Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Ploty, brány a cesty > Hloubka zalití dřevěného sloupku betonem

Hloubka zalití dřevěného sloupku betonem

host - xxx.xxx.20.84 (?)
25.8.2019 10:11

Jediné řešení jak ochránit dřevo před tím než jde do země je opálení. Udělat oheň a sloupky řádně opálit kousek nad hloubku díry. Zatím mi sloupky drží 19 let a nevypadá to, že by už končily. 

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
   << Předchozí příspěvky | 1, 2   

host - xxx.xxx.212.195 (?), 5.6.2019 13:38
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

to by take mohl udelat sloupek z jeklu a natrit ho na zpusob dreva fladrovaci barvou videl jsem takto udelany plechovy kriz na hrobe a dokud jsem si na nej nezaklepal tak jsem ho povazoval za brizu

Připojit reakci   

Kudibal (92) - xxx.xxx.161.213 (?), 5.6.2019 7:32
Pán to potřebuje na sloupky k plotu. Z estetického důvodu chce dřevo. Prodávané pozinkované patky či zemní vruty jsou v nadzemní části příliš krátké a dřevo se po krátkém čase bude spolehlivě viklat. Takže chce sloupky strčit přímo do země, což je taky špatně.
Připojit reakci

vyslouzil (566) - xxx.xxx.236.1 (?), 6.6.2019 9:33

Já bych to asi řešil zabetonováním patek s navařeným dlouhým trnem - třeba 20 mm závitovou tyčí. Do sloupku vyvrtat příslušný otvor a nasadit na trn - příp.  za pomocí chemické kotvy. Sloupek bude končit těsně nad zemí bez kontaktu s půdou, železo nebude vidět.
  Dřevo vždycky pracuje.  Pokud zabetonujete dřevěný sloupek, musíte zajistit, aby do spáry mezi dřevo a beton (která se vždycky vytvoří) nemohla vniknout voda. A to se "neviditelně" provést nedá. Jinak je dřevo odsouzeno k zániku. Bez ohledu na druh dřeviny a impregnaci.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.35.51 (?), 13.8.2019 19:29
Mohl by jsem Vám nafotit jak dopadne sloupek v betonu, ale nechci být za idiota, že jsem to udělal.Sloupek v jakékoliv vrstvě uhnije, uhnily nám i dubové, ale vydržely nejdýl, dnes jedu v patkách, sám si ji svařím, dřevo je nad zemí, jsou v účku, stažený 2xzávitovkou M12 nad sebou, ani se to nehne.Vruty nepoužívat.To bylo teď naposledy, na trámy 140x140,jinak 100x100 stačí M10,závitovka vyjde několikrát levněji než daný šroub, přesah uříznu ať je to stejné, zatřu a finito.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.20.84 (?), 25.8.2019 10:11

Jediné řešení jak ochránit dřevo před tím než jde do země je opálení. Udělat oheň a sloupky řádně opálit kousek nad hloubku díry. Zatím mi sloupky drží 19 let a nevypadá to, že by už končily. 

Připojit reakci
1, 2   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů