Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Ploty, brány a cesty > Betonování brány

Betonování brány

host - xxx.xxx.73.195 (?)
4.12.2016 20:29
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, prosím o radu. Stavíme dvoukřídlovou bránu na zahradu. Kovové sloupy budou zabetonované v zemi 80 cm hluboko. Je nutné vybetonovat i celý práh mezi nimi ve stejné hloubce pod zemí, aby vznikl velký monolit, nebo stačí jen zabetonovat každý sloup samostatně?

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

Betonování brány

host - xxx.xxx.209.150 (?), 5.12.2016 22:20
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Na písku by to možná šlo i bez probetonování-nemám s tím osobní zkušenost. Na jílu ale bohužel osobní zkušenost mám. Sloupky zabetonovány do hloubky1 metr, beton kvalitní (z betonárky). Probetonovat se mi nechtělo, šířka brány je 4,5m, chtěl jsem ušetřit. Teď lituji. Po zimě musím seřizovat na pantech. Bohužel mi už přestává stačit závit a přichází doba na celkovou opravu- vykopat, proarmovat a zabetonovat.

Připojit reakci

Betonování brány

host - xxx.xxx.245.29 (?), 6.12.2016 7:49

No ono by stačilo ty gva slopky propojit nějakým železem.Třeba úhelníkem 60 x 60.Jeden nahoře na "prahu" a druhý dole u paty sloupku.A zalejt betonem jenom tolik, aby to vždy zakrylo ten úhelník.Mezi úhelníkama může být zemina.

Připojit reakci

Betonování brány

host - xxx.xxx.35.64 (?), 6.12.2016 8:43

S tímhle mám dobré zkušenosti. Sloupky dvakrát spojené (jak píše kolega výše), probetonované a pak se brána hýbe jako celek - nic se nemusí seřizovat a sloupky dobře drží. Jirka

Připojit reakci
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů