnotu 6 litrů na motohodinu, což je u padesátky dost, ale zase díky velkému zdvihu motoru ho stačí i se zapřaženým kmenem jenom lechtat a on pořád jede a jede a spotřeba není nijak dramatická. Co se týče rychlosti, tak zvládne přes 50 km/h, což je velmi slušné. Samozřejmě bez nákladu. Závěrem konstatuji, že je to díky své jednoduchosti spolehlivý nenáročný pracant. Jako jedinou závadu jsem měl, že tekla vodní pumpa. Tuto mi do týdne bez problému zrepasovali za 900,- Kč.
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.71.202 (?)
23.9.2007 22:00
Zapomněl jsem na otázku dostupnosti ND, s těmito není problém, např. prodejna MAT Božejov má skladem vše od vstř. trysek, vstřiků, čerpadla, těsnění pod hlavy, písty, vložky, kompresor, řídící tyče brzdy a kdoví co ještě.
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.176.58 (?)
25.10.2008 18:12

Dovolte prosím jeden komentář - rychlost traktoru Zetor 50 Super na čtvrtý rychlostní stupeň byla max. 28 km za hodinu. Rychlost padesát při mechanických brzdách - to by asi nebylo nejbezpečnější.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.173.247 (?)
30.1.2009 18:51

Ano, je tam tak 30km max.-u origo motoru z 50tkovou převodovkou

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.176.10 (?)
12.2.2009 13:52

Presne tak nevim jak by se choval pri 50km/h by musel jet s kopce a jeste vitr za zady aby jel 50kou

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.253.38 (?)
26.3.2009 8:42
Dovolte prosím také jeden komentář. Super 50 není Škoda 1000 MB, má 5 rychlostí vpřed a 1 vzad a na 5-ku jede těch 25 - 28 km/h při jmenovitých otáčkách 1850/min. Dostat z něho s původním motorem 50 km/h je čirá blbost. Bych rád věděl, jak k té hodnotě ten přispěvatel výše přišel.
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.81.56 (?)
26.5.2009 13:36

Taky přidám trošku do mlýna.Zaprvé 50 super, neměl nikdy 5 rychlostí vpřed!!! Byl to Zetor 35 super, se suchou vanou, a transmisí na pravé straněAle ani těch 5 rychlostí, nedovolovalo jezdit víc jak cca 30Km. v hod..Jezdím se supry od roku 65 (vlastně všemy ZETORY),tak si můžu dovolit tyto připominky.V lese sem jezdil 26 roku v přibližování dříví, a opravdu na práci je to antiblb traktor.Sám mám doma taky svůj, ale už bez navijáku, ale tahám dřevo pořád.Pokud se někdo chce pustit do opravy motoru, tak by se měl brátit na opravdového odborníka.Snad si každý dovolí vyměnit válcové jednotky, ale i tam bývají problemy s přesahem.Sahat do kliky, nikomu nedoporučuji. pokud to není nutné.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.5.198 (?)
3.8.2009 17:10

prosím, neviete náhodou z ktorého typu traktora by sa dal použiť zotrvačník a mekano na supra 50...??? Môj traktor je bez uvedených dielov a neviem originál nikdezohnať... vďaka

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.203.129 (?)
12.3.2012 20:10

...ahoj..mam otazocku, odisla mi kluka na Supre 50, mam moznost ju dostat z Supra 35, bude pasovat?..su rovnake, alebo uplne odlisne?..diki za odpoved

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.76.227 (?)
1.1.2010 17:01

hele fando co třeba z velkého kopce vyřadit??? s plním vlekem písku??já to udělal u traktoru 5211 s vlekm 9t na nem bylo 75q pšenice a tos měl videt jak zvonila na 3 válec;

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.123.33 (?)
27.1.2010 19:47

mas recht ale 40ba dokonce 50 po rovine urcite nepojede to si spis plete mladej s 25A :-) jinak hodne stesti na leto budes ho asi potrebovat nebo uz nevykopavej kralup zdar a silu R.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.146.52 (?)
1.1.2013 1:04

50 ma jen 4 rychlosti a zetor 35 supr ma 5 rychlosti

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.217.140 (?)
13.10.2009 17:10

Msím vivratit vas přispevek zetor supr 50 opravdu jezdi richlosti kolem 55 km/h a jezdi deno deně každe ročni obdobi již 6 let bez jakékoliv opravi (zakázková těžba v lese)

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.64.142 (?)
13.5.2010 7:37

Pleteš si číslovky, ale i písmena (Y -i)To by ten motor se musel točit na 3,5 tis ot/min.  A podal by Ti ruku.(ojnici)

Připojit reakci

Zetor 50 Super

Tom Bol (2) - xxx.xxx.76.114 (?)
13.5.2010 8:00

Dobrý den, pohotovostní hmotnost Z 50 S uvádějí 2740kg bez příslušenství a závaží. Chci se zeptat co mají na mysli tím přislušentstvím? Děkuji 

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.220.12 (?)
24.1.2010 21:35

no takzeo super je fakt pracant aj ked s tymi 50km za hodinu sa nespolocujem ale 40 da v pohode pokial nieje vybehany a clovek sa mu neboji dupnut na plyn
2mareczek

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.240.15 (?)
11.11.2017 12:00

50 Km/h se suprem? Pane Vy jste komik... Tak možná z kopce bez kvaltu..

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.58.30 (?)
31.1.2010 23:25

používám tři supry padesátky v zemědělství a i těch40km se mi zdá dost

pokud nemáte supra pětatřicítku ten má pětikvalt ten jede tak 45km, ale to se musí točit.Jinak na supry nenecham dopustit.,v přípravě a v orbě ho neutaháte.S opravama bez problémů jsou to držáci a náhradních dílů jsem si sehnal dost.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.93.17 (?)
11.3.2010 16:32

Zdravím Vás pánové, nemáte někdo zkušenosti s posilovačem řízení na Supra? Z čeho dopasovat? Má někdo posilovač na Supru?

Díky za tipy.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.58.33 (?)
6.8.2010 12:16

Tiež by ma zaujímalo či ste sa k niečomu dopracoval, pokiaľ áno, podeľte sa zo skúsenosťami. anro1966@gmail.com

Připojit reakci

Zetor 50 Super

Vlastimil (7) - xxx.xxx.211.233 (?)
30.1.2012 13:03

čauky mám ale servořízení a když jsem to měl hotový tak jsem vyděl trochu jinak než mám já ale dělal sem to bez dívání jen podle sebe někde to tu už jsem psal orsta a hadice napiš povím Vlasto cena komplet 12000Kč.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.58.33 (?)
6.8.2010 12:02

Ceklom ma zaujal Váš príspevok,  pri motore z Z50 / vyššie otáčky/, prevodovke Z35/ 5 stupňová s redukciou/ a pneumatikami 16,9/14 -28 je reálna Vami uvedená rýchlosť a presne takúto zostavu si chcem poskledať. Chcem sa tiež spýtať či niekto má nejaké vedomosti o posilovači riadenia na tento traktor / určite to už niekto vyskúšal s viac menej úspechom/. ďakujem

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.211.233 (?)
25.1.2012 21:14

mějte se chlapi na moji 35tku jsem toho dal víc ale hlavně řízení jsem dal orstu nápravu připasoval ze zetora mezikus udělat aby se dala ta náprava přidělat na nápravu jsem přidělal pístnicu spojil hadicama a chodí mně to perhekt točím volantem skoro jednim prstem proto že už ne polu při otáčení mě štvalo že jsm těžko tahal volant a bolela mně páteř su po operaci kdo chce může se stavit je to moje radost a je mě jedno jestli někdo říká že SUPR má byt SUPR no ať si každej dělá co umí a kdo neumí čumí jo ještě kdo to viděl a i spolokabinou jsem dal 12000 no kdo chce tak pište mám ještě na tom dost práce dodělat kabinu zasklit schody ielektryku jsem předělal altík zetor69tka Vlasto

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.64.22 (?)
26.1.2012 21:20

Ahoj mám podobný úlet :-)  muj mazlik je SUPER 50,trochu ho dělám k obrazu svému.Motor po GO, leštěné kanály, předělané sání, zadní prosklené dveře, nerez výfuk podle ochranného rámu, topení ze,,žigula,, zateplení, vyhřívaná sedačka, lak, atd. mám vymyšleno jak na přední závaží a chci dát posilovač řízení.Rád bych si nechal poradit.Byla by možá nějaká konzultace??Jarda

Připojit reakci

Zetor 50 Super

27.1.2012 20:40

čauky dal jsem orstu, nápravu ze zetoru pod kterou jsem musel udělat podložku na konzolu na které je přišroubená náprava na tej mám pístnicu která ovládá řízení můžu říct že na poli točím volantem prstem je to paráda Vlasto

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.38.166 (?)
19.4.2012 21:36

Zdravím, mám čerstvě udělané servo na mé 50-tce, masivní náprava z němca300,orsta je pod chladičem, dělal to machr-mohu poslat fotky mailem pro inspiraci. Tahám s ním v lese, předek už se nezvedá a řídit můžu lehce jednou rukou-je to paráda, neměnil bych s řadama potom.Můj mail kadubi@centrum.cz

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.216.236 (?)
8.1.2011 8:42

ja nevim jak vy ale ja jsem jel se s50 a 7tunou 55 km/h takze ok a co se tyce mekeho podlozi tak prace v lese v mocale ok no problema danekcom@seznam.cz

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.1.3 (?)
26.10.2007 12:49
My používáme pro přibližování v našem lese nebo při samovýrobách Zetor Major 3011 s navijákem, který je poháněn hydromotorem. Nevýhodou tohoto navijáku je jeho nízká rychlost navíjení, ale sílu má pro 99% našich prací dostatečnou. No a třicítka, to je zlatej traktůrek - zajede se s ním všude, manévrovací schopnosti má úžasný i když nemá servo a předek, má ochranný rám kolem kabiny, což je výhoda zejména při pohybu mezi stromy. Jednoznačně nadčasový stroj od Zetoru. J.P.
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.252.250 (?)
30.10.2007 16:04
Měl jsem možnost jedny prázdniny jezdit s Z 3545 s pohonem přední nápravy. Bylo jich vyrobeno malé množství, tahově skoro jako Z 50 S, lehčí, obratnější, spotřeba paliva zanedbatelná. I v současné době by byl určitě žádaným typem. A.B. 
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.45.107 (?)
17.1.2008 13:26

potreboval bych schema jak mate zapojeny hydromotor a jak je pohanen hydromotor a typ cerpadla a hydromotoru dekuji

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.181.178 (?)
30.1.2012 18:26

Dobrý den je možné spasovat motor ze supra s převodovkou ze Zetora 3045?

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.234.158 (?)
7.11.2007 12:33
Prajem pekný deň. Ja mám 3 kusy Supra 50. 2 mám vo verzii UKT. Keď som naň nahodil reťaze (podkovy) TUN 40 a vzperu, tak som trhol aj 7745. Jeho sila v hore je neoceniteľná. Čo sa týka ND, na Slovensku sa stále dajú zohnať. A spotreba? Primeraná výkonu.
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.183.111 (?)
7.11.2007 16:17
Dobrý den,
kolik tak utáhnete kubických metrů.
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.44.66 (?)
8.11.2007 17:18

Dobrý den,

nejsem odborník přes motory, a proto bych se zde chtěl zeptat. Když z výfuku u Zetora 50 Super lehce teče olej, čím to může být způsobeno? Co by obnášela případná oprava? Traktor jinak startuje výborně, neklepe, nekouří. Předem Děkuji.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.18.54 (?)
10.11.2007 11:56
Ahoj, Supra mame taky. Pokud tece olej z vyfuku, tak to bude bud vybehanyma vlozkama... proste krouzky uz nestacej stirat a hazi to olej do vyfuku, nebo tam ten olej muze tect okolo prilis vybehanych voditek ventilu. Oprava vlozek 7500 - komplet nove vlozene valce a voditka a ventily okolo 1500 odhaduji.
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.55.170 (?)
10.11.2007 20:05
Vzhľadom na to, že dobre štartuje a nedymí, asi moc vybehaný nebude. Preto by som sa skôr prikláňal k tým vodítkam ventilov. Každopádne, keď zmontujete hlavu, dá sa posúdiť aj miera vybehania vložiek. Prstom je badatelný schodík pri hornom okraji vložky, kam až nechodia krúžky.
Připojit reakci

Zetor 50 Super

13.11.2007 16:57
Příčinou by mohlo být také i používání moderního kvalitního oleje do motoru, např.pro vznětové přeplňované motory. Tento motor je starší koncepce s většími tolerancemi a může docházet k prolínání moderního řidšího oleje do spalovacího prostoru jinak dobrého motoru. A.B.
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.168.133 (?)
13.11.2007 19:55
Muže být prasklý stiraci pistni kroužek, se mi kdysi stalo, olej tekl z vyfuku čurkem.
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.113.194 (?)
13.11.2007 22:22

Dobrý den,

mnohokrát děkuji za cenné rady!! Ptal jsem se proto, že Supra sháním, respektive se ho plánuji koupit. Ctěl bych se ještě zeptat, na co si dát u Supra všeobecně pozor při koupi? Narazil jsem také na přišrubovanou ocel. desku za naft. čerpadlem z důvodu prasklého bloku. Vím, že je to u takto starých traktorů hojně vyskytovaná věc, ale má to na něco podstatný vliv?

Připojit reakci

Zetor 50 Super

14.11.2007 18:41

Traktor má mechanické brzdy bez posilovače - citlivé na průsak oleje z rozvodovky a na seřízení. Vše ostatní se dá ještě sehnat a opravit. Dobrá kombinace byla motor Z 5O S s dvojlamelovou spojkou, převodovka s rozvodovkou Z 35 S. Traktor byl rychlejší, je zde 5 převodových stupňů, má redukci. Pouze při zapnutém pohonu vývodového hřidele nešlo řadit redukovaný 4. převodový stupeň. Při dobrém motoru, jeho optimálním seřízení a využívání je i spotřeba rozumná. A.B.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.234.158 (?)
20.11.2007 9:01
Dobry, vašu chybu som mal aj ja, keď som generálkoval motor. Olej sa do výfuku dostáva cez vybehané ventily v hlave. Vodítka su už vybehané a olej steka pod  ventily do vyfukového potrubia. Oprava jednoduchá: osadiť nové ventile, alebo dobré hlavy s dobrými sedlami na hlave. Poprípade sa tieto sedlá dajú zohnať a nalisovať. Chce to len chuť. Pekný deň
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.96.10 (?)
3.1.2008 12:46

Zdravim, chtěl bych se zeptat jak poznám Z 50S od Z 35 S na první pohled?

Díky za odpověď na: jtrubac@atlas.cz

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.247.159 (?)
3.1.2008 21:15

zetor 50 ma 4 rychlosti + redukce to znamena vlastne 8 +2 zpatecky na podlaze ma paku na redukce motor ma mokrou vanu a dvojitou spojku

zetor 35  ma 5 rychlosti na pravem boku motoru olejovou nadr nema redukce na prave strane ma remenici na pohon stroju ta se zapina pakou po pristrojovou deskou olejova vana je sucha

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.247.159 (?)
3.1.2008 21:50

take byl zetor 42 byl to mezi typ mel motor jako 50 s olejem ve vane 5 rychlosti a redukce jednokotoucovou  i dvojkotocovou spojku je malo k videni ma vyssi historickou cenu

Připojit reakci

Zetor 50 Super

9.1.2008 22:09

O zetoru 42 jsem dosud neslyšel. Pravděpodobně se jedná o Z 35, který měl deklarovaný výkon 42 koní. V roce 1967 byl vyroben a provozně zkoušen prototyp Zetor 56, jednalo se o modernizovaný Z 50, měl jinou budku, kapotu, řazení na podlaze.  Takových prototypů bylo více, mohl to být i zmiňovaný Z 42.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.235.15 (?)
13.1.2008 19:08

Chťel bych se zeptat jestli kardanová hřídel jestli sní tam a spět zahybe tak 1 cm jestli je to normální ze ma takovo vůli.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

14.1.2008 18:59

Podle mne máte na mysli drážkovaný vývodový hřídel. Osová vůle 1 cm svědčí o velkém opotřebení a nutnosti opravy - výměna ložisek. A.B. 

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.11.107 (?)
14.1.2008 19:56

Já si zas myslim, že není myšlena vůle v ose hřídele. Ale kdo se v tom má vyznat co tím tazatel myslí. Bez přípravku náhonovou hřídel stejně nevytáhne a co je ještě práce okolo ani nemluvím. A nebo je to vůle v zubech při záběru při točení rukou do leva a do prava. Ale kdo ví?

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.174.107 (?)
2.2.2008 21:36
Dobrý den, prosím névíte někdo celkovou hmotnost Zetor 50 super? Našel jsem jen pohotovostní váhu s hydraulikou 2740 kg a návod na obsluhu stroje nemám. Děkuji za odpověď na této stránce nebo na e-mail: Svova@seznam.cz
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.94.166 (?)
2.2.2008 22:12

Provozní váha s náplní paliva, oleje a vody, ale bez zvláštního příslušenství a bez přídavných závaží je 2600 kg. Provozní váha s hydraulickým zařízením, ale baz závaží je 2820 kg. Max. váha traktoru s přídavným závažím a příslušenstvím je 3990 kg.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

3.2.2008 17:47
V příručce mechanizátora z roku 1964 je uvedena váha s náplní a bez závaží 2740 kg, váha přídavných závaží l60 - 800 kg. Poprvé jsem v tomto foru četl výraz náhon samovazu - vždy a všech materiálech  a technických popisech je uváděn - vývodový hřídel. Toto označení užívají i všichni světoví výrobci - to jen pro úplnost.  A.B.
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.60.26 (?)
10.2.2008 20:17

dobry den nazev nahon samovazu se tyka jen kola ktere pohani vyvodovy hridel jinak vyvodovy hridel jiny nazev nema

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.60.26 (?)
2.2.2008 22:24
nechapu o jakem pripraku na vytazeni vyvodove hridele /spravne nahon samovazu /mluvite tu hridel mam venku za pet minut jen si najet zadkem traktoru do svahu abych nemusel vypoustet olej vytocit ctyri srouby na vicku natocit dva srouby vytlacovaci a je hotovo
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.60.26 (?)
2.2.2008 22:41
jeste se k tomu vracim pisatel ma zrejmne na mysli vuli v ose dopredu a dozadu je tam  seger pojistka. ktera drzi tento pohyb ta bude vysunuta z drazky a hridel jezdi v lozisku opravu zvladne kazdy snadno pri te prilezitosti zkontrolovat simerink a lozisko
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.4.201 (?)
12.3.2008 23:27

Dobrý den. Trochu odbočím k Zetor 3011. Potřeboval bych poradit kolik má otáček vývodová hřídel při cca 2000 ot.motoru, za předpokladu že je zařazena v  závislosti na otáčkách přes převodovku a při zařazeném 1 rychlostním stupni. V knížce jsem vyčetl pouze nezávislé otáčky a to 540 ot/min při 2000 ot/min motoru. Pokud někdo víte, prosím poraďte. Děkuji.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

19.3.2008 22:04

Otáčky vývodového hřídele Z 3011 při 2000 n/min při pohonu přes převodovku normální i redukovaný rychlostní stupeň :

I.     227,67

II.    338,78

III.  472,10

IV. 724,72

V. 1210,50

R 297,17

Je to z příručky mechanizátora. AB  

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.4.201 (?)
19.3.2008 22:45

Děkuji mnohokrát za radu. Už jsem přestával doufat že se někdo ozve. Jak vidno, kdo si počká ten se dočká a dobří lidé bohudík ještě stále žijí. Velmi jste mi pomohl. Ještě jednou velice moc děkuji.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.150.65 (?)
21.3.2008 19:59

Zdravím všechny zetoráky,

vlastním motor super 50 bohužel s prasklým blokem tak neštastně že asi nejde vůbec opravit.nic méně motor byl před kolizí zcela funkční, mazal i výkon byl super.Nechci aby se válel v kopřivách estli můžu někomu pomoct anebo by ho někdo přemontoval do jiného bloku?

Díky za případnou odpověd. pepinomarek@centrum.cz

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.242.30 (?)
28.2.2011 23:24

Zdravím, jen dodatek.Před vyjmutím hřídele je dobré "zařadit"tzn.zapnout náhon hřídele.Aby ozubená kola do sebe zapadla.Pokud se to neudělá, může se stát že vám pár koleček vypadne na dno vanyKdyž se zařadí, pak se podrží navzájem.Měnil jsem takto hřídel u 4011ky.Najel na svah, a pak to šlo rychle.Jen pozor na nový simering, je dobré hřídel zakrýt tenkým plechem aby se simering o drážky hřídele neodřel(teklo mi to jak dunaj:-))Hodil se na to plech z plechovky od ředidla.Když jsem to zakryl, simering tam sklouznul jako nic.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.244.130 (?)
8.4.2011 13:26

přípravek skutečně není žádný třeba, ale před vytažením hřídele, je nutno páku, kterou se náhon zapíná mít v poloze zapnuto, jink hrozí, že přesuvná spojka, kterou hřídel uvnitř prochází, po vytažení hřídele spadne na dno. Nemusí, ale může.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

pavel jelinek (7) - xxx.xxx.248.138 (?)
3.7.2008 9:53

K vytažení náhonové hřídele nepotřebujete žádný přípravek, je pouze potřeba páku řazení náhonu zajistit v zařazené poloze a vypustit olej.Vyndad hřídel trvá cca 15min.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.1.150 (?)
19.6.2011 19:27

Zdravím Supráky, mám jeden dotaz: mám supra 50, 4 rychlosti, 1 zpět, redukce, motor suchá vana, olej. nádrž z boku, nemá žhavení. Mám to na SPZ, technická platná, originál TP. Podle TP typ traktoru zetor 50 super. Jaký to může být typ? Dík

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.45.10 (?)
3.1.2012 14:00

Tyto motory se používaly v silně svahovitém terénu, aby se zabránilo zadírání motorů.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.208.4 (?)
14.1.2009 23:30

Z 35 super měl na pravá straně ve směru jízdy pod starterem olejovou nádrž a měl žhavící svíčky

Připojit reakci

Zetor 50 Super

25.1.2012 21:30

opět já Vlasto 35tka to co píšete o boční nádrži oleje souhlas ale má hlavně dekompresto je páka dole pod nádrží mám 35 tku SUPRA Vlasto          

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.248.253 (?)
1.12.2008 19:21

Nevíte někdo, jestli se dají štelovat brzdy supraci???Koupil jsem teď před měsícem supra po dědovi.Špatně brzdí, poraďte prosím.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.60.106 (?)
1.12.2008 20:18

samozrejmne ze se daji stelovat v podlaze vedle rozvodovky za brzdovym bubnem je serizovani je to takovy plech s vyrezem zajisteny sroubem povolit sroub a natocit ten plech je to pro kazdy pedal zvlast kdyz uz je to serizovani na konci tak musi dolu buben a prednastavit dela se to dobre pri sundanem kole

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.226.41 (?)
21.12.2008 17:48

Dobry den k tym brzdam len tolko stelovat sa to da a ako uz spomenul kolega nastavuje sa to tym plechom ktory je po oboch stranach rozvodovky hned pod nohami. Prava strana by sa mala nastelovat povytiahnutim toho plechu nahor a lava zase opacne smerom dolu. Ale ak Vam to nepomoze tak chyba bude asi v semeringoch, ale to zistite len ak date dole bubny. Ja som ich kupoval predvcerom (myslim semering) a menil som ich ako par, za 4ks som dal 220sk. Idu tam G65*90*13 a G75*100*13..Prajem pekny den a vela stastia. JAN

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.248.253 (?)
29.12.2008 12:42

Prosim o radu: supr 50, dají se štelovat brzdy, nebo je nutna vyměna.

diky

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.90.253 (?)
18.7.2008 8:37

no kubických metrů to je různý ale tak do těch 8 na měkym povrchu

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.207.2 (?)
28.5.2009 19:58

tahal jsem do 1.5 kubíku vezme i 1.8 ale ne proti kopci

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.95.60 (?)
15.4.2008 10:26

Dobrý den.Volam sa Jozef a mam doma super 50.Chcem Vas poprosit ci nemate navod na obsluhu pripadne prirucku oprav nejaku na tento traktor.Ja s tym drevom nemam skusenosti ale videl som par videi a ten traktor je na pracu v lese velmi dobrý pokial ide i menej narocny teren.

ak mate tie prirucky prosim na piste mi na 1484@post.sk

Dakujem

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.154.189 (?)
9.5.2008 15:33

Dobrý den, nevíte někdo, kde by se dal sehnat chladič do Zetor 50 Super? Nebo jaký by se dal použit jako alternativa?

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.105.244 (?)
9.5.2008 20:13

pokud ho mate praskly tak se da nechat vymenit(repasovat). Pokud nemate zadny pokusil bych se ho sehnat, leckdo ho doma ma, osobne jsem pred casem sehnal kamaradovy, jinak jako jina alternatyva by tam mel jit chladic ze zetor 55az69 to jsou stejny mozna i z rady 70kovy., V zadnym pripade nedavat chladic ze skody 10 nebo 120 neuchladito

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.235.147 (?)
18.7.2008 18:08

Ahoj no myslim že to neuchladi ani 69 tkovy chladič ani ze 70 řady v porovnani ze Z50 je tam tak min poplovina vody. spiš bych skusil uvažovat o chladiči s nakladače Hon 053 je tam chladič polské vyroby i s přidavnym chladičem na hydraulicky olej

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.208.4 (?)
16.1.2009 19:57

zdravím mám tam daný chladič z IFI musí se tam udělat jiná maska ale chladí výborně. P.Bajar@seznam.cz

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.242.30 (?)
27.6.2011 17:20

Zdravím všechny Supráky, nedávno jsem si na internetu stáhnul komplet katalog dílů, návod k obsluze i dílenskou příručku na zetor 50 super! Najdete to na: uložto.cz chce to chvilku času a máte všechno v počítači a je to zdarma, jen něco je pootočené na bok, ale to spravíte v úpravách na liště nástrojů.Nevím kdo to tam dal, ale touto cestou mu velice děkuji, protože mi nejspíš zachránil traktor:-) Mnoho zdaru dobře odvedené práce s vašimi traktory:-)

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.172.238 (?)
15.5.2008 14:21

dobi skusenosti mam haba dej ale teras som menil motor a ide len na dva valce kto mi poradi

Připojit reakci

Zetor 50 Super

Martin Hudec (1) - xxx.xxx.158.238 (?)
31.5.2008 14:01

Zdravím, podíval bych se na vstřik. čerpadlo-trysky, jestli dávají vstřiky naftu, popř. seštelovat čerpadlo, elemetny... Take tlaky ve valcich muzou bych chabé... Mohou být zapečený pístní kroužky, hulí hodně, žere dost olej, hádá se, jak jde do otáček? Po zahřátí už jde normálně na 4 nebo furt na 2?Tlaky ve válcích se dají změřit...

Jestli budou kroužky "zapečený", tak Vás bude čekat generální oprava motoru, kamarád má zkušenosti velmi dobré s firmou agromotor- ten je o něco dražší, ale firma renova je levnejsi. obe maji www straky s ceniky GO, SO motoru zetor 25,50,30 a výš...

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.248.246 (?)
3.6.2008 14:17

Víte někdo o příručce na supra 50 na netu nebo tak díky za info Zdeněk.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.235.121 (?)
18.7.2008 20:33

dobrý den! nedávno jsem koupil zetora 50 supra -mněl skončit ve šrotě.po letech už je ošumtělý, ale motorově ok tak bych ho chtěl dát nějak dopořádku, ale mám problém sehnat dílenskou příručku podle které bych se mohl řídit při opravách protože mým jen dílenskou příručku na zetor 25k a jenom zkušenosti s tímto traktorem tak touto cestou hledám někoho kdo by mi ji mohl zaslat nebo mi poradit kde si ji stáhnout.co se týče dílů tak traktor je bez kompletní kabiny tak bych potřeboval úplně kompletní kabinu, kompletní obutí, komín,sadu na opravu vodní pumpy, budík tlaku oleje, filtry k motoru i jiné díly pokud by někdo moh pomoct a poradit kde tyto díly sehnat byl bych moc rád!!! děkuji za jakoukoli pomoc pavel z frýdku-místku pamplik@seznam.cz

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.219.187 (?)
4.6.2008 16:51
chci obrázek
Připojit reakci

Zetor 50 Super

26.6.2008 13:25

Jakej obrázek?

Obrázky:
Bez názvu
Bez názvu
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.98.47 (?)
18.6.2008 19:23

no jistě musíš tahat po malejch balíkách jinak mezi porostem se nechytaš           fanda do traktorů

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.248.138 (?)
26.6.2008 12:47

Mám na zetor super 50 dílenskou příručku, návod k obsluze, katalog náhradních dílů.Zatím to ještě nemám naskenované do počítače.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

Lukáš Pešek (3) - xxx.xxx.18.150 (?)
26.6.2008 16:57

Ahoj. Minulý týden jsou koupil Supra, který cca 10 let stál ve stodole. Mohl by mi někdo poradit, na co si dát pozor, tedy lépe řečeno, co vyměnit (zkontrolovat) před tím, než ho začnu naplno využívat? zatiím jsem pouze vyčistil palivové filtry a odvzdušnil čerpadlo a po roztažení motor normálně běží, jediným problémem je to, že pokud není motor v chodu, teče vodní pumpa, za běhu motoru ne. Nevíte kde by se dala sehnat? Dále bych potřeboval poradit, pod jakým současným označením seženu olejové a palivové filtry? Děkuji moc za odpověď

Připojit reakci

Zetor 50 Super

27.6.2008 6:59

Ahoj.Zjistit jaký olej tam je, jestli A nebo už AD.Kolik tlačí teplej na volnoběh, stačí 1atm.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

Lukáš Pešek (3) - xxx.xxx.18.150 (?)
27.6.2008 9:57

díky za info. Můžeš mi poradit jak to zjistim, jestli je ten olej neaditivovaný nebo aditivovaný? Raději ho asi vyměním za neaditivovaný (minerální)

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.4.243 (?)
27.6.2008 10:39

To, že tam dáš minerální je jasné nic jinýho tam nepatří, ale jde o to, jestli A nebo AD. Pokut tam byl AD je škoda tam dát A a nechat zasírat motor, no a pokut tam byl A a dáš AD, tak ten to začne rozpouštět ucpe mazací otvory a s největší pravděpodobností to přidřeš nebo zadřeš na klice. To podle toho jak to chytneš. Dá se to odhadnout když mrkneš pod víko ventilů je-li tam šmant je to olej A. Chce to ale o tom něco vědět. Nejlepší by bylo věrohodné ifo od předchozího majitele. Výplach či čištění motoru - pro jstotu- aby se dal dát AD bez předchozího zjišťování není bez investic řešitelný. Znáš to: jak se do motoru hrábe... Výplachy a proplachy nejsou 100%tní. Tekoucí vodní pumpa je důsledek dlouhodobé odstávky patrně i bez vody. Demontovat pumpu rozlisovat no a zrovna vyměnit ložiska. Nic extra běžná oprava. Pokut se časem ukáže, že je třeba sáhnout do motou, pak bych to řešil z "jedné vody" tak, aby tam mohl jít AD olej a hlavně nemrznoucí směs do chladiče ať je motor zaplaven i přes zimu a nerezne a ať se zas neutrhne vodní pumpa.
Ještě k těm olejům- žádnou polosintetiku a podobné řidiny. tyto motory i vzhledem k věku takto řídké oleje už za studena hůře snáší, olej. čerpadlo na ně není stavěný atd... však to znáš.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

tomáš vrabec (1) - xxx.xxx.109.163 (?)
25.1.2009 17:13
ahoj, mám prosbu, koupil jsem supráka a chtěl bych se zeptat, za studena tlakuje okolo třech, za tepla, sotva jednu atmosféru, co bych s tím měl dělat?, co když to nepůjde přitáhnout, bude mu to stačit? děkuji
Připojit reakci

Zetor 50 Super

27.6.2008 10:49

Ahoj.Nejlépe od původního majitele pokud ta možnost je.Pokud ne, tak při výměně oleje sundat vanu a podívat se jak moc je zakarbonovanej sací koš.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.132.19 (?)
26.7.2008 22:32

Taky bych chtěl zdůraznit. Pamatuji jak kluci vJZD měli Supra 50 a v něm olej M6A, který jednou vyměnili za M6AD. Zadřeli to po dvou kilometrech. Takže bacha a pokud si nejste jisti, tak radši nadále nalévat M6A.

HQ 257

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.235.147 (?)
18.7.2008 18:13

ja tam mam normalni papirove filtry ze Z 7245 jsou sice menši ale pasuji a pokud neni vyložene nadrž plna pisku tak i vydrži sezonu radeji je na jaře vždy měnim je to položka cca 150kč

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.151.61 (?)
18.8.2008 14:12

Ja používám na naftu olejové filtry určené pro Škodu 1000MB jsou běžně k dostání - olejové filtry mám oba sítkové a stačí je jen dobře vyprat (někdy je jeden sítkový a jeden lamelový potom se ten lamelový vyměňuje viděl jsem ho např. v prodejně agromotor Velké Meziříčí). Pokud by motor špatně mazal, tak nejčastější příčinou je zalepený sací koš stačí při vypouštění oleje sundat vanu a sací koš vypálít plamenem je to jednoduché a mnohem účinější než jakékoliv přpravky na odmaštění (ale pozor nesmí se vyžíhat a nebo propálit).

Připojit reakci

Zetor 50 Super

Juro Bazoš (1) - xxx.xxx.79.167 (?)
24.8.2008 17:30

Dobry den,

u svojho Supra som zistil že v palivovom cerpadle na mazanie je namiesto oleja nafta. Neviem ako sa tam dostala a ci je to normalny jav. Uz davnejsie som si vsimol ze nafta prska cez malu dierku co je na bocnom kryte. Poradte ak mate s tymto skusenosti.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.60.26 (?)
24.8.2008 18:46

ahoj nafta tam prolina okolo elementu chceto obcas vymenit olej v cerpadle a regulatoru treba i casteji nez se meni olej v motoru

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.79.167 (?)
30.8.2008 9:00

Zdar borci, tak zese dalsi problem so SUPROM. Vsimol som si ze ked mu damze je t trocha zabrat tak hadze do vyfuku olej 3 valec. To som sa ale docital v starsich diskusiach ze je to ventyl. Teraz je moj problem taky ze motor toci ale nenaskoci. Trisky davaju naftua aj pekne rozprašuju. Ked som ich vybral piesty boli mokre od nafty a motor nechcel naskocit. Traktor som roztahoval mal dostatocne otacky na to aby chytil ale len dymel. Neviem ci som ho spravne odvzdusnil (bovoli som kazdy privod do trysky pocas tocenia motora(Je mozne aby nebol v motore dodtstocny tak z dovodu opotrebenia sedeil ventylov? Motor ale bežal až do posledku bez problemov až na horšie štartovanie.

Vdaka za radu

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.60.26 (?)
5.9.2008 8:35

ahoj jestli to prestalo startovat naraz bez nejakeho zhorsovani a bez toho ze by se treba uvaril nebo castecne zakousl tak bude zavada jinde nez ve valcich a ventilech chceto vzpomenout co se delo na posled treba tankovani muze byt spatna nafta nebo se uvolnila spojka na cerpadle nebo je necim ucpane sani vzduchu

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.79.167 (?)
7.9.2008 17:17

Dik za radu. uz som na to prisiel. Bola povolena spojka naftoveho cerpadla a tym sa rozstelovalo. Teraz slape ako hodinky. 

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.172.219 (?)
24.9.2008 21:02

naftu do čerpadla propouští podavací čerpadlo zdar Jarda

Připojit reakci

Zetor 50 Super

24.9.2008 21:08

Ahoj kluci potřebuji poradit, mam hrozně citlive ovladání zadních ramen, nemate někdo skušenosti stimto problemem, dekuji za radu Jarda

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.60.26 (?)
29.9.2008 21:15

blize specifikovat jak se ta citlivost projevuje

Připojit reakci

Zetor 50 Super

30.9.2008 19:48

při zvedani ramen se mi špatne hledá poloha pro jejich zastaveni, musim tu spavnou polohu páčkou citirovat jak mile polohu minu ramena mi začnou padat, ale jinak drží, nevím jestli to není v ovladacich tahlech, nevim nemam zkušenosti Jarda

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.60.26 (?)
30.9.2008 22:59

sundat viko hydrauliky to obnasi vypustit olej zaradit paku nahonu do predu sundat paku vytahnout nahonovou hridel vyzvednout viko a zkontrolovat pruzinu v tahle ta byva vetsinou praskla take mohou byt ohnuta tahla vse se da potom vyzkouset venku kdyz se saci kos ponori do nadoby solejem a rucne se otaci cerpadlem pri te prilezitosti vycistit saci sitko a vymenit gufero nahonu

Připojit reakci

Zetor 50 Super

1.10.2008 20:17

dekuji za radu Jarda

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.39.235 (?)
6.10.2008 14:33

Dobrý den. Koupil jsem Zetor 50 Super, ale potřeboval bych na něj závaží do zadních kol. Muže mi prosím někdo pomoci. Děkuji

Připojit reakci

Zetor 50 Super

17.10.2008 15:31

Ahoj pánové.přidám pouze odkaz na dílenskou příručku, návod k obsluze a katalog N.D. http://jeldamechov.spaces.live.com/files/

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.234.234 (?)
28.10.2008 17:38

Zdravím. Chcem sa poradiť. Kto repasoval váhadlá? Konkrétne mi ide o púzdra a hriadelík váhadiel. V mojom prípade je opotrebované aj púzdro a bohužial aj hriadelík. Ako ste sa stým pohraly?

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.164.14 (?)
30.11.2008 18:22

Ahoj supráci

Chtěl jsem se zeptat, za studena mi motor maže na 2 a po ohřátí se ručička ani nezvedne, je to normalní...?

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.51.25 (?)
30.11.2008 19:04

Tento případ mazámí je u SUPRA BĚŽNÝ A JE ÚPLNĚ NORMÁLNÍ. Pouze zkontrolujte zda-li se mazací olej dostává na vahadla, v případě že ano je to v pořádku.Můžete ještě zkusit přidat na tlaku seřizovacím šroubem přes manometr. V případě, že se tlak nezmění může se jednat o přicpaný sací koš a v poslední řadě provozem již volnější klikový hřídel. Ale jestliže jsou mazány vačková hřídel a vahadla nic se neděje-jsou to konstrukčně bezvadné a nenáročné stroje.O to je větší škoda, že výroba nepokračuje a naše stroje zn.ZETOR vytlačují stroje zahraniční výroby.

Zdraví Jirka

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.242.41 (?)
29.12.2008 0:31

moje řeč, to co si nechaly líbit ty starý mašiny je mnohdy neuvěřitelný. Za kropičku nafty za celej den v lese, bez jedinýho zaváhání, s minimálním nárokem na údržbu a s tou součástkovou dostupností... Zkuste New Holanda, nebo jinou napomádovanou nádheru- pohoříte       Málek

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.51.25 (?)
30.11.2008 18:46

Vámi zveřejněné dokumenty/dílenská příručka+katalog pro Z 50 S / jsou senzační - mnohokrát děkuji.  Zdraví Jirka

Připojit reakci

Zetor 50 Super

30.11.2008 19:36

Dík za radu s mazáním, zdraví Jarda a suprům zdar

Připojit reakci

Zetor 50 Super

4.12.2008 20:17

Zdravím supráky

Prosím o radu, chci vyměnit olej v převodovce a nevím přesně jaký správný  a jaké množství tam má být, vyčetl jsem že PP 80 a 45litů, může být???Dík Jarda

Připojit reakci

Zetor 50 Super

4.12.2008 21:34

ten udaj souhlasi ale jestli mas pochybnosti o kvalite oleje tak bych radeji sundal viko hydrauliky a vycistil sani cerpadla tam to bude urcite hodne zanesene jestli stim nikdo nic dlouho nedelal ale je na to urcitej postup kdyz ho neznas tak radeji napis ja uz sice supra nemam ale postup si pamatuju dost dobre

Připojit reakci

Zetor 50 Super

5.12.2008 18:51

Olej tam pěkně dlouho určitě je, ale hydraulika mě chodí krasně, všechno funguje jak má,1x týdně sklápim vlek a nesené nářadí taky vozim, myslíš že i přesto bych ten sací koš měl vyčistit...?Jak hodně je to náročný?

Připojit reakci

Zetor 50 Super

5.12.2008 20:53

ahoj pokud nemas problemy s hydraulikou tak to asi neni nutne rozebirat ale kdyby jsi to chtel tak postup je tento :vypustit olej sundat sedacku odpojit tahla ramen zaradit paku nahonu do predu sundat paku je na klinku a je tam kulicka s perkem sundat vedeni pod pakou je na dvou sroubech vytahnout nahon da se to ulehcit nasroubovanim dvou sroubu a domecek se vytlaci zaroven pri tom vymenit simerink a kontrola loziska a naposled demontovat cele viko hydrauliky a vyzvednout ja osobne kdyz jsem si koupil traktor tak jsem u kazdeho otevrel rozvodovku abych videl v jakem je stavu a temer vzdy tam bylo co dotahnout nebo opravit

Připojit reakci

Zetor 50 Super

18.12.2008 18:01

Ahoj supráci

Potřeboval bych poradit prosím, dal jsem se do výměny oleje v převodovce.Odšroubuju zátku a vyteklo na mě místo uvedených 45 jen 26 litrů oleje a měrka před vypuštěním mi ukazovala horní rysku, jak je to možný???dík

Připojit reakci

Zetor 50 Super

18.12.2008 18:20

tak zkus jeste vysroubovat zatku na rozvodovce

Připojit reakci

Zetor 50 Super

18.12.2008 19:03

Tak z rozvodovky mi vyteklo asi tak 6 litrů, to je hodně nebo málo (dělám to prvně)

Připojit reakci

Zetor 50 Super

18.12.2008 20:32

rozvodovka s prevodovkou jsou propojeny ale musi se vypoustet z obojiho dej tam olej podle merky a dal to neres ja to taky nikdy nemerim na litry ale ridim se merkou

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.121.29 (?)
29.12.2008 11:57

Zdravim,

chcel by som poprosit o radu. Mam Zetor 50 Super a tahavam s nim maringotku so vcelami. Je to rychly, hlucny, ale spolahlivy tahun. Chcem menit trysky, ale neviem na aky tlak ich nastavit.Mam nejake podklady a pisu tam 145at. Dakujem za odpovede. Milan B.Bystrica

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.51.25 (?)
31.12.2008 13:53

Podle originál dílenské příručky pro Z 50 S, kterou vlasním je tlak na tryskách skutečně 145atm. Zdraví Jirka

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.79.129 (?)
3.1.2009 8:35

dakujem

MilanBB

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.208.4 (?)
16.1.2009 20:15

těch 145 atmosfer je pravda

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.220.12 (?)
7.2.2010 18:37

no prevodove ustrojenstvo supra je rozdelene na 2 casti redukcka, prevodovka a rozvodovka takze musis olej vypustat tak aby ti vytiekol zovsadial cize to znamena ze vypustacich otvorov je tam viec tak hladaj!!! ak chces mozem ti ich pofotit
mareczek

Připojit reakci

Zetor 50 Super-MF-70

host - xxx.xxx.126.202 (?)
8.1.2009 17:36

Dobry podvečer.trochu odbočim od temy Z-50,poradil by my niekto kde by som kupil ND-nozik do kosačky MF-70 vrchny, ludovy nazov, žabka, viac kusov za rozumnu cenu, napozna niekto vyrobcu,

Viem že kosačky MF-70,vyrabali v Novom Jičine.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

7.2.2009 15:57

Pro Jirka.

Ako sa ti podarilo stiahnuť tieto súbory.Skúšal som ich otvoriť, kopírovať,stiahnuť a nič.Vďaka.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.208.4 (?)
16.1.2009 20:08

zdravím nechej si viměnit elementy ve vstřikovacím čerpadle

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.79.191 (?)
15.3.2009 12:21

Zdravim vas vsetkych. Vcera som sa trocha hrabal v suprovi chcel som zistit pricinu tecenia oleja do valca nevedel som ci je to cez uz v tejto diskusii spominane voditka ventilov alebo je tam aj ina pricina. Mal som este jeden problem a to ze suprak pri chode na volnobeh siel len na 3 valce a teda v jednom valci sa hromadila nespalena nafta. Ked som po kratsom klepani na volnobehu pridal tak zacalo v motore rachotit az dokial nespalilo vsetku nahromadenu nafu v spominanom valci. po tom uz motor slapal na vsetky styry. Tato situacia sa opakovala vzdy ked motor nemal otacky a nepalil 1 valec. Ked som ho otvoril zistil som ze vsetky valce su v hornej uvrati s volov asi 2mm co sa mi da celokom dost, ale pripominam ze motor bezal a valce su plus minus vybehane vsetky rovnako, tak nerozumiem preco len jeden valec nepalil dobre. Zistil som ze sedla ventylov prepustaju tak som ich prebrusil pastov a znova nahodil. Ked som vsak chcel nastartovat po zlozeni nechcel chytit a az potom po velmi dlhom toceni chytil teraz slape ale len na tri valce aj to prvy (od chladica) npali vobec a posledny ma tiez problem. Pred rozobratim siel motor na 4 len ked bol v otackach (problem bol v prvom valci). Otazka je ked vymenim piestne kruzky moze to niecomu pomôct. Druha otazka ked by som sa rozhodol vymenit komplet valec, piest a kruzky nemusim menit aj klzne loziska na klukaci? v pripade ze hej bude ich treba nejako upravovat? Otazka : piestny cap sa meni pri vymene piestu? Kolko asi stoji sada valce piest kruzky?

Dakuejm za vsetky odpovede.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

15.3.2009 15:32

ahoj kdyz ti nepali jeden valec tak prvni krok je zkontrolovat vstrik kdyz nemas zkousecku tak ho aspon pripojit na cerpadlo a zatocit motorem dalsi krok je zkontrolovat tlak ve valci na to musi byt merak ja jsem si ho udelal ze vsrikovace ventilku a manometru tlak by mel byt okolo 20atp takhle se da zjistit co je asi pricinou i bez sundani hlavy kdyz jde olej nad pis tak vetsinou jsou zapecene krouzky nekdy staci vyndat pist vycistit drazky a dat nove krouzky kdyz se meni cela sada tak se ojnicni loziska nemeni pokud nejsou opotrebena pak uz by musel byt vybrus neni dobre menit jen jeden valec lepsi je vsechny

Připojit reakci

Zetor 50 Super

7.2.2009 15:52

Dobrý deň.Nemohli by ste príručku a kat.náhradných dielov zavesiť na web?Pomohli by ste viacerým ľuďom.Ja by som sa chcel spýtať, či náhodou neviete čísla ložisiek a gufera na vodnú pumpu, ktorá mi tečie.Ďakujem.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.200.127 (?)
23.8.2010 10:58

Ahoj tady Jirka dělám na STK a potřebuji na SUPRA rozměry, hmotnosti -prostě technické data Děkuji za pomoc.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.148.136 (?)
30.1.2011 9:14
Mám sadu klzných ložísk do motora pravdepodobne Zetor 50. Neviete niekto rozmery? Chcel by som to predať.
Obrázky:
ložiská
ložiská
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.108.90 (?)
31.1.2011 9:00

Tak som ich pomeral a pripájam ešte jeden obrázok

Obrázky:
Klzné ložiská
Klzné ložiská
Připojit reakci

Zetor 50 Super

Pavel Branda (1) - xxx.xxx.168.131 (?)
8.1.2009 14:00

Zdravim, kdo má zkušenosti s výměnou nebo montáží páky uzávěrky i s oskou?Jak postupovat a jak je to naročné?Díky za rady!!

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.39.235 (?)
21.1.2009 7:58

Zdravim, chtel bych udělat nové obložení u brzd, ale nevím jak se sundavají bubny. Nemáte stím někdo nejakou zkušenost. V kabině už dotáhnout nejdou, tak jsou urcitě sjety. Prosím o podrobnější popis. Pokud možno, tak foto schéma z dílenské příručky. Moc díky

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.64.126 (?)
21.1.2009 19:22

To co jsem četl v níže uvedených člancích můžu jen potvrdit, Z50S jsme doma používaly v hojné míře. Musím říct že nikdy nazklamaly.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

nevy (3) - xxx.xxx.250.106 (?)
24.1.2009 17:35

Ahoj supráci. Jsem majitelem Zetor 42 super (aspoň podle výše uvedených příspěvků). Akorát nemám zjištěno jestli mám jednočinnou nebo dvoučinnou spojku. Jakmile budu mít možnost, ihned to zjistím a napíšu. Můžu potvrdit, že je to luxusní stroj a skvělý tahoun. Mám ho na chalupě a používám jej na tahání stromů z lesa. Musím ještě sehnat závaží na kola, protože se mi už párkrát stalo, že jsem se zakopal. Taky by mi bodl naviják, jelikož je tam velmi nepřístupný terén. Chtěl bych vás poprosit, jestli by jste mi s tímto nemohli pomoci. nevlud.t@seznam.cz

Připojit reakci

Zetor 50x35 Super

Hrosiste (2) - xxx.xxx.117.163 (?)
26.1.2009 21:14

Zdravím nadšenci právě mám možnost koupit Zetor neurčitého typu, zde jsem si přečetl, že by to mohl být Zetor 42. Papíry jsou psány jako Zetor 50. Tento stroj má motor jako 50ka s mokrou vanou, ale 5 stupňovou převodovku. Chci se zeptat jestli nemůže jít o bastarda mezi 50 a 35. Tedy smontované dva traktory. Motor z 50 a převodovka z 35.

Děkuji za odpověď

Připojit reakci

Zetor 50x35 Super

26.1.2009 21:52

zetor super 42 byl mezityp motor mel z 35 a mel 5 rychlosti a redukce tohle bude spis super 35 s motorem super 50 tohle spojeni zvysilo rychlost

Připojit reakci

Zetor 50x35 Super

Hrosiste (2) - xxx.xxx.117.163 (?)
27.1.2009 21:43

Toto, jak jsem se byl přesvědčit má pouze 5 rychlostí bez redukcí takže je to nejspíš slepenec díky

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.107.140 (?)
28.1.2009 21:27
ahoj supraci, trochu odbočím od tématu, chtěl jsem se zeptat, jestli se nedá něco dělat s rámem, docela se někdy rozklepe a je to nepříjemný. je přidělanej všude jak má být, nevíte jestli se s tím mám smířit nebo to jde nějak upravit? děkuji za odpověď
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.223.2 (?)
3.2.2009 20:11

Zdravím, to chvění rámu je asi docela běžná věc, z vlastní zkušenosti k tomu dochází jen při určitých otáčkách motoru a při určité rychlosti. Asi bych to nijak neřešil, vzhledem k samotné konstrukci stroje to asi ani nejde. Pokud máte někdo jiné zkušenosti, napište.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.104.5 (?)
3.2.2009 21:42
ahoj, supráci, potřeboval bych radu, mám zadní kola protektory a nějak se pri jízdě vlní, celý to nějak šmajdá, chci se zeptat, mám je zkusit jezdit na nich na podhuštěných, aby si sedly? Dále mazání mám na 2,5 AT za studena a za tepla O na volnoběh, co s tím, bude mu to stačit? děkuji za rady
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.223.2 (?)
4.2.2009 18:56

Zdravím supráky, jenom pár info k předchozímu příspěvku. U těch protektorů je potřeba sledovat jejich kvalitu, zda není někde boule nebo jiná vada. Jsou to nové gumy nebo již delší dobu jeté?? K tomu mazání " u mašiny je za studena úplně normál tak 2 - 3 At, v zimě za mrazu je vyšší. Po zahřátí oleje jde tlak dolů, ale úplně v pohodě. Stroj maže, je potřeba sledovat měrku a je i dobré měnit každý rok olej + filtry. Při zkušenostech z vlastního provozu během 6 let stroj šlape bez větších problémů. Ještě k těm gumám. Mám taky protektor, sice na jednom kole, je skoro na holo, ale nepozoruji problémy. Zkuste gumu důkladně prohlédnout. Budu rád, pokud dáte vědět, co a jak.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.98.60 (?)
7.2.2009 19:42
ahoj zdravím, na ty protektory se kouknu zítra, snad bude pěkně a jsou to starší protektory, 75 %, stáří nevím, zítra se ozvu co jsem zjistil, zatím zdarec
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.98.60 (?)
7.2.2009 19:43
děkuji za rady
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.7.56 (?)
9.2.2009 23:42

Pokud se traktor při jízdě vlní je dobré taky zkontrolovat zda jsou dobře utažena kola a nejen to, mohou být vychechlána sedla matic v disku, potom již utáhnout šrouby nemusí pomoci. Pod závažím to není vidět, takže je to závada nenápadná ale o to více zákeřnější.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

4.2.2009 20:13

Zdravím a souhlasím s tím, že s chvěním rámu toho moc neuděláte. Napadá mne, co takhle zkusit vystříkat trubky rámu montážní pěnou, mohlo by to vibrace a rezonanci potlačit.  Je to levné řešení, nic nepokazíte a za pokus to stojí. AB 

Připojit reakci

Zetor 50 Super

4.2.2009 21:02

Zdar, nekupujte protektory bez záruky, ale nový gumy z Polska Kormoran, dělají je v licenci s Michelinem, takže gumová směs supr. Mám je na traktoru 6 let, polovina km práce v lese a neubývají ani při tahání v nejnáročnějším terénu. Cena jedné 16,9/28 10pláten 5500,- bez DPH. Trakce lepší než Barum i když mají o jeden šíp na vzorku míň.                          Málek

Připojit reakci

Zetor 50 Super

4.2.2009 21:33

oprava: STOMIL, nikoli Kormoran Málek

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.223.2 (?)
5.2.2009 19:15

Zdravím, mám jeden dotaz. Je možné sehnat nálepky Zetor 50 Super + název Diesel na masku a horní kryt motoru. Bomba by byly v originální podobě.

Ještě k pneumatikám. Na předních kolech mám nové protektory, výborně pasují z Avie, mají stejný rozměr.

Nakonec dotaz : při určitých otáčkách motoru / hlavně při řazení nahoru/ se od motoru ozve ostrý kovový zvuk, klepání, trvá to chvíli a potom to rázem přestane. Dělá to jen občas, nezáleží na tom, zda je motor teplý nebo studený. Vypadá to na klepot od ventilů, ale nedokážu to posoudit. Klepe to i při volnoběhu,  nemáte s tímto zkušenosti? Podotýkám, že klepot trvá různou dobu, jak rychle se objeví, tak rychle skončí.

Poraďte co s tím dělat. Díky.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

6.2.2009 16:59

Dobrý deň chlapi.Tečie mi vodná pumpa.Neviete mi prosím Vás poradiť aké guferá a ložiská tam idú?Ďakujem.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

7.2.2009 16:34

jednoducha rada rozebrat a druhy den je koupit

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.54.130 (?)
8.2.2009 17:13

Dobry den vazne uvazujem nad kupou supra 50.Vie mi niekto poradit ci sa s nim da aj orat mam dost velku zahradu prosim vas je dobry na oranie.DAKUJEM za kazdu odpoved... dodomihalov@zoznam.sk

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.223.2 (?)
8.2.2009 21:48

Dobrý večer.

Co se týká traktoru, výkonově pro orbu je zcela v pohodě. Je důležitý i stav celé hydrauliky a bez dobrého řidiče to taky nejde. Nicméně se nebojte, traktor je nízkootáčkový, při rozumné jízdě nebude ani spotřeba příliš vysoká.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.176.7 (?)
9.2.2009 20:40
Dobry den supraci mam supra 50 a hrozne mi kouri modre a uz nevim co stim! nechal sem delat vstriky a cerpadlo a je to porad stejny on mi chytne ale nechce se rozbehnout do plnech otacek muzete mi nekdo poradit co stim?nebo jak zjistim ze ho mam dobre nastavenyho?
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.223.2 (?)
9.2.2009 22:48

Zdar. Mám starou příručku, kde jsem se dočetl :

motor kouří- šedomodrý kouř: a/ do spalovacího prostoru se dostává příliš mnoho oleje b/ vysoká hladina oleje v klikovce c/ pístní kroužky jsou volné v drážkách pístů nebo jsou zapečené

Oprava : zkontroluj stav oleje, výměna kroužků

Předpokládám, že máš v pohodě ty trysky a čerpadlo. Tlak trysek je u ZS 50 145 At. Pokud nejde motor do max. otáček, může být i uvolněná nebo prasklá pružina regulátoru.

Mrkni na to a ozvi se.  Radek

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.36.144 (?)
10.2.2009 11:52

Cau Suprak     citujem z knihy navod k obsluhe Super 50   

Velka spotreba oleja, z vifuku dymi modry dym. A) vela oleja v motorovej skrini.  B) opotrebovane piestne kruzky alebo piesty a valce C) prilis rietky olej D) prilis velky tlak oleja. cau Stano

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.226.245 (?)
13.2.2009 22:25
Dobrý den, chtěl bych poprosit jestli má někdo zkušenosti s termostatem v Supru 50, měl by být v čibukách, ale my ho tam nemáme. Zkoušeli jsme tam dát ze Škoda 120, ale uvařili jsme traktor a originál termostat se už sehnat nedá.Děkuji za odpověď.
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.246.100 (?)
14.2.2009 6:53

Zdar koupil sem supra minulej tejden a mám ty samý starosti dává mi ho dohromady strejček a řikal at scháním budík s čidlem z V3S pasuje to tam po malejch úpravách zdar Jarda

Připojit reakci

Zetor 50 Super

14.2.2009 13:05

Ahoj Ja som tam tiez mal skodovacki ale som ho vyhodil a dal som tam Aviacky, Treba ho po obvode obrusit a strcit do kolena na vrchu chladica.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.88.199 (?)
14.2.2009 15:27
ahoj s tím termostatem to je pravda, otrochu odbočím od tématu, chci se zeptat co s tím, když mi padaj ramena? jak postupovat při o pravě? děkuji a zdravín
Připojit reakci

Zetor 50 Super

14.2.2009 16:28

kdyz ti padaji tak v 90 proncentech to je manzeta ve valci tech 10 procent zbyva na rozvadec a nebo netesnost ve spojich rozebrat a pretesnit to je jedina moznost opravy

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.73.196 (?)
14.2.2009 17:05
děkuji za odpověď, jak náročná to je operace?
Připojit reakci

Zetor 50 Super

15.2.2009 11:03
Dobrý den, děkuji za radu s tím termostatem, zkusíme to. Pánovi z příspěvku 246100 sežeňte si kulatý budík buď originál traktorácký z prodejny anebo např. ze Škody 120 LS, tam je taky kulatý a na traktor našroubujte tepelný čidlo ze Škody 120 (možná ze 100) přesně si to nepamatuji a natáhnete drát. Tomu pánovi z hydraulikou: souhlasím s tím, že je to manžeta, my jsme jí vyměnili a přesto nám ramena klesají, prý by to mohl být kuželový ventilek, který je na výku pod sedadlem, ale budeme to teprve zkoušet, takže nevím. Hydrauliku jsme vyndavali tak, že jsme vyndali okna, udělali lešení, na to jsme zavěsili bytelný řetězový hupcuk, před tím jsme vyndali kolo a blatník, aby jsme se k tomu dostali. Hydraulika váží nejméně metrák, byli jsme u toho 3 lidi. Ale už někde nahoře jsem myslím četl o tom příspěvek, protože se musí vyndávat náhonová hřídel, ta se tahá dozadu, ale musí se vyndat páka, která zapíná náhon a já si přesně nepamatuji do jaké polohy to bylo. Dělali už jsme spoustu věcí, teď máme momentálně rozdělaný traktor na 3 díly, motor zvlášť, převodovka (redukce) a zadek zvlášť. Opravujeme spojkovou hřídel. Prostě tak jak se to rozdělává tak se to zase dává dohromady a my se taky vždycky ptáme, hlavně starých pánů mistrů opravářů. Nashledanou.
Připojit reakci

Zetor 50 Super

15.2.2009 15:49

tak viko hydrauliky se vyndava takto : vypustit olej zaradit paku nahonu dopredu, sundat paku jetam klinek kulicka a pruzinka sundat pouzdro pod pakou je na dou sroubech M8 vytahnout nahonovou hridel i s loziskem a guferem / to doporucuju vymenit / odpojit tahla ramen demontovat sedacku i s ovladanim demontovat viko a vyzvednout vyzvednuti se da ulehcit kdyz se pod strechu zavesi kladka treba na nejake kozicky nebo se sunda strecha a da se tam tramek.ten ventilek pod sedackou je pojistny ventil na horni polohu kdyby podchazel tak se ramena nezvednou

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.1.92 (?)
28.8.2009 21:29

zdar supraci mam supra 50 poradte mi ci sa da na nho namontovat servo riadenia a z coho tam pasuje a este mi poradte co mam robyt so spojkou ide strasne tasko za rady vam dakujem prosim poradte

Připojit reakci

Zetor 50 Super

15.2.2009 17:35
po přečtení vašeho příspěvku jsem si tu hydrauliku vybavil. Vím, že jsme vyndavali celé víko i s pákou a tím lešením jsem měl na mysli 2 lešenářské trubky od země přichycené žabkou k rámu a protože máme plechovou střechu skrz vyndané okna jsme měli chycenou další lešenářskou trubku a na tom byl pověšený řetězový hupcuk, to že se vypusní olej a odpojí ramena jsem považoval za samozřejmost.K té hydraulice, myslíte, že by to mohlo být nahoře v kostce anebo přímo čerpadlo. Bylo mi řečeno, že když tu kostku ucpeme, zvedneme ramena a klesají tak je to ten kužílek a když neklesají tak je to někde jinde. Děkuji za radu a nashledanou.
Připojit reakci

Zetor 50 Super

15.2.2009 19:25

uz jsem rikal ze ten ventilek je pojistka nebo-li koncak horni polohy ten nema nic spolecneho s padanim kdyz dojdou ramena do horni polohy tak se o nej oprou ventilek se otevre a tlak proudi mimo valec, hydrauliku lze vyskouset venku kdyz se ponori sacim kosem do oleje a rucne se otaci cerpadlem kdyz uz je venku tak bych vymenil manzetu vse vycistil a zkontrolovat ovladaci tycky casto tam byva praskla pruzina ale to odpovidam jinemu nez puvodnimu tazateli ptat by se mel on

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.30.90 (?)
16.2.2009 11:13

Dobrý den, mám dotaz pro více zkušené "Supráky". Nechá se při zapnutém náhonu hydrauliky současně zvedat ramena i používat další rozvaděč na další pístnice? Jednočinné, dvoučinné na přídavném nářadí? Popřípadě,  jak se nechá hydraulika "překopat" aby fungovaly ramena i přídavný rozvaděč najednou? Díky za radu. P.J.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

16.2.2009 16:27

Zdar Suprak     Taze na rozvadzaci je paka, ked je paka hore tak olej ide len na ramena, ked je paka v strede olej ide na ramena ale aj pod prepustaci ventyl -citujem- tim prichadza do cinnosti vlastne protiklzne zariadenie, princip protiklzneho zariadenia spociva vtom, ze cast vahy neseneho naradia je nadlahcena a prenesena na zadne kolesa traktora, cim sa zvisi tazna sila a znizi sa preklznutie zadnich kolies, nadlahcenie naradia umoznene tym, ze pod piest ramien je privadzany olej s takym tlakom aky sy nastavis kolieckom na prepustacom ventyle, ale ci sa stim da viklapat vlecka alebo nieco podobne to neviem neskusal som, a ked je paka dolu môzes viklapat alebo zapojit stiepacku, tlak sy nastavis na tom koliecku prepustacieho ventyla. dufam ze ti to pomohlo. Zdar skusaniu. S.T.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.77.85 (?)
18.2.2009 18:22
ahoj supraci, k tomu tématu k penumatikám jak mi házelo zadní kolo tak už to je v pohodě, penu bylo poposunutý na ráfku. Asi jak jsem jel kousek na podhoštěným kole, tak se to plášť posunul. Dále chtěl bych se zeptat, jestli je totožnýolejový čerpadlo s nějakým jiným z jinýho zetora. Já ho mam resp. ten obal trochu vydřený jak měla kolečka vůli a nebyly tam kolíčky. Myslím si, že by to mohlo být ono, že mi dává je 3 AT tlaku za studena a za tepla prd. Děkuji za rady
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.107.181 (?)
18.2.2009 23:41

Ahoj Suprak ! NO!  tak citaj! Ja mam Supra uz 7 rokov vzdicky my dava za studena 2-3 at    Ale ked sa zahreje samozrejme tlaky klesnu.!!! Preco?... Lebo mas volu v klznych loziskach na klukovke tam sa stracaju tlaky ked sa zohreje olej. Nic si stoho nerob " pokial ide olej na vahadla tak je to poriadku " Skus zhodit kryt ventylov a uvidis!!! Cau S T.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.92.192 (?)
21.2.2009 15:55
ahoj chlapy, mám takovej trapnej dotaz, v knižkách se mi liší poloha páky redukce, je to tam rozdílne, chci se tedy zeptat poloha páky dopředu je malá řada? děkuji a zdravím
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.216.107 (?)
21.2.2009 19:29

zdravim, poloha páky dopředu k motoru jsou rychlý silniční kvalty a k sobě dozadu jsou redukovaný, aspoň já to tak mám :o)

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.75.128 (?)
22.2.2009 12:00

ahoj supraci, chtěl bych se zeptat, shanim olejový čerpadlo? nevite jestli je totožný s nějakým jiným z jiného zetoru? děkuji a zdravím

Připojit reakci

Zetor 50 Super

22.2.2009 21:30

Ahoj Hento neviem ale uz som to mal visrobovane ci to pasuje z inaksieho Zetora to neviem, Akurat som kupil starter co pasuje od 3001 az po 7745 za 3330 kc-- Aten startuje??? Vcera sobota - 7,   Ten tocil ako keby ten motor bol teply,

Připojit reakci

Zetor 50 Super

22.2.2009 22:00

Ale otazka bola inaksia   Ci ma niekto skusenosti s tahanim dreva so Suprom 50 !!!    Ano ja mam   --  Pokial tomu dorobis navyjak tak je to to super. Zozen si navijak zo Zila ma tu vyhodu lebo je vlnobeh. Mam ho nahodeny k " nezaplateniu " akurad pri na spanovanom lene sa neda povolit   spjka " ale vzdicki si nechaj rezervu " abi si trocha cuvol a tak uvolnil lano,

Připojit reakci

Zetor 50 Super

culto (18) - xxx.xxx.107.181 (?)
24.2.2009 11:37

Ahoj tak toto je ten navijak a môj Super.

Obrázky:
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Připojit reakci

Zetor 50 Super

26.2.2009 22:07

Ahoj supraci, vidím, že naviják je nejspíše napevno přišroubovaný k traktoru. Mám supra 50 a řeším takový problém.Pořídil jsem naviják do tříbod., ale jakmile zařadím pohon hydrauliky pákou na podlaze, tak se mi roztočí náhonový hřídel a potom teprve můžu pakou za sedadlem zařadit hydrauliku ramen ke zdvihání. Chci se zeptat, jestli jde nějakým způsobem ovládat hydrauliku ramen aniž by se mi točil náhonový hřídel? Kvůli navijáku, protože když bych ho chtěl zvednout,  tak se mi začne navíjet lano, a při každé manipulaci s navijákem se mi nechce odpojovat kardan.  

Připojit reakci

Zetor 50 Super

27.2.2009 0:12

Ahoj sprak ked sa ti nebude tocit kardan nepôjde ti ani hydraulika. lebo hidraulika je pohanana tim kardanom. musis na tom navyjaku dorobyt nejaku spojku, ak sa to da. a aky je to navyjak tovarensky alebo doma robeny. A ktomu môjmu navyjaku, ano je napevno, ale ma spojku takze môzem ovladat hydrauliku a lano sa my nenavyja. Teraz ma napadlo ! a ako odvyjas lano? ved na Supeu sa kardan toci len do jednej strany takze tam musis mat nejaku spojku.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.153.167 (?)
28.2.2009 8:18

Dobrý den

Kolik utáhnete kubíku?

Připojit reakci

Zetor 50 Super

28.2.2009 8:37

Zdar Suprak koho sa to pytas? culto

Připojit reakci

Zetor 50 Super

28.2.2009 8:45

Vás Culto.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

28.2.2009 11:24

No on utiahne dost, ved je to Ruska vyroba ale ne jak som to nemeral, na toho Supra je dost silny. Najviac som tahal dva jeden a polkubicne surove buky hore kopcom a v pohode. Ak chcete dam viac fotiek.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.218.140 (?)
1.3.2009 0:28

zdravim, vedel by mi niekto povedat aka je skutocna spotreba u super 50 pri orbe a koseni v stredne kopcovitych terenoch, ako aj pri zvazani sena, dreva a podobne? Uvazujem o kupe tohto stroja a trapi ma jeho spotreba.  Pluhy mam 2*30 a kosa ztr165. Alebo by bol vyhodnejsi z 3011 na cca 5.5ha? Dakujem.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

1.3.2009 8:56

Zdravim Super ma spotrebu 6L na 1 motohodinu co znaci ze musi natocit 100000 otaciek za 1 hodinu, a to natoci vtedy ked pôjde 1 hod. na plny plyn (1650 ota.). Hodne zavysi ake ma tlaky, ak ma slabsie tlaky v tahu mu treba viac pridavat cim sa zvysuje spotreba,

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.25.162 (?)
1.3.2009 19:42

nemohl by sem prosím někdo dát znovu ty navody na obsluhu, navod obsluhy a katalogy ND?? děkuji a ulozteto prosim treba na uloz.to a pridejte link. predem moc dekuji

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.1.153 (?)
1.12.2010 8:34

Teraz som meral spotrebu pri orbe mám 26l/ha.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

1.3.2009 20:05

zdravim, tak sem dejte ňáký fotky se suprem

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.218.138 (?)
2.3.2009 9:15

Dakujem za prispevok k spotrebe. Ta je uvedena aj na zaciatku diskusie len som nevedel prepocitat motohodiny. Nemam skusenosti zo suprom len z Z25A.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

3.3.2009 23:26

Ahoj Supráci, scháním třetí bod na supra 50. Neporadili by jste mi někdo, kdo ho máte, jaké má mít rozměry : max. délku, min. déku a průměr čepu. Děkuji

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.118.200 (?)
9.3.2009 21:37
ahoj supráci, chci se zeptat sháním kde sedají sehnat nápisy na kapotu a dopředu (zetor 50 super, diesel), aby byly co nejvíc originál, děkuji a zdravím
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.84.35 (?)
22.3.2009 19:34

ahoj supraci, nápisy sa dajú zohnat u nás v Humennom, sú v originalnom ozdobnom pisme, maju cervenu farbu a biely podklad, a teraz prosba: mam v dokladoch zapisanu farbu supra ako za modrú, je to normalne?videl niekto uz modreho SUPRIKA?prisiel som na to az dnes po tolkych rokoch

Připojit reakci

Zetor 50 Super

culto (18) - xxx.xxx.97.85 (?)
27.3.2009 8:20

Zdar Kolko stoja tie nalepky.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.3.12 (?)
25.5.2010 15:08

No ja mam zas iný problém, moj suprik, bol kedysi dávno zelený ale už 25 rokov odkedy ho máme v rodine je modrý... a tie žabky zelené policajné to nejak pri vymene za nové značky pobabrali a teraz je zas papierovo zelený... ale v skutočnosi viac ako štvrť storočnicu modrý... ho budem musieť prestriekať, bo mi stk neurobí (((:

Připojit reakci

Zetor 50 Super

culto (18) - xxx.xxx.250.73 (?)
20.3.2009 17:29

Zdar tu ich par je, su z predminuleho roka. na jar skusim urobit nove,.

Obrázky:
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.43.121 (?)
31.3.2009 20:05

tak chlapi, teraz vam konecne dam adresu a mailovku na tie nalepky, a este jedna dobra sprava, vraj sa tie nalepky daju urobit aj vo farbe podla zelania.ahojte

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.43.121 (?)
31.3.2009 20:11

zabudol som vam napisat tu adresu.takze: JOMART, Jasenov 133 Humenne 06601,tel, fax:+421 577764117,GSM +421908980918 a mail: jomart@zmail.sk Tak vam prajem vela uspechov a dajte vediet ako ste dopadli na moj mail    boboopel@azet.sk

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.109.247 (?)
10.8.2009 10:19

Díky za všechny Supráky, ty nálepky jsem sháněl už taky dlouho.Mám ještě jednu prosbu, stejně jako nálepky nemohu sehnat originál znak na přední masku.Za případnou pomoc budu vděčný. Gejza.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.52.6 (?)
14.7.2011 21:43
mám stejný problém. podařil se Vám vyřešit?
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.156.244 (?)
2.4.2009 21:41

přátelé, a máte někdo z vás "turbosupra" neboli supra s turmodmychadlem? případně zkušenosti?

Připojit reakci

Zetor 50 Super

zts16345 (2) - xxx.xxx.196.122 (?)
13.4.2009 22:11

caute nemam turbosupra ale uz dlhsi cas nad tym premyslam len neviem ako to spravit ak niekto viete tak poradte a este daco v poslednom case mam na nom nejaku lenivu hydrauliku nejako pomaly dviha co tomu asi moze byt ak viete tak prosim poradte lebo vtom sa nejak neviznam

Připojit reakci

Zetor 50 Super

kema78 (3) - xxx.xxx.156.244 (?)
16.4.2009 20:34

zde jeden je

Obrázky:
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Připojit reakci

Zetor 50 Super

zts16345 (2) - xxx.xxx.196.122 (?)
17.4.2009 14:13

nazdar nemohol by si napisat ako si to spravil rad by som to vyskusal a ako to ide lebo mam dva rovnake tak by som to na jednom skusil

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.222.85 (?)
17.4.2009 22:11

no ja osobne bysom to neodporucal kluka supra a celkovo cely motor k tomuto nieje stavany jedenod nas to mal a do mesiaca mal po tom podla mna jednoznacne nie ale pri nizkotlakovom turbe by to mohlo fungovat ale skusa to ako sa to da spravit je velmi jednoduche len musis urobit zopar uprav a ake turbo tam ces dat pohanane mechanicky alebo spalinami???

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.196.122 (?)
18.4.2009 8:40

turbo tam chcem dat zo zetora 10145 a ake upravy tam treba spravit

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.196.122 (?)
18.4.2009 17:46

a co takeho sa stalo tomu susedovmu supru

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.222.85 (?)
18.4.2009 23:27
No najprv by bolo treba dat zopar fotiek na net aby som si to vedel predsatavit a este lepsie by bolo o tomto zalozit osobitnu diskusiu???
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.100.199 (?)
26.4.2009 17:28
ahoj chlapy, mám několik problémků, 1) když jsem se supráčkem ve svahu asi tak 45 stupňů, tak tam nedám žádný kvalt, prostě ne, to bych to vočesal, 2) když je teplej olej v převodovce tak tam jdou hůř kvalty, např. z neutrálu na druhou, třetív rychlost, děkuji za rady. spojku mám seštelovanou, tak nevím zdraví a děkuji
Připojit reakci

Zetor 50 Super

26.4.2009 20:40

Ve svahu 45 st nebudete mít zcela určitě problém s řazením rychlostních stupňů. Takový sklon je mimo mez stability traktoru. AB

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.40.193 (?)
27.4.2009 13:17

zdravím chtěl bych se zeptat, zdan je mormální při jíudě do kopce když jsme naloženej, že z druhého rychlů stupně nemůžu dát trojku a můžu ji dát až na rovině? až klesnou otáčky motoru, ale to se zase v kopci zastavím

-jsem zvyklej ze zetorů se synchron, kde to jde

díky

Připojit reakci

Zetor 50 Super

culto (18) - xxx.xxx.94.74 (?)
27.4.2009 14:20

Zdar na Supru musis davat dvojity vyslap spojky! pretoze prevodovka neni sinchronyzovana. A ked ides nalozeny hore kopcom tak to nestihnes preradit takze musis ist na jednej rychlosti alebo zastavit a dat veciu rychlost ale horsie to bude z rozbehom

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.90.148 (?)
29.4.2009 21:17
ahoj chtěl bych se zeptat co s tím když mi jdou za tepla hůř kvalty a za studena jdou ok. pomůže tomu, když dám hustší olej do převodovky? Jaký bych tam měl dát? PP 80 nebo hustší? děkuji za rady a zdravím
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.81.56 (?)
26.5.2009 13:46

Ano, mám. jak již dole píšu, jezdil jsem v lese 26 roků.Zetor 50super, Lesní rám, a mecanický naviják. Ikdyž to byla zabíračka na ruky, a záda,,Byl lepší jak např Crystal.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

26.5.2009 14:51

Dobrý den.

Kolik jste se Suprem utáhnul kulatiny?

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.65.161 (?)
16.7.2009 22:11
ahoj chtěl bych se zeptat můžu koupit převodovku na supra 50, ale váhám. Je to čtyřvalt s redukcí, ale má tam ještě jednu páku, jakokdyby na půlky. je tohle běžný?,Jo a na jedný straně není výlysek s čepem na čihadla, prostě to je hladký. děkuji za rady
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.134.104 (?)
30.8.2009 19:20

ahoj supraci mam zetor super 50 poradte mi z coho by pasovalo servo riadenia a taktiez z coho pasuje spolka lebo mi ide strasne tazko prosim poradte Jozef

Připojit reakci

Zetor 50 Super

5.9.2009 9:57

Dobrí deň ja bi som sa chcel opitať, mam Z50S a okolo zotrvačníka mi tečie olej na spojku neviem čo môže biť chabne a či sa musí rozoberať celí motor vopred ďakujem

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.30.90 (?)
8.9.2009 10:54

Zdravím SUPRAKY, potřebuji seřídit spojku. Jde to bez rozpůlení traktoru jen kontrolními otvory v bloku? Na jaké vzdálenosti se musí páčky seřídit? Pojezdová i hospodářská lamela? Díky P.J.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

culto (18) - xxx.xxx.128.225 (?)
14.9.2009 22:38

Zdar Suprak ide to aj tak - odcitujem ti to z navodu na obsluhu Zetor 50 Super- V zajmu spravne funkce motorove a nahonove spojky je nutne obcas kntrolovat jeji cinnost. Volny chod pedalu ma byt 35+5 mm. Neni-li tato velikost volneho chodu dodrzena, je nutno ji seridit zkracenim tahla spojky (volny chod se zmensi) nebo jeho prodlozeni (volny chod se zvedsi).Na chodu pedalu spojky je primo zavisla vule mezi vipinacimi packami a obimkou vypinacciho loziska kterou je nutno dodrzet. Neni-li zadny volny chod pedalu, spojka pri zvietsenem zatizeni traktoru prokluzuje, traktor mene tahne a motor ma vetsi otacky.           1)Vzdalenost mezi vikem spojky a vypinaci packou spojky je - Hospodarsky nahon 28 mm -Pojezdova spojka 34mm. 2) Vzdalenost mezi vipinacou packou a objimkou vypinaciho loziska spojky je-Hospodarsky nahon 9 mm -Pojezdova spojka 3 mm.       To je z knizky vsetko dufam ze ti to pomoze, (dal si my zabrat kym som to napisal asi 45 min-ale co je to oproti rozpolenia traktora.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.165.6 (?)
17.9.2009 18:03

Zdravim ta CULO porad aj mne ja tiez mam problem zo spojkov u supra a to taky ze mi ide strasne tazko co by si mi poradil co s tim mam zrobit aby isla lahsie za radu ti vopred velmi pekne dakujem.Jozef

Připojit reakci

Zetor 50 Super

culto (18) - xxx.xxx.113.56 (?)
20.9.2009 9:03

Zdravim Jozef co to znamena tazko? ze ked ju mackas tak ta dvyha zo sedacky.Mas ju dobre nastelovanu-nemackas vsetkych sest vypinacich paciek naraz.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.78.86 (?)
23.9.2009 15:13

Dakujem za odpoved Kulto presne tak ako hovoris ked ju mackam tak ma doslova dvyha zo sedacky a musim ju mackat z celej syli a aj tak ju nezmacknem na doraz. vies mi poradit ci to tak ma byt alebo nie a este co by som s tim mohol zrobit aby to tak tazko neslo.Jozef

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.137.162 (?)
25.11.2009 18:46
Dobrý ďeň,ja by som sa chcel spýtať, či by sa ešte niekde dalo zohnať nové olejove čerpadlo na supra?
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.225.226 (?)
25.11.2009 21:10

Mám dotaz. Mohl by mně někdo poradit jaký pol na baterce má být ukostřen, jestli je kostra +, anebo -. Dávám novou baterku 180 Ah a nechtěl bych jí zničit, případně startér. Děkuji za odpověď.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.60.26 (?)
25.11.2009 21:24

to neznate takovy zaklad? vzdy minus

Připojit reakci

Zetor 50 Super

9.12.2009 14:54

Není pravda že vždy -!!!Co třeba praga v3s???

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.180.171 (?)
11.12.2009 15:58

Zdravim mam taky problem vie mi niekto poradit preco mi vzdy vyskakuje paka na preradovanie velkej a malej rychlosti.Vzdy ked mam ju preradenu na velke rychlosti a zatazim trocha traktor tak mi vyskoci.Vzda sa mi ako kebi chodila na volne vie mi niekto poradit preco? Jozo

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.125.250 (?)
17.12.2009 18:53

tu paku respektive presuvnou vidlicku zajistuje kolik tlaceny pruzinou, tady bude asi chyba bud je opotrebeny praskla pruzinka nebo je to povysrobovane a nedrzi v polohach

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.72.8 (?)
22.12.2009 11:00

Velmi pekne dakujem za radu este by som sa chcel spytat na rychlostke pod palubovkov su take stiry srouby a ked jednu pritiahnem tak ta paka uz ide tasko a nevyskakuje redukcia ale ani sa neda prepinat z velkej na malu je mozne ze tie spruzinky su tam a ako ich mvozem skontrolovat da sa to rozobrat bez toho aby som nieco poskodil a ak ano tak ako prosim poradte mi Dakujem.Jozo

Připojit reakci

Zetor 50 Super

25.12.2009 18:09

Ano tak to je on, vysroubujte ho a uvidite kolik musi byt pekne zaobleny a musi pekne chodit pokud to dotahnete a nejde s pakou pohnout tak je tam neco natvrdo nebo ten kolik ma hranu apri prepinani se nezklouzne a nezamackne se jinak to muzete v klidu vysroubovat bez obav

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.225.169 (?)
11.1.2010 10:37

Zdravim suprakov mam zetora super 50 a chcel by som v lete vymenit olej ale pravde podobne tam mam este olej NEADITIVOVANI chcel by som sa spytat ci sa takyto olej da este zohnat a gde alebo ci ho mozem nahradit inym olejom?A ak ano akym a este ako mam postupovat pri vymene respektive co musim pri vymene oleja este vymenit napr.fitre alebo nieco ine? Za radu vsetkym vopred dakujem.Jozef

Připojit reakci

Zetor 50 Super

11.1.2010 19:12

Zdravím, použijte M6AD treba od parama nebo mogul asi 60 kč za litr, vyčistěte a vymente olej i ve vzduchovem čističi, vyměnte olejovou filtr. vložku a vyčistěte sítka nebo dejte druhé ty jsou před olej. filtrem, možná nebude od věci vyměnit palivové filtry, sehnat je nebude problem stačí mrknout na internet, VP.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.82.249 (?)
12.1.2010 18:05
dobrý den chci se zeptat na tlak oleje, nedávno jsem dělal přebrus kliky a go čerpadla a tlaku je mi teď za studena na 7 at a to je redujčák povolenej, nezničí se tímto tlakem něco, známí mi radí, že je to moc, děkuji. Zároveň poptávám původní budík na tlak oleje a sdružeňák děkuji
Připojit reakci

Zetor 50 Super

12.1.2010 19:52

Zdravim, strach mit nemusite neznici se nic, u studeneho motoru je vzdy vysi, pri 80 stupnich by mel na volnobeh byt asi 2 atm. ve vykonu 4, problem muze byt i s budikem, muze byt poskozeny nebo unavena pruzina (aby me nekdo nenapadl nechci rict ze neorig. budik bude ukazovat jinak- atmosfera je furt atmosfera) doporucuji premerit vyzkousenym budikem aby opak nebyl pravdou jiz jsem to taky zazil, ale jinak muzete spat klidne.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.119.47 (?)
14.1.2010 16:56
děkuji za radu
Připojit reakci

Zetor 50 Super

14.1.2010 20:58

dobrej, mám dotaz, vyndal jsem ze supra filtry a olejový jsou každej jinej, nevíte někdo jestli to tak má být nebo mají být oba stejný?? díky za odpověd

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.170.18 (?)
15.1.2010 14:36

ma to tak byt

Připojit reakci

Zetor 50 Super

15.1.2010 14:45

V jednom jsou sitka ktera staci rozebrat a pokud nejsou poskozena tak vycistit a ve druhem je vymenitelna filtr. vlozka.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

16.1.2010 20:45

tak dobře, děkuji moc

Připojit reakci

Zetor 50 Super

19.1.2010 19:59

zdravim, prosim vás nemohl by sem někdo dát foto jak má být originál osazená palubovka na supra?? děkuji

Připojit reakci

Zetor 50 Super

cullto 2 (11) - xxx.xxx.86.193 (?)
22.1.2010 17:18

Zdravim tak som to fotnul je to s knizky navod na obsluhu Z 50 Sup...      1) spinacia skrinka 2) starter 3) tlakomer oleja 4) teplomer vody 5) tlakomer vzduchu 6) zasuvka -(stierac-montazne svetlo)7)prepinac smeroviek 8) ampermeter-(je dodavany na zvlastne prianie) 9) zdruzeny pristroj          

Obrázky:
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Připojit reakci

Zetor 50 Super

24.1.2010 20:27

jj, děkuji moc. díky

Připojit reakci

Zetor 50 Super

25.1.2010 20:42

zdravim, myslím si že 35-ka má stejnou boudu jako 50-ka, je to tak?? schánim boudu a rám tak se ptám jestli je to stejné i z 35-ky. Díky

Připojit reakci

Zetor 50 Super

25.1.2012 21:51

čauky boudu mám i blatníky Vlasto

Připojit reakci

Zetor 50 Super

27.1.2010 17:06

Pokud je tam ještě opravdu olej neaditivovaný (M6A),nemůžete použít olej aditivovaný(M6AD),protože se vám rozpustí karbonové usazeniny v motoru, ucpou vám filtry a motor zadřete.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

27.1.2010 18:53

Prosimvas neprehanejte zase vsechno.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

cullto 2 (11) - xxx.xxx.202.34 (?)
27.1.2010 23:18

Zdravim kupil som supra, pred 8 rokmy, po pol roku som menil olej zabudol som sa spytat predosleho majitela aky tam daval olej. ja som tam nalial AD. nezadrel som ho ale stratil tlaky a slabsie taha.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.188.77 (?)
28.1.2010 10:58

zdravim chcel by som sa spytat kde ste dali robit vybrus a približne kolko to stoji potreboval by som to tiež dat spravit ja som z okr. PD

Připojit reakci

Zetor 50 Super

28.1.2010 13:18

Zdravim vybrus som nerobil jazdim stale-kriza/ ale viem ze to robia na Orave-namestovo a stoji to okolo 20000ks aj z novymi valcami a piestami

Připojit reakci

Zetor 50 Super

28.1.2010 18:44

Ta ztrata tlaku nebude tim olejem, spise to bude nejaka zhoda nahod, ze ADecko uvolnuje karbon to je pravda, ale s tim zadiranim to tak horke neni, ani stou ztratou tlaku - to uz vubec ne. Co se tyce toho vybrusu tak 20000 je strasne moc, nova sada se da sehnat do 6000kc, kupodivu je to drazsi nez na nove traktory, a vybrus tak4000 kc, ve Velkem mezirici jsem znamemu nechal asi pred dvema lety udelat vybrus asi za 3000 kc myslim ze by nebyl problem to tam poslat, je spousa firem co de tim zabyva, na netu se da zjistit mnoho, ale cifra ktera presahuje deset tisic je z jine dimenze, jestli jsme se teda dobre pochopili a nemyslite celou opravu motoru s npraci.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

28.1.2010 23:23

Zdravim rad by som vedel kde sa da zohnat sada za 6000kc ked u nas stoji 1 vlozka, piest,kruzka, cap=2500ks.A asi sme sa zle pochopili, ked zrobim vybrus kluky automaticky musim dat nove klzne loziska- kluka+ojnice=7400kc s DPH+robota nodo tych 20 tis moc nechyba

Připojit reakci

Zetor 50 Super

29.1.2010 13:03

Zkuste e-Shop monsta brno, komplet sada 1 valce neco pres 1100 kc nevim jaky je kurs no 2500 sk to rozhodne nebude, prebrus kliky moc nestoji, ale sada panvi na supra diky bronzove kompozici je dost drahy spas pres 6000 kc, ale pokud to nemate zadrene na klice, nevidim duvod k vymnene pokud vam to bude dobre mazat tak ty nas preziji vsechny. VP.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

31.1.2010 0:50

Zdravim e-Shop dobra rada -DAKUJEM!!! a stym mazanim na Suproch vieme ako to je, za studena-2-2,5 At-ked sa zohreje 0At, pokial vytlaci olej na vahadla ventylov tak je to este dobre.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.58.30 (?)
1.2.2010 0:13

Zdravim. Velké Meziřící si ůčtuje 20000 za polomotor (usazení vložek +klika) generálkuje hlavy asi za2000 kus kompletní motor asi 40000kč v loni jsem se informoval.Ventily vodítka těsnění běžně prodává p.Bílek Kralovice.1 ventyl tušim za 100kč. .

Připojit reakci

Zetor 50 Super

1.2.2010 15:32

Zdravim no na koniec som mal pravdu stou opravov motora, skusal som to vsetko spocitat v tom e-shope, komplet sady+8 ventylov+vodidka+tesnenia+tryski=cosi vise 8000kc a vymenim si to sam.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.98.228 (?)
3.2.2010 20:11
zdravím k příspěvku velmi ve předu: min. délka třetího bodu je 60 cm. Maximální neví, čep bude snad stejný jako s běžnými zetory, čus
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.58.30 (?)
8.2.2010 23:37

Zdravim k příspěvku z loňského února.Starter ze zetůrka 7711točí pěkně, ale pastorek starteru se nezasouvá celý do věnce setrvačníku a časem ho pěkně očeše.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

Josef Drda (1) - xxx.xxx.234.67 (?)
10.2.2010 13:25

zdravim, jaky navijak za S50?? mam v planu nějaky pořídit. Tak bych se o tom chtěl poradit s někym kdo ma nějake skušenosti.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.230.210 (?)
11.2.2010 9:06

Dobrý den, vlastním několik let také Zetor S 50 a musím souhlasit se všemi tady, je to neskutečně odolný a jednoduchý stroj. Ale i přes tu jenoduchost mám mezery v ovládání :))  Můžete prosím poradit jak správně řadit hřídel pohonu strojů. Po přečtení celé diskuze se mě spoustu věcí objasnila, ale pořád nevím jako to přesně funguje. Potřeboval bych
 za Suprem používat mulčovač. Problém nastávu při pokusu zapnout hřídel pohonu strojů.  I při vyšláplé spojce se hřídel pořád otáčí. Pokud na hřídeli není zapojený žádný stroj, není problém ho lehce zapnout při malých otáčkách motoru přes zuby.  Samotný mulčovač má ale poměrně velký odpor na rozběh a tak není možné tento hřídel slušně zapnout.
Všechny ostatní traktory co občas jezdím fungují - při sešlapnuté spojce se vypíná i vývodový hřídel a tím se při opětovném rozběhu spojkou citlivě reguluje kroutící moment přenášený na připojený stroj. 
 (mimo to bych chtěl ještě poděkovat člověku který naskenoval dílenskou příručku a seznam náhradních dílů)                                                                                děkuji Martin H.            

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.58.30 (?)
11.2.2010 23:26

zdravim pošteluj packy náhonové lamely a bude makat.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

cullto 2 (11) - xxx.xxx.195.148 (?)
12.2.2010 12:25

Zdravim  Martin H  ked si od vasho prispevku naspet odpocitate asi 40 prispevkov tam je presny rospis nastelovania spojky.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.40.193 (?)
3.3.2010 12:07

zdravím chtěl jsme se optat, kde se dají sehnat gumy do bočních a předního skla? děkuji za reakce, Tom

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.97.191 (?)
7.3.2010 20:57
cus, chtěl bych se septat, je normální když mi jde hydraulika pouze když jsou šavle nahoře? je to nepraktický a naprd. děkuji
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.64.145 (?)
23.3.2010 20:13

Dáváš ventyl hydrauliky až do třetí polohy?Mimo to, když už jsem tady, scháním chladič na Z 50Super.Nevíte někdo o něčem levném a v pořádku?Dík.Filous

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.67.227 (?)
26.3.2010 18:36
ahoj bohužel o chladiči nevím, a sventilem můžuu kroutit jak chci a nic pokud nejsou šavle nahoře
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.39.240 (?)
7.4.2010 9:53

Dobry den zhanam motorovy olej do svojho Supra potreboval by som NEADITIVOVANY vie mi niekto poradit aky by som mal pouzit a tiez gde by sa dal este zohnat nigde ho nemaju a vsade mi bolo povedane ze taky sa uz nevyraba za odpoved Dakujem.Jozef

Připojit reakci

Zetor 50 Super

andy.wise (328) - xxx.xxx.220.250 (?)
7.4.2010 11:04

Asi jediný olej neaditivovaný proti tvorbě úsad, který koupíte, je M6A. Je normálně dostupný v eshopech i v obchodech, aspoň u nás.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

7.4.2010 21:28

To A znamena aditivovany normalne ho tam nalijte vycistete filtry a uz prestante s tema zkazkama o zadrenych motorech. Kdyz se kdysi prechazelo z obyc. oleje na aditivovany meli jsme v podniku padesat zetoru od supra vyse vim o jednom kouslem motoru a to byl jiny pripad.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

pavel jelinek (7) - xxx.xxx.100.67 (?)
14.4.2010 19:07

Já je mám všechny od firmy GUMEX, kromě gum do bočních oken. Ty jsou z multykáry.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

pavel jelinek (7) - xxx.xxx.100.67 (?)
14.4.2010 19:29
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu) Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.0.155 (?)
20.4.2010 19:36

Supráci prosím o radu, koupil jsem super 50 s tím, že tam dám 3bod.naviják na palivo atd.motor už jsme vyladili, dále zlobila hydraulika, která nechtěla zvednout 4t.naviják-vyndali jsme hydrauliku, vyměnili manžetu, gufera,těsnění, vyčistili síto, dali jsme nový olej, ted už zvedá, ale drží šavle nahoře jenom když je zapnutý kardan, jakmile ho vypnu tak padaj dolů a jet např.5km s točící kardanovou tyčí je nepříjemný, dále se mi špatně hledá poloha na zastevení šavlí třeba v půlce.nevíte kde by mohla být závada?děkuji

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.60.26 (?)
20.4.2010 19:50

zavada je v rozvadeci nebo v jeho ovladani vetsinou byva nefunkcni pruzinka v ovladaci tycce

Připojit reakci

Zetor 50 Super

20.4.2010 21:47

Mě to dělá taky. Když vypnu náhonovou hřídel, tak ramena jdou dolů. Mám pocit, že u Zetoru Super 50 je to konstrukčně už tak udělané, že ramena není možné zastavit v jakékoli poloze. Nevím to ale na 100%.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.0.155 (?)
26.4.2010 21:13

díky za rady, z ničeho nic začaly šavle držet, asi týden, ale dnes se opět ani nezvedly, nevim jestli třeba ta nová manžeta se nějak uvolnila, no zase to vyndat no... Frenk

Připojit reakci

Zetor 50 Super

26.4.2010 21:24

V zadní části převodovky hned v místech závěsu pro přívěs(nad ním) je takový docela nenápadný ventil. Asi na 27 klíč. Pod tím šroubem je pružina s kuličkou průměru asi 8 mm. Někdy se tam dostane smítko a kulička dostatečně neuzavře průtok na zvedání ramen a vlastně olej cirkuluje a nezvedá ramena. Možná to bude tím. Jinak Vás lituji to rozdělávat po druhé kvůli té manžety.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.64.254 (?)
3.5.2010 0:05

Zdravím, měl bych dotaz také ohledně hydrauliky.Při zvedání šlape jak má, ale když potřebuji ramena pustit až dolů a povolim páku najednou, začnou ramena klesat, ale asi tak ve dvou třetinách se zastaví a nejdou dolejc někdy se mi i o kus ještě zvednou a to i přesto že páčku mám v poloze kdy by ramena měla být uplně dole, až když je opětovně zvednu a pouštím je tak, že páku povoluji stejnou rychlostí jako mi ramena padají dojdou až dolů.Popřípadě mohl bych poprosit o radu jak tuto závadu odstrani?Motor jsem už rozdělaný měl i traktor jsem půlil ale s hydraulikou ještě zkušenost nemám. Děkuji

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.137.18 (?)
3.5.2010 12:41
Zdravim tiez vlastnim zetora super 50 a chystam sa vymenit olej v prevodovke aky je vhodny pp80 alebo pp90?A este ake ukony mi radite este vykonat pri vymene a chcel by som vycistit aj sito hydraoliky ale neviem ako sa k nemu dostanem respektive gde sa nachadza a tak isto mi vyskakuje z rychlost z malej do neutralu pri zatazeni traktora su tam pod volantom take stiri sroubi ak jednu pritiahnem tak uz nevyskakuje ale potom je nemozne alebo tazke preradzovat z malej do velkej co take by som stym mohol urobyt bez toho aby som rozpajal traktor prosim poradte vdaka
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.0.155 (?)
12.5.2010 13:27

pp80,síto hydrauliky vyměnit znamená demontovat sedačku a následné vyzvednutí hydrauliky, nahoře v diskuzi je to taky popsané

Připojit reakci

Zetor 50 Super

Tom Bol (2) - xxx.xxx.40.193 (?)
19.6.2010 13:19

Zdravím supráci, mám také problém s hydraulikou, ramena jdou nahoru, ale dolů ne! Pořád drží nahoře a časem pak klesnou, asi po týdnu. Páku ovládání mám dole, ale hydraulika nereaguje... Nevím co by to mohlo být. Poraďte! Díky.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.242.62 (?)
5.7.2010 14:35
nazdar supraci mam taky problem co sa dava do skrynky riadenia mam namysli ci tam ide olej a ak tak aky alebo nejake mazivo a ako sa to tam dostat myslim ci tam je dajaky napustaci a kontrolni sroub dakujem.Jozef
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.87.196 (?)
18.7.2010 9:22
ahoj chlapy mám problém s brzdami, nebrzdí mi jedno kolo, pedál jde nadoraz volně bez odporu paken. Co to může být?snad nebudu muset sundávat buben. děkuji
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.80.160 (?)
27.10.2010 20:21
ahoj supráci, mám prosbu, za studena mi jdou kvalty pěkně, ale jak se zahřeje, tak tam jdou blbě, už z pozice neutál, je to je jak liazka " devítka", prostě počítám každej zub, spojka je dělaná, a přítlačák srovnanej. tak nevím, je to normál? ojel je také vyměněny, děkuji a zdravím
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.111.94 (?)
31.1.2011 9:59
Neviete ako prerobit uzavierku na vzduch aby som to len tlacidlom zapol a nemusel stale na tom stat. Co vsetko k tomu potrebujem?
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.40.135 (?)
31.1.2011 11:29
je potreba k tomu vzduchovy valec vhodny je z motorove brzdy tatra nebo liaz a elektropneumaticky ventil na 12 V no a pak to pospojovat ale protoze pises abys na tom nemusel STAT ta to asi neni na supra
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.109.202 (?)
31.1.2011 16:39
Mas pravdu neni to na supera ale na Zetor 4011, a niaky navod ako to pospajat skor niake foto.
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.225.45 (?)
31.1.2011 18:04

navod si musis vymyslet sam proste nekam pod podlahu dat ten valec tak aby ovladal tu paku na kterou se slape a ze vzduchojemu propojit pres EP ventil vzduch do toho valce ja jsem to nedelal jen si to dovedu predstavit jak by to melo vypadat kdyby jsi chtel navod jak vzduchem zvednout zadni zasterky u pragy V3S tak to jsem si delal je to podobne teky pres EP ventil

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.120.31 (?)
31.1.2011 23:01

Prosím o radu dnes jsem přejížděl strouhu a zadkem jsem se zahrabal a předek byl asi 45 stupnů a pří manipulaci mě přes simering ke spojce utekl olej a motor se zastavil, Baterka to nezvládá, myslíte že to zítra až schládne druhýn traktorem rozchodím? (roztáhnua motor povolí?) vypadá že se chytil na klice

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.120.31 (?)
1.2.2011 17:57

Jo jo ráno jsem to rozhýbal přes setrvák a pak asi 150m táhnul bez plynu aby se promazal a pak jsem mu dal okusit naftu a dobrý, motor jde jak dřív a taky maže jako dřív, díky za konzultaci. Zdravím supráky Karel

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.4.190 (?)
11.3.2011 20:39

Zdravím, tak dnes po zastaveni a behu na volnoběh me super chcipnul tak jdu a zkousim start a slyšel jsem hvízdnutí tak a koknu jsem prehratej a malo vody praskla hadice o po schladnutí motoru jsem znovu skusil natočit a start byl bez problemu tak nevím jestli je nějaký valec přpečen nevite prosim někdo jak na to a co stim dekuji

Připojit reakci

Zetor 50 Super

12.3.2011 14:50

Možná vymontovat trysky a změřit tlaky v jednotlivých válcích pomocí tlakoměru. Pokud bude některý válec vykazovat větší pokles tlaku než ostatní, rozdělat ho a podle stavu poškození pístu, kroužků a válce vyměnit. To by bylo ideální řešení aby se to nehryzlo natvrdo a neprorazila ojnice blok motoru. Druhé,  rizikovější řešení je spolehnout se, že se to uvolní lehkým provozem. Rozhodnutí je na Vás. Přeji správnou volbu. Dejte potom vědět na forum, jak to dopadlo.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.4.190 (?)
26.3.2011 17:24

Zdravim a předem děkuji za reakci, tak jsem se dal do pořádne kontroly i jak jste rikal ale s tou teplotou to bylo na hranici mám tam budik ze škody a doufám ž e se mohu spolehnout ten ukazoval 100. Tak jsem vymenil hadici dolil vodu a nastartoval opet bez problemu a po par minutách sleduji dudiky a tlak oleje 0 tak ho chcípnu a kontrola oleje, je na horní risce.Tak povolim průtokový šroub nad filtrama a tam sucho i pri startu se zdviženýma ventyli, dal olej vypustil povolil vanu a když ji odloupávám od bloku tak už jsem to vyděl ode dna vany o průměru 2cm sloupec až k sacímu koši kal a černý maz ale bez špon a pilin.Přestal mazat pri volnobehu snad to bude v pohodě            Udělal jsem vyplach motoru pak novy olej a zatím se zdá vše ok motor běži jak predtím tlak mě to ukazuje na volnoděh 1 po zahřátí to klesne ale ne uplně na mulu a zkoušel jsem to poštelovat tím šroubem u filtrů ale nějak mě to nereagovalo tak se jestě urcitě o to budu zajímat nevite prosim nejakou radu diky moc.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

Jiří Kohoutek (231) - xxx.xxx.211.38 (?)
26.3.2011 19:09

No ono štelovat nebude zřejmě co, vůle na klice bude už taková, že tlak oleje nestoupne.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

26.3.2011 20:46

Asi to bude tak, jak píše pan Kohoutek. Je to vyběhané natolik, že nic už nejde víc poštelovat. Mně to také na volnoběh sotva tlačí na půl atm. a jezdím s tím už několik let, ale polehoučku, žádný větší záhul.  Je to prý známá věc, že ty starý Supry 50 už mažou málo a zvlášť tehdy, když se nedávají do motorů klasické "A" motorové oleje, ale řídké polosyntetiky. Ten olej jste ale musel měnit ale hodně dávno, když byl ve vaně takový maglais. Teď to snad bude už lepší. Hodně zdaru.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.244.130 (?)
8.4.2011 13:56

je třeba používat olej s větší viskozitou (tekutostí) za tepla, tj olej tzv. hustý.  V současnosti lze koupit M8AD (viskozita 50), nebo M7ADX, určitě ne lehkoběžné moderní oleje. Mám to vyzkoušeno.  Po go motoru v Agromotoru používám M8AD, za studena tlak 5 atm, po celodení orbě 2-3 atm. U jiných druhů olejů za tepla rozdíl až 2 atm.  Lze také koupit oleje do tzv oldtimerů (veteránů), které mají potřebnou hustotu, ale cena je mnohonásobně vyšší.

U supra je důležité, aby tlak oleje byl takový, aby ještě mazal vršek motoru, tj se dotlačil olej až do hlav. Pokud je motor hodně vyběhaný a hůře maže, je třeba skutečně počlivě hlídat teplotu vody, aby se dobře chladila. Při teplotě vody do 80 stupňů maže i starý vyběhaný motor většinou kolem 1 až 2 atm, při teplotě vody 90 a více už téměř budík neukazuje. Měl jsem jeden motor a ten mazal 2 atm za studena, za tepla nic. Vyndal jsem termostat a motor mazal za tepla 1atm a jezdí tak v traktoru už deset let. Samozřejmě zacházet jako s dědečkem.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.188.11 (?)
11.5.2011 15:45

kupil som super 50 za srotovu cenu a 2 stredne valce pluju do vyfuku olej a koptia na sedo takmer vobec nespaluju idem zhadzovat hlavy ak su zapecene kruzky je nutne menit aj valce a vlozky aledo staci kruzky? nemam namysli niejaku generalku len aby to fungovalo

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.220.15 (?)
16.5.2011 22:33

mno to budes moct posudit az ked to rozoberies ale kruzky by vimenit malo stacit ak budu zapecene dufam ze to nebudes mat vybehane takisto to mozu robit aj voditka... ale toto su len najcastejsie poruchy teoria a prax je rozdiel clovek sa moze stretnut s hocicim.  2mareczek

Připojit reakci

Zetor 50 Super

26.1.2012 14:29

čauky na boku převodky je takovej štelovák brzd nahoru se pakny v bubnu roztahujou je na tom šroubek povolit a přizvednout když by to nešlo tak při sundání podlahy by bylo vidět jestli něco nevypadlo ňákej šteft nakonec když neni pero který drží páku brzdy nahoře tak se sedře obložení to byl můj případ sundal jsem bubny dal jsem nový simerinky a je klid Vlasto

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.250.95 (?)
1.7.2011 14:25
dobrý den, potřebuji poradit. vlastním Supra 50 a pořídil jsem si zdvih do tříbodového závěsu. problém spočívá v tom, že Supřík funguje jen jednookruhově. Buď fungují ramena, která zvedají celé zvedací zařízení nebo přes rychlospojku jen zdvih samotného zvedacího zařízení. jak z toho ven? Koupil jsem si zvedaci zarizeni do tribodoveho zavesu za Zetor Super 50. Hydraulicky okruh tohoto traktoru ma tri moznosti vyuziti. 1. vnitrni okruh - na ramena hydrauliky. 2. okruh s prokluzem - pro praci na poli napr. s pluhem, kdy lze nastavit zatizeni tribodoveho uchyceni zaveseneho naradi. 3. vnejsi okruh - k rychlospojce. Prepinani jednotlivych okruhu se provadi packou na prave strane za sedatkem ridice. Samotna cinnost hydrauliky potom pakou, take po prave strane ridice, ale v predni casti vedle uzaverky diferencialu. Pri zapnuti vnitrniho okruhu hybu normalne rameny s celym zvedacim mostem zdvihaciho zarizeni. Po prepnuti vnitrniho okruhu na vnejsi - k rychlospojce mne zacnou ramena klesat, ale pochopitelne mohu zase hybat vidlemi zvedaciho zarizeni. Potrebuji vymyslet neco, aby ramena hydrauliky zustala v poloze, kterou jim nastavim pri zapnuti vnitrniho okruhu a i po jeho prepnuti do polohy vnejsiho okruhu. Existuje na to nejaky figl. Mate s tim osobni zkusenost. pis prosim na e-mail karelprochazkazavinacpost.cz
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.145.194 (?)
1.7.2011 14:49

U traktoru Zetor Super 50 není možná blokace ramen v libovolné výšce. Je to dáno konstrukcí hydrauliky.  Také mám Zetor S 50 a zajímal jsem se o to již dříve. Kdyby se Vám nějakým fíglem povedlo zajištění ramen v různé výšce, dejte vědět zde na forum, potěšil by jste i další kteří to potřebují.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

1.7.2011 16:50

pokud nechcete prestavovat slozite ovladani hydrauliky tak jedine mechanicke zablokovani ramen ja jsem to resil u podkopu do ramen tak ze jsem si udelal vzperu mezi cep horniho ramena a listu co je na ni spodni zaves mozna by slo udelat i omezeni klesnuti ramen tim ze se zavesi na retez pres zaves privesu

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.41.9 (?)
3.7.2011 7:11

A co zkusit včlenit do vnitřního okruhu elektromagnetický stopventil, který celý okruh uzavře. Dá se v inzerátech pořídit i za 500,- Kč je na 12 V.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

3.7.2011 9:36

to uz bych videl jednodussi reseni misto elektromagnetickeho ventilu tam dat rucne ovladany ventil mezi propojeni rozvadece a valce bud ho nechat uvnitr a oladat ho hridelkou z venku nebo ho vyvest ven samozrejmne musi hyhraulika tesnit aby nepadaly ramena

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.3.0 (?)
16.7.2011 6:18
ramena mám normálně funkční. nastavím most s vidlema rameny do určité výšky, přepnu páku v pravo za sedačkou dozadu a ramena spadnou dolu. pro změnu funguje zdvih vidlí.
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.8.64 (?)
8.4.2012 10:31

Mam zetor 55 a pri vypnutom motore mi padaju ramena hydrauliki vie niekto cim ti je. Poskodilo mi koli tomu kosu.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

9.4.2012 20:22

spatne manzety ve valci hydrauliky

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.168.42 (?)
17.11.2014 21:09

zdravim ja meho supra supra predelal na dvoucinej rozvadec a jednu paku mam na ramena a druhou nacokoli treba na treti bod

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.245.177 (?)
30.8.2016 21:25

resim ten sam problem prosim o radu moc dik lada

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.151.238 (?)
3.7.2011 12:00

Úprava u SUPRA 50 z pohledu hydrauliky, kdy by fungovaly zvlášť ramena a zvlášť zvedací zařízení není z důvodu konstrukce možné.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.253.174 (?)
31.12.2011 17:01

Technická data...

Délka traktoru (bez spodních táhel a nářadí)

3410 mm
Délka traktoru se spodními táhly pluhu

3590 mm
Šířka traktoru při min. rozchodu

1780 mm
Šířka traktoru při min. rozchodu se závažím

1980 mm
Šířka traktoru při max. rozchodu

2000 mm
Šířka traktoru při max. rozchodu se závažím

2300 mm
Výška traktoru s výfukem nahoru bez budky

2150 mm
Výška traktoru s výfukem dolů bez budky

1815 mm
Výška traktoru s budkou

2450 mm
Výška traktoru ke krytu motoru (horní část kapoty)

1490 mm
Rozvor

2200 mm
Typ přední nápravy

odpérovaná, výkyvné poloosy
Rozchod předních kol (stupňovitě stavitelný)

1280, 1440, 1600 mm
Typ zadní nápravy

neodpérovaná, pevné poloosy
Rozchod zadních kol (plynule stavitelný)

1380-1800 mm
Světlost v přední části traktoru

520 mm
Světlost pod převodovkou

460 mm
Váha přídavného litinového závaží

180, 400, 770 kg
Čistá (konstrukční) váha traktoru s budkou (bez výbavy)

2390 kg
Zatížení přední osy z čisté (konstrukční) váhy traktoru

1060 kg
Zatížení zadní osy z čisté (konstrukční) váhy traktoru

1330 kg
Váha traktoru bez budky a příslušenství s náplní vody, nafty a maziv

2400 kg
Váha traktoru (s budkou řidiče, hydraulickým zařízením, kompresorem,
vzduchovým zařízením brzd, předními blatníky a závažím 770 kg,
mazivy naftou a chladící vodou) pohotovostní

3480 kg
Zatížení přední osy z pohotovostní váhy traktoru

1080 kg
Zatížení zadní osy z pohotovostní váhy traktoru

2400 kg
Dovolené statické zatížení:

* platí pro tažnou sílu na rovině rovnoběžné s terénem
hnací nápravy váhou (včetně zatížení z váhy traktoru)

4600 kg (omezeno únosností pneumatik)
přední nápravy váhou (včetně zatížení z váhy traktoru)

2100 kg (omezeno únosností pneumatik)
konce pevné lišty svislou silou při max. tažné síle 3000 kg

* 1500 kg (omezeno stabilitou)
konce pevné lišty svislou silou (traktor bez závaží)

2000 kg (omezeno únosností pneumatik)
konců spodních táhel tříbodového závěsu svislou silou při max. tažné síle 3000 kg

* 200 kg (omezeno stabilitou)
konců spodních táhel tříbodového závěsu svislou silou bez tažné síly

1200 kg (omezeno zvedací silou hydraulického zařízení)
Rozměr pneumatik předních kol

6,50-20
Rozměr pneumatik zadních kol

14-28
Druh převodovky

mechanická s přesouváním čelních ozubených kol
Skupiny rychlostí traktoru

redukované a normální
Počet převodových stupňů vpřed

8
Počet převodových stupňů vzad

2
Pojezdové rychlosti traktoru pro pneumatiky 14-28

při 1650 ot/min

maximum
redukované:

I. převodový stupeň dopředu

1,16 km/h

1,26 km/h
II. převodový stupeň dopředu

2,19 km/h

2,40 km/h
III. převodový stupeň dopředu

3,80 km/h

4,20 km/h
IV. převodový stupeň dopředu

6,56 km/h

7,20 km/h
zpětný chod

1,16 km/h

1,26 km/h
normální:

I. převodový stupeň dopředu

4,74 km/h

5,20 km/h
II. převodový stupeň dopředu

9,00 km/h

9,80 km/h
III. převodový stupeň dopředu

15,66 km/h

17,20 km/h
IV. převodový stupeň dopředu

27,00 km/h

29,40 km/h
zpětný chod

4,74 km/h

5,20 km/h
Minimální poloměr dráhy předního vnějšího kola při zatáčení:

bez brzdění vnitřního kola

4350 mm
s brzdění vnitřního kola

3500 mm
Minimální poloměr dráhy zadního vnějšího kola při zatáčení:

bez brzdění vnitřního kola

2360 mm
s brzdění vnitřního kola

1500 mm
Počet válců

4
Průměr válců

105 mm
Zdvih pístů

120 mm
Obsah (celkový) válců

4160 cm3
Jmenovitý počet otáček

1650 ot/min
Maximální otáčky motoru

1800 ot/min
Minimální otáčky (volnoběžné) motoru

500 ot/min
Rozsah regulace

od 400 do 1800 ot/ min
Rozvod

OHV
Směr otáčení klikového hřídele při pohledu zpředu

ve smyslu otáčení hodinových ručiček
Pracovní pořadí pístů

1-3-4-2
Zdvih ventilu

12 mm
Vůle ventilů motoru za studena:

sací ventil

0,2 mm
výfukový ventil

0,3 mm
Způsob vstřikování paliva

přímý vstřik do spalovacího prostoru v pístu
Vstřikovací tryska

otvorová, uzavřená, se šesti otvory
Otvírací tlak trysky

145 at
Palivo

motorová nafta
Velikost nádrže paliva

70 l (~57 kg)
Průměrná spotřeba nafty při orbě ve středně těžké půdě do hloubky 27 cm

20,5 l/ha
Průměrná spotřeba nafty v dopravě s přívěsem 5 tun

21,0 l/100 km
Průměrná spotřeba nafty v dopravě samostatného traktoru

17,5 l/100 km
Způsob mazání

tlaková, mokrá kliková skříň
Olejové čerpadlo

jednoduché, zubové, umístěné ve třmenu prvního ložiska
Výkon olejového čerpadla

24 l/min
Tlak mazacího oleje při 1650 ot/min a normální teplotě oleje

1,5 - 3 at (dovolený min 1at)
Druh motorového oleje

M4A (v létě M9A)
Obsah oleje v motoru

9,5 l (~8 kg)
Druh oleje v převodovce a skříni spojky

P19 (v létě P45) nebo PP7 pro léto i zimu
Obsah oleje v převodovce a skříni spojky

42 l (~36 kg)
Druh chladicího prostředku

voda nebo nemrznoucí kapalina
Obsah chladicího okruhu (včetně vody v chladiči)

22 l (22 kg)
Obsah chladiče

19 l (19 kg)
Spojka motoru

dvojitá, jedna lamela pro pojezd a jedna lamela pro nezávislý pohon poháněných strojů; třecí, suchá, umístněná na setrvačníku
Rozměr lamely pro pojezd

ø 350 mm
Rozměr lamely pro nezávislý pohon

ø 300 mm
Ovládání dvojité spojky

pedálem s postupným vypnutím lamel
Pořadí vypínání lamel

pojezd - nezávislý pohon vývodového hřídele
Pomocná brzda

ruční, pásová, vnější - pro obě zadní kola - ruční páka
Provozní brzda

nožní, čelisťová, vnitřní - samostatná pro každé zadní kolo - nožní pedál
Vývodový hřídel

umístěn v podélné ose traktoru
Otáčky vývodového hřídele

540 ot/min při 1560 ot/min motoru
Výška osy hřídele nad zemí

600 mm
Kompresor - druh        

typ 31a, jednoválcový, pístový, jednočinný
Dodávka vzduchu o tlaku 6 at při 1000 ot/min

4,5 až 5 m3/h
Maximální tažná síla na předním háku

500 kg
Závěs pro dopravu

pevný, odpérovaný, otočný, výkyvný
Poloha závěsu pro dopravu

výškově stavitelný 690, 740, 790 mm
Maximální tažná síla v závěsu pro přívěsy

2250 kg (omezeno stabilitou)
Lze připojit na závěs

přívěs s nákladem celkové váhy do 6 tun
Pevná a výkyvná lišta

ano
Maximální tažná síla na pevné a výkyvné liště

3000 kg
Průměr otvorů pro čep pevné lišty

ø 33 mm
Poloha otvorů na pevné liště

5 otvorů s roztečí 87 mm
Výkyvnou lištu lze upevnit na pevné liště (poloha oka od osy traktoru)

na obě strany horizontálně 0, 180, 300 mm - 5 poloh
Výška pevné lišty nad zemí (horní plocha)

415 mm
Výška výkyvné lišty nad zemí (střed)

375 mm
Rozevření vidlice výkyvné lišty

55 mm
Průměr otvoru výkyvné lišty

ø 33 mm
Vzdálenost otvoru tažné lišty od konce vývodového hřídele

355 mm
Maximální síla na tříbodovém závěsu

1200 kg
Poloha závěsných bosů tříbodového závěsu od země min.

280 mm
Poloha závěsných bosů tříbodového závěsu od země max.

885 mm
Vzdálenost závěsných bodů od zadní nápravy

945 mm
Zvedací síla na konci zvedacích ramen hydraulického zařízení

celkem 2000 kg
Maximální síla na konci zvedacích ramen hydraulického zařízení

celkem 2400 kg
Dodávka oleje čerpadlem hydraulického zařízení

14 l/min
Provozní tlak oleje

100 at
Max. tlak oleje

120 at
Rychlost zvedání zvedacího mechanismu

3,4 s

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.6.158 (?)
20.1.2012 17:30

dobry den chci si koupit supra 50 na takove lehci jezdeni poradte mi prosim nekdo jestli moc nechlasta jake ma starty mel jsem predtim zetor 25 ten spatne startoval ale nechlastal dekuji tom

Připojit reakci

Zetor 50 Super

20.1.2012 19:06

kazdy traktor startuje dobre kdyz je v poradku i ta 25 kdyz byla nova tak mela dobry starty kdyz uz je motor vybehany tak se to samozrejmne zhorsuje tim chci rict ze ta spolehlivost zalezi na stavu opotrebeni a ne na typu a spotreba je 2x tolik co u 25 ale zase kdyz je odpovidajici naradi tak je s tim rychlesi prace takze hektarove to vyjde na stejno za kratsi cas

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.68.16 (?)
20.3.2012 8:45

Ahojte ja by som potreboval radu mam 50 supra a ked sme ho naštartovali tak išiel normalne no po 5 minutach zdochol a uš sa neda naštartovat a z vyfuku ide biely dim a sme skušali aj ovzdušnovať čerpadlo aj filtre ale stale sa neda naštartovať.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.164.4 (?)
20.3.2012 9:28

a co voda, nemizí?jestli po zimě nepukl motor

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.68.16 (?)
20.3.2012 11:40

nie voda je tam a vobec netecie a us sa na nom jazdilo den predtym a normalne isiel az na druhy den naštartoval a zdochol a us nenaštartoval a uš iba biely dym

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.25.80 (?)
20.3.2012 14:25

Nepootočila se spojka vstřikovacího čerpadla? Vypadá to na malý (nebo žádný) předstih.

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.27.229 (?)
18.12.2012 21:02

dobrý den chtěl bych se zeptat zda na supra dělali orig. výztuhu podvázání pod motorem a převodovkou jako maji lesáci aby se nezlomil v lese, díky za odpověď, tomáš, vrabect@tiscali.cz

Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.145.90 (?)
19.7.2017 10:22
Zdravim. Chci se optat, zda se serizuje ta spojka s rozpojenym pedalem. Ja to za Boha nemohu dohnat. Je tam pak dost velká vule a dost tvrdy pedal.
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.86.40 (?)
19.7.2017 17:41

pedal se nerozpojuje a je potreba seridit kazdou spojku zvlast nejdrive se seslapuje pojezdova a po polovine drahy pedalu se seslapuje nahonova spojka uz jsem videl pripady kdy nekdo seridil obe spojky stejne a pak neuslapl pedal

Připojit reakci

Zetor 50 Super

19.7.2017 20:00
Tak to je mi jasne. Nahon ma necele 3mm a hospodarsky nahon necelých 9mm. Na tuto hodnotu jsem to seridil a ted mi spojka pojezdu zabira az uplne nahore a hospodarsky nahon vubec. Spojkova skrin je zmastena a mam podezreni na sjete lamely, kdyz to zabira az nahore. Nebo ze by spatne serizene paky? Uz nevim co s tim. S vozejkem hnoje a se zatazenou ruckou se rozjede a neprokluzuje. Jinak dekuji za info.
Připojit reakci

Zetor 50 Super

host - xxx.xxx.86.40 (?)
20.7.2017 19:42

ono je zapotrebi sladit pedal s packami pokud jsou packy pri odlehcene spojce moc utopene tak potom uz nema lozisko kam tlacit a opre se o unasec spojky a nahon uz pak nevypina seridte packy tak aby pri plnem vyslapnuti byly 90 ° uhlu ke hrideli spojky

Připojit reakci

Zetor 50 Super

20.7.2017 23:27
Nerekl bych, ze jsou pri seslapnutem pedalu moc utopene. Kdyz jsem je serizoval, tak jsem se bal, aby mi to dalo. Jsou az dost zvednute nahoru. Ale jeste jednou na to kouknu. Dekuji za rady.
Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Výběr pily pro špalkování a těžbu pro svou potřebu611.11.2017534
Zetor 50 Super32711.11.2017627028
Stromolezecké stupačky2921.10.201771279
Stihl ms 250 ked sa zohreje velmy tazko nastartuje127.9.2017245
Jaký ruční štípač mimo sekery925.9.201716543
pracovni boty do lesa3221.8.201761329
Štípačka na dřevo227.7.20171319
Výroba briket z pilin2430.6.201717656
Moruše 109.5.20174069
Woodster (Woodstar) LH52 - oprava36.4.20177957
Červený brouk 43.4.20172083
Jak v kamnech topit přes noc?3924.2.201748586
Tesařík v palivovém dřevě1118.2.201734171
Dřevorubecká lopatka s obracákem486.2.2017105158
Komínová kobra již vyráží do akcí51.2.20172466
Mohu topit šiškami?1331.1.201745751
Je bezpecnejsi rezani s cirkularkou nebo motorovou pilou517.12.20168160
Kuželový štípač - rada4917.12.201689240
Jakou motorovou pilu do 7000 Kč?34.12.20164651
Černé uhlí3216.11.20169064
Stiepacka na drevo2311.11.201625170
Zkracování kulatiny v uzavřeném prostoru1830.10.201612995
Palivo - agát2021.9.201634477
Štípač Vega LS6 75.8.20167896
Minidumper do lesa 52.5.20166382
Koza Wolfcraft nebo cirkulárka?4424.4.201663598
Co způsobilo (napadlo) změnu barvy u dřeva? 528.3.20164226
Jaké koupit dřevo do kamen na celou topnou sezónu2618.3.201630992
Ruční naviják1711.3.201623961
Kůrovec v bytě911.2.20167370
Stihl MS 361 vs. MS 36227.1.20163341
Výběr vhodné pily - farmářská vs profi - MS 361 vs MS 362113.1.20168418
Jakou štípačku dřeva916.11.201521142
Cena smrku na stojato69.11.201517339
Přibližování dřeva z lesa k cestě motocyklem2212.10.201520309
Jak doma přibrousit cirkulárku2326.9.201554526
Odvoz dřeva z lesa11825.8.2015159564
protiprořezový oděv pro práci s řetězovou pilou226.8.201538288
Jaký si vybrat spolehlivý křovinořez pro malý les?5421.7.2015129925
Biomasa, štěpka - kotel?34.5.20154567
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5  
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama | Podněty a připomínky
(c) Lupo Media 1999 - 2017
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů