Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Podlahy > Vyrovnání podlahy po parketách – praskání stěrky

Vyrovnání podlahy po parketách – praskání stěrky

host - xxx.xxx.40.83 (?)
12.2.2020 18:25

zdarvim, nevim jak moc se vam chce s tim trapit, ale ja bych celou podlahu zbrousil, staci o chlup, aby jste odstranil ten asfaltovy nater (velkoplosnou brusku pujcite treba ve stavebninach za par stovek na den),pak poctive penetrace, klidne dvakrat at se to pekne nasakne a pak samonivelacka, a verim tomu ze to bude drzet jak zidovska vira.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

host - xxx.xxx.168.92 (?), 6.2.2020 0:09
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Zdravím,
Potřebuju poradit jak nyní úspěšně vyrovnat podlahu po sundání starých parket. Po odstranění zůstal na betonu pod parketami asfalt, kterým byly původní parkety nalepené. Vystouplý asfalt, který byl ve spárách mezi parketami, jsem odsekal a na betonu zůstala jen tenká vrstva, která je rozpatlaná po celé ploše podlahy.
Při prvním pokusu jsem postupoval podle doporučení prodejce ze stavebnin. Po odstranění nečistot a prachu jsem celou podlahu natřel adhezním můstkem Fortesil (naředěno dle návodu do 10%). Stěrku (samonivelační stěrka NIVELA 060) jsem rozmíchal, vylil, srovnal a projel ježkem. Stěrka vyschla a vše vypadalo ok. Ale cca po týdnu od úplného vyschnutí začala stěrka na několika místech praskat (aniž bych po ní chodil). Objevily se tenké vlasové prasklinky a po nášlapu bylo jasné, že stěrka na podkladu nedrží. Takže teď to celé odsekávám zpět na původní stav. Na některých místech se odlupují velké kusy stěrky cca 10x10cm. Jinde drží jak šílená a musím to odsekávat majzlíkem.
Neví někdo, kde se stala chyba? Postupoval jsem přesně podle návodu jak s adhezním, můstkem tak s nivelačkou a dodržel jsem i podmínky vysychání.
Prostě nechápu, kde se stala chyba, že to po týdnu od vytvrzení na několika místech popraskalo a odlítlo od podkladu.
Jinak podrobnosti: pokoj v bytě 4,2 x 3 m, druhé patro ze tří (nad i pod jsou další byty).
Jinak přidávám odkazy na obrázky, které jsem našel na jiných fórech. Přesně takhle to vypadá i v mém případě…
Foto
Foto 2

Děkuju všem za radu. Honza

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.238.175 (?), 6.2.2020 8:57
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Asi tam byly mastné fleky. Kde to drží, tam bych to nechal a zabýval se jen místy, kde ne. Vlasové praskliny se mi ve stěrce udělaly taky, a to jsem ji lil na starou nenasákavou dlažbu natřenou penetrací. A zrovna tak se udělaly i ve stěrce, kterou jsem nechal nalít na úplně novou betonovou podlahu. Jediné vysvětlení, které mě napadá, je nerovnoměrné vysychání. Nemám ale dojem, že by na nich bůhví jak záleželo.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.40.83 (?), 12.2.2020 18:25
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

zdarvim, nevim jak moc se vam chce s tim trapit, ale ja bych celou podlahu zbrousil, staci o chlup, aby jste odstranil ten asfaltovy nater (velkoplosnou brusku pujcite treba ve stavebninach za par stovek na den),pak poctive penetrace, klidne dvakrat at se to pekne nasakne a pak samonivelacka, a verim tomu ze to bude drzet jak zidovska vira.

Připojit reakci
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů