Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Ploty, brány a cesty > Optimalni vyska cesty z kacirku + šlapaky

Optimalni vyska cesty z kacirku + šlapaky

antarian (3) - xxx.xxx.192.76 (?)
4.11.2016 9:01
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den,

chtěl jsem vás poprosit o radu při zakládání cestiček - kačírek + šlapáky. (plus ohraniceni jezirka)

Šlapáky budou pravděpdobně buď Rula nebo Křemenec o tloušťce 3 - 5 cm (předpokládám, že by mělo být dostatečné)

Chci se zeptat jakou optimální vrstvu kačírku zvolit a nejlépe i doporučení frakce kačírku, tak aby v nich šlapáky co nejlépe seděli.

Původně jsem chtěl dělat vrstvu 10 cm kačírku, ale raději se ptám jestli to není zbytečně moc a neměl bych přeci jen trochu ubrat. (neviditelné obrubníky, které bych chtěl použít se standartně dělají ve velikostech 6 8 a nasel jsem i 10ku a váhám jakou variantu objednat).

Pod kačírek, chci umístit geotextílii (může mít její použití i nějaké nevýhody?)

Dále jsem se chěl zeptat na jednu věc. Netuší někdo nějakého prodejce kacírku na Kolínsku, nebo alespon v ne prilis vzdalenem okolí? Pri vrstve 10 cm mi vychazelo ze budu potrebovat cca 15tun coz by byly cca 3 auta. (radeji nechci vetsi auto kvuli slozeni a prejezdu pres parkovaci stani)

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

MartinS (3) - xxx.xxx.41.38 (?), 4.11.2016 10:12
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den,

výška bohatě stačí kolem 5 - 6 cm. Frakce, dle vkusu já bych dával menší tj. do 1 cm, třeba 5 - 8 mm. Folie má dle mne jednu nevýhodu a to, že půda pod ní je stále vlhká a mne se při větších děštích a v místech kam se stékala voda začali dělat louže.

Šlapáky jsem kupoval přímo od výrobce z lomu Dubičná nedaleko Litomeřic. Specializují se tam na výrobu šlapáků, kostek apod z čediče. Já jsem hledal opravdu velké a vysoké šlapáky výška 5 - 8 cm a průměr 50 - 100 cm a to skoro nikde v ČR nemají, navíc cenově oproti tomu co prodávají třeba v zahradnictví apod je to tam za zlomek ceny.

Prodejců kačírků je většinou všude hodně, stačí obvolat Vaše místní dopravce s "Avií" a ti již ta správná místa znají.

Připojit reakci

antarian (3) - xxx.xxx.192.76 (?), 4.11.2016 13:13

Mohu se zeptat na kolik vas tyto slapaky vysly?

prozatim mam v oku sedivou rulu (cca 400 m2 - velikost ruzna od velikych prumer kolem 50 az po mensi s prumerem kolem 30). Tloustka cca 3 - 5 cm. (na palete co jsem si prohlizel a predvybral se pohybovalo spis 4 - 6 cm)

Kazdopadne co jsem koukal na lom, tak me cedic taktez zaujal, jsou to opravdu poctive kusy kamene.

jeste se chci zeptat na folii, mel jsem v planu pouzit pouze geotextilii, ktera by mela byt propustna. Myslel jste folii nebo geotextilii?

Připojit reakci

antarian (3) - xxx.xxx.192.76 (?), 4.11.2016 15:15

Jeste jeden dotaz me napadl a chtel jsem se zeptat jak je to s kacirkem...

je vhodnejsi pouzit kacirek nebo sterk? 

nebudou kameny na kacirku, klouzat?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.17.210 (?), 4.11.2016 15:54

Pre jazdu traktorom to nebude, ale ako okrasna cesticka je to ok

Připojit reakci
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů