Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Podlahy > Nová podlaha - sklep chata

Nová podlaha - sklep chata

host - xxx.xxx.219.28 (?)
23.8.2019 12:21

Díky za tipy ;)

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

host - xxx.xxx.59.156 (?), 19.8.2019 15:52
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den,

opravuji chatu starou cca 50 let - provedení není ideální, ale je OK. Chata je založena na betonovo-kamenitém zdivu bez jakékoliv izolace.

V první fázi jsem provedl vnější izolace - kde to šlo, opraveny betony ve stávajícím zdivu, penetrace, tekutá hydroizolace, nopová folie, drén (geotextilie, štěrk, drenážní trubka 150mm). Vzhledem k tomu, že se nejedná o trvale obývanou stavbu, nedělal jsem vodorovnou hydroizolaci zdiva (podříznutí/plechy/injektáž) - cenově by to byl úlet, pokud bych v budoucnu chtěl, lze provést injektáž zevnitř, přesto některé stěny sousedí s rostlým terénem a není k nim umožněn přístup - možná by byla jedině plošná injetáž.

Druhá etapa je vytvoření podlah - stávající jsou hliněné, v projektu bylo pouze vylití 30mm betonové mazaniny, což je úplně špatně :)

Můj návrh (po konzultaci s několika stavaři) - vytvořit plovoucí desku, u stěn nechat štěrkové lože až nahoru (+-0,000) v šíři cca 100mm u obvodových zdí kvůli odvětrání. S nějakou vlhkostí jsem smířen, vněší svislá izolace znamenala rapidní zlešení (180cm vlhka předtím až po 0-30cm po úpravě), dren je v úrovni základové spáry (pokud se to tak dá nazvat.

Dotaz ke skladbě podlahy. Výškově na ni vychází pouze cca 300 mm, navrhoval bych:

-100mm štěrkové lože, zhutněno válcem/ručním pěchem

- 50mm podkladní beton vyztužený kari sítí

- hydroizolace

- 100mm podlahový polystyren (EPS/XPS?)

- 50mm potěrový beton vyztužený kari sítí.

Rostlý terén je hlinito-písčitý, s poměrně dobrou únosností, ve větších hloubkách přechází až na pískovec. Povrch bude pouze pochozí, neplánuji využívat jako garáž, ale jako dílnu/sklep/sklad

Je tato sladba OK, případně volili byste něco jinak?

Děkuji

Obrázky:
rostlý terén
rostlý terén
Připojit reakci   

host - xxx.xxx.65.111 (?), 20.8.2019 8:14
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Zdravim vas, ja delal uplne stejnou zalezitost. Podlaha sklepa chaty na jilovem podlozi. A takto jsem si to nekomplikoval. Srovnal jsem hlineny teren do co nejvetsi roviny. Dale prvni vrstva betonu (nereknu vam kolik, ja to nedelal), nasledovalo vyschnuti, penetrace a izolacni pas, druha vrstva betonu a dlazba. Bez kari site, bez polystyrenu, jen takto beton. Mam to 3 roky a zatim zadny problem. Jen doporucuji vytahnout izolacni pas cca 10cm nad uroven podlahy, kvuli nejakemu eventuelnimu budoucimu napojivani.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.211.95 (?), 20.8.2019 13:00

Děkuji za reakci, polystyren tam dám, není to už takový položka navíc. Kari síť jsem řešil s kolegyní, co dělá rekonstrukce, a v jejich realizacích ji dávají. Izolaci vytáhnu, díky za tip :)

Připojit reakci

sm0lda (16) - xxx.xxx.65.111 (?), 20.8.2019 13:13

neni zac, taky jsem chtel po svem zednikovi kari sit i polystyren, ale rikal, ze pokud podlaha nepude pojezdova, tak je kari sit zbytecna a pokud se jedna o sklep, tak je i polystyren zbytecny, nevim, treba by to s nim bylo lepsi, ale aspon jsem takto usetril :-)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.59.156 (?), 20.8.2019 23:25

ja tam polystyren chci - pokud bych v budoucnu řešil i vytapeni, nemusim měnit podlahu :)

Připojit reakci

sm0lda (16) - xxx.xxx.65.111 (?), 21.8.2019 11:34

ok to je jasne, ja budoval na chate, takze jsem polys nedaval

Připojit reakci

host - xxx.xxx.219.28 (?), 23.8.2019 12:21

Díky za tipy ;)

Připojit reakci
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů