Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Ploty, brány a cesty > Psovzdorná branka

Psovzdorná branka

pylorus (205) - xxx.xxx.153.234 (?)
9.10.2014 8:42

Viděl jste někdy kavkazského pasteveckého psa na vlastní oči? Potažmo viděl jste jej někdy kousat třeba na figuranta?! Těžko, jinak byste takto "moudře" neplkal. Tato diskuze je o technickém řešení a) zabránit neúmyslnému otevření branky psem b) jak zabránit neúmyslnému otevření branky cizím člověkem c) jak zachovat maximální komfort pro majitele domu, při vysoké úrovni zabezpečení. 

Trochu jsem se informoval, přečetl podněty diskutujících (díky za ně!) a zatím se mi nejvíce líbí tzv. samozamykací zámek + koule / koule u dveří, které se otvírají dovnitř. Hlavní výhodu spatřuji v tom, že se dveře při každém zaklapnutí okamžitě zamknou a je nutné je odemkout klíčem. Takový zámek je buď čistě mechanický, nebo je možné použít elektromechanický, který lze dálkově ovládat.  

Až se posunu v realizaci dál, zkusím sem nahodit fotku. 

Zdraví Martin

PS. V příloze foto, aby bylo možné si udělat obrázek o velikosti psa.

Obrázky:
Člověk vs. pes
Člověk vs. pes
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
   << Předchozí příspěvky | 1, 2   

Psovzdorná branka

pylorus (205) - xxx.xxx.153.234 (?), 9.10.2014 8:42
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Viděl jste někdy kavkazského pasteveckého psa na vlastní oči? Potažmo viděl jste jej někdy kousat třeba na figuranta?! Těžko, jinak byste takto "moudře" neplkal. Tato diskuze je o technickém řešení a) zabránit neúmyslnému otevření branky psem b) jak zabránit neúmyslnému otevření branky cizím člověkem c) jak zachovat maximální komfort pro majitele domu, při vysoké úrovni zabezpečení. 

Trochu jsem se informoval, přečetl podněty diskutujících (díky za ně!) a zatím se mi nejvíce líbí tzv. samozamykací zámek + koule / koule u dveří, které se otvírají dovnitř. Hlavní výhodu spatřuji v tom, že se dveře při každém zaklapnutí okamžitě zamknou a je nutné je odemkout klíčem. Takový zámek je buď čistě mechanický, nebo je možné použít elektromechanický, který lze dálkově ovládat.  

Až se posunu v realizaci dál, zkusím sem nahodit fotku. 

Zdraví Martin

PS. V příloze foto, aby bylo možné si udělat obrázek o velikosti psa.

Obrázky:
Člověk vs. pes
Člověk vs. pes
Připojit reakci   

Psovzdorná branka

jiri-k (153) - xxx.xxx.169.89 (?), 9.10.2014 18:32

Víte, mám přes dvacet let jen boxery. To je tak asi poloviční váhová kategorie. Předposlední fena(kupodivu) byla jako břitva, tu si cizí člověk opravdu nepohladil.  Jedno ale vím jistě. Pes musí být ovladatelný, jinak podle zákonů smečky vždy jednou za čas zkusí, zda by pánem přece jen nemohl být on. O zabezpečení se mi stará jednoduchý šupák z trubky zajištěný karabinou. A jinde? soused co má čuvače použil jeden jediný ohradníkový drát a zdroj, a jeho pes si dobře pamatuje, kde ten drát byl.

Připojit reakci

Psovzdorná branka

pylorus (205) - xxx.xxx.153.234 (?), 10.10.2014 7:50

Ale jo, to já přece vůbec nezpochybňuji. Nicméně výcvik psa je věc jedna - o tom se můžeme bavit jinde. A branka je věc druhá.

Jinak k tomu ohradníku, věřím, že na 95% psů bude fungovat dobře, ale KAOšovi, když hrábne, tak proběhne nejen ohradníkem, ale celým drátěným plotem...  Nicméně řešme branku, ne psy a ohradník :-)

Zdraví Martin

Připojit reakci

Psovzdorná branka

host - xxx.xxx.228.247 (?), 24.3.2015 21:52

Souhlas, moje 3 letá fena KPP mi na cca 10 místech ROZKOUSALA úplně novej plot z poplastovaného pletiva, plot jsem,,zašil" a natáhl tam ve třech řadách ostnatý drát - výsledek NULA! Kavkazanka jakmile byla opět vytočena do běla sousedovic kočkou prošla i přez ostnáč jako nic... Ale tohle chovatelé kulturních plemen nepochopí, protože tohoto není třeba NO nebo Boxer absolutně schopen...

Připojit reakci

Psovzdorná branka

host - xxx.xxx.60.131 (?), 28.3.2015 11:45

Zdravím,

řešil jsem to samé s brankou na vrchní zahradu, kde tedy nepotřebuji kliku, ale udělal jsem samozřejmě otevírání do dvora a na silnou pružinu, která branku za mnou přibouchne atd.

Hodně lidí také dává na dveře kliku obráceně, takže by ji pes musel vzít do tlamy a zvednout, aby otevřel...

práci a přemýšlení zdar

Připojit reakci

Psovzdorná branka

Dasty (120) - xxx.xxx.245.29 (?), 11.11.2015 13:42

Dal bych tam kódovou klávesnici nebo na čipy a elektrickej zámek.Osobně mám čipy a el.vrátný.

Připojit reakci
1, 2   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů