Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Dopřejte si ryzí česká okna Otherm.

Sklepy > Sklep - ano či ne?

Sklep - ano či ne?

Karel Pokorný (2) - xxx.xxx.222.40 (?)
6.12.2017 9:41

Mám dům se sklepem (sklep je pod celým domem - 100m2) Stavěl jsem celý dům sám (nejsem zedník) - co se týče nákladů na materiál - o moc horší to není. Navíc dům není ve svahu a nemá odtok vody. po vybagrování vznikla díra hluboká cca 3m velikostí cca 14x11m. bagr i s odvozem hlíny (asi 35tater) stál asi 27tis což s porovnáním s cenou domu není nic hrozného. Pod zemí jsou dvě vrstvy asfaltového pásu a ectrudovaný polystyren. Nad zemí musíte mít zase fasádu a zateplení. Osobně bych řekl, že naopak izolovaný sklep udržuje teplotu dobře, v jedné místnost mám automatický kotel na uhlí a radiátory ač tam jsou, vyplé. V žádné místnosti ve sklepě není pod 18 stupňů - v přízemí alespoň není zima od podlahy. Základová deska vyšla levněji, než by byla na povrchu. V této hloubce není třeba dělat tak hluboké pasy, takže se ušetří na betonu. Můj názor  - Sklep je skvělej, pro mě nebyl finančně náročnej, ale fyzicky ano. Větší problém bych spíš dnes viděl v tom, že mám sklep bez odtoku vody, měli jsme ale štěstí a dům stojí na dobrém místě, kde se voda netlačí na stěny domu. Jestliže se voda drží ve vykopané jámě - SKLEP NEDĚLAT - dřív nebo později izolace podle mě povolí a v podstatě se s tím už žádné zázraky dělat nedají - pak se to musí řešit čerpadly a udržovat hladinu spodní vody pod deskou. Pokud máte dům ve svahu tak je to super.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Mám dům se sklepem (sklep je pod celým domem..., Karel Pokorný, 6.12.2017
Přesně tak, také mám malý sklípek, ale nám d..., host, 1.12.2017
Souhlas. KC..., host, 22.6.2017
Tohle vám spočítá projektant, nabídku pak po..., host, 27.11.2016
Kolko stoji zalozenie domu na penoskle? ..., host, 27.11.2016

Sklep - ano či ne?

host - xxx.xxx.152.30 (?)
2.12.2011 16:28, počet návštěv: 31156
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Sklep ano či ne? Jaké máte názory na podsklepení novostaveb a jak moc se zvýší náklady na stavbu. Dům ve svahu.

Připojit reakci   

Sklep - ano či ne?

Pylorus (199) - xxx.xxx.8.216 (?)
2.12.2011 18:04
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Sklep je určitě perfektní věc - uložení věcí, technická místnost a vše pod jednou střechou. Na druhou stranu pokud uvažujete o novostavbě, tak se připravte, že sklep stojí více než jedno patro nahoru.

V našem domě sklep máme - dokonce bych řekl, že velmi luxusní. Je to stará fara ze 2/3 podsklepená a stropy ve sklepě jsou 210-240 cm (klenba). Slouží jako kotelna, uhelna, z další místnosti udělám chlazený sklad mezistěn (jsem včelař) a poslední místnost bude sloužit pro kompoty a zeleninu...

Takže resumé sklep je perfektní, ale drahý. 

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

host - xxx.xxx.126.69 (?)
2.12.2011 18:35

Sklep mám v historickém statečku asi 20 m2. Krásné staré klenby. NIkdy bych ho ale nestavěl v novostavbě. Je to drahé, náročné na kvalitu izolací (hladina spodní vody, svislé a vodorovné izolace), a ve stáří nepohodlné (schody). Pokud bych měl dostatečně velký pozemek, tak raději větší přízemí.

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

Jaroslav (97) - xxx.xxx.163.30 (?)
2.12.2011 20:51

Mám dom podpivničený, ale už by som to nerobil. Jediná výhoda, je, že tam nemrzne aj bez kúrenia. Inak len nevýhody. Je to drahé. Izolácie proti vode, odvodnenie a aj tak nemám dobrý pocit pri daždivom počasí. Mám v okolí dvoch známych, ktorým pri dažďoch roztrhlo podlahové betóny a v minúte zaplavilo pivnice. Steny musia byť mohutné aby uniesli celý dom. Výkop a celá výstavba pivníc musela prebiehať čo najskôr po zime, to ale je obdobie dažďov. Stavať bez pivníc môžete začať až po období dažďov. Tecnické miestnosti je možné stavať aj vedľa domu a spojiť s ním. Ak niečo v garáži robím, hluk a smrad je v celom dome. Nedoporučujem.

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

2.12.2011 21:03

Ta hrozba zaplavení při přívalových deštích, kdy se voda valí ulicí, a okna jsou 20 cm nad zemí,  nebo při povodních, pokud je to v dané lokalitě aktuální, to znám. Velmi nepříjemné. 

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

Zdeněk Liberda (46) - xxx.xxx.175.130 (?)
5.12.2011 19:51

Dobrý večer. Udělejte základovou desku nad terénem /dva až čtyři schody do domu/. Jako náhradu za drahý sklep zvětšete zastavěnou plochu domu. Pod šikminama střech vám vznikne mnoho prostoru, který se dá využívat jako prostor "sklep".  Konce střechy s okapy udělejte v úrovní očí. Nemusíte používat dlouhý žebřík při vstupu na střechu a tím nepotřebujete otvor pro kominíka. Tato koncepce se osvědčuje na horách, kde je hodně sněhu a deště. Zdeněk

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

host - xxx.xxx.252.87 (?)
5.12.2011 21:04

Teda valím oči. V dnešní době dělat schody do domu??? 

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

5.12.2011 21:13

No a co třeba přívalový liják.

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

5.12.2011 21:17

No tak samozřejmě, že v oblasti, kde je riziko, že by se mohla dostat voda výše, je to nezbytné, ale jinak je trendem (logickým) se schodům vyhnout jak to jen jde. Jsem z vesnice, kde takové problémy nejsou a stejně je tu plno domů se schody. 

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

5.12.2011 21:19

A i tak se lze schodům vyhnout třeba postupně se zvyšující přístupovou cestou.

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

5.12.2011 22:15

No schody jsem napsal ale fakt je, že schody samy o sobě považuji vlastně za blbost - myslel jsme to obrazně - jako vyšší úroveň nad terénem - tak alespoň 30 - 50 cm - jasně že je nakloněná rovina nebo pozvolně stoupající přístupová cesta ideální. Tady je naprostá rovina - Polabí, Labe poměrně daleko, potoky tak dále od domu. A před 3 roky přívalový déšť - 10 cm vody se valilo kolem domu - to byl každý rád za každý centimetr podlahy nad úrovní týhle valící se vody.

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

Zdeněk Liberda (46) - xxx.xxx.175.150 (?)
6.12.2011 18:31

Dobrý večer. Víte, bydlím na Šumavě a metr sněhu není žádný sníh. Proto ty schody. Samozřejmě dá se vstup do domu řešit i pozvolně chodníčkem, ale nesmí se zapomenout na velký přesah střechy. Je třeba odklánět sesouvající se sníh. Musí se vzít v úvahu jarní tání a letní bouřkové přívalové deště.  Kždý cm je dobrý. Zdeněk 

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

6.12.2011 19:46

Ten velký přesah střechy je bezvadnej i v Polabí. Schová se pod něj třeba dřevo.

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

Zdeněk Liberda (46) - xxx.xxx.175.150 (?)
12.12.2011 18:55

Dobrý večer. Já mám pod tím přesahem garáž ,  aku nádrž. a vstup do domu s letním jídelním koutem. Pod druhým přesahem mám dílnu. Zdeněk 

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

host - xxx.xxx.181.109 (?)
12.12.2011 20:42

Sklep je skvělá věc. Vejde se hromada haraburdí, dá se využít jako sklad na zeleninu nebo palivo. Nevidím důvod, proč zbytečně stavět kůlny u novostaveb. Navíc sklep se nemusí vytápět, nemrzne v něm, dá se v něm provozovat posezení s krbem... Když stavíte, stejně odléváte základ. O tolik dražší to není. Dnes se staví nepodsklepeně, jelikož to není tolik pracné pro firmu, ale kdo má rozum podsklepí!

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

12.12.2011 21:03

Zrovna tuhle jsme padl na článek geologa pana Václava Cílka (dá se najít na internetu nebo odkaz na jeho portrétu na Wikipedii) - proč mít u domu podezdívku (jako ochranu před přívalovými dešti). Zajímavé. SKlep se samozřejmě dá utěsnit, jenom jeslti se to včas stihne a je-li majitel zrovna přítomen.

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

host - xxx.xxx.34.139 (?)
22.12.2011 11:38

Sklep nemusí sloužit jako jímka vody při deštích, to je věc návrhu a realizace, kde se musí zohlednit i okolní prostředí. Pan Václav Cílka má můj obdiv. Nejenom že dokáže svoji mluvou upoutat pozornost, on u ní i přemýšlí.

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

Jarda.Vysocina (114) - xxx.xxx.162.2 (?)
22.12.2011 13:21

Zdravím všechny. Podle mého názoru a vzhledem k tomu, že jsem sám postavil částečně podsklepený RD 9 x 12 metrů tak pokud je to do svahu tak sklep ANO. Sám jsem chtěl svůj dům celým patrem do svahu ale zaměření bylo nedokonalé (byl špatně změřen svah pozemku) a tak je jen z části. Sklepní místnosti mají výhodu (kotelna, prádelna, tělocvična, sklep) v létě skoro stálou teplotu a nepřehřívají se, v zimě má země asi + 8 °C a vytopit místnost na 20 °C není problém (třeba tělocvičnu)  . Nízkoteplotní energii země se dnes přeci   využívá   často, tak proto jsem pro sklep.

Jinak nejsem pro domy s betonovou deskou 10 cm nad terénem ...

Jarda

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

host - xxx.xxx.143.49 (?)
22.12.2011 18:05

Mám 3 roky novostavbu a mají ji i kamarádi. Projektant mám řekl, co patro to 1 mil. Sklep náme a mohu porovnat s ostatními co jej nemají. Vždycky je potřeba někam dám nepotřebné věci. S vodou problém není. Ikdyž to tak nemám nneí nic jednoduššího než udělat kolem domu malou v určité vzdálenosti drenáž, která povede do kanalizace a přivod vody k domu se dost omezí.

Sklep určitě doporučuji pro stálou teplotu co tam je. Víno, zavařeniny, atd...

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

Pylorus (199) - xxx.xxx.8.216 (?)
22.12.2011 22:34

Souhlasím. Sklep je opravdu výborná věc, jen je v novostavbě opravdu VELMI drahá. Pokud peníze nejsou problém, neváhal bych a sklep udělal yes

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

host - xxx.xxx.86.77 (?)
19.1.2012 22:38

Co vidíte na sklepě drahého? Šikovný bagrista ho vyhrabe za dopoledne a cena za hodinu je okolo 500,- Kč. Základová spára musi být pod zámrznou hloubko tak jako tak,  takže 1m hluboko minimálně. Navýšení je tedy podstatně menší než vám tvrdí firmy. Naučte se počítat a ptát co kde stojí.

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

host - xxx.xxx.92.50 (?)
16.2.2012 13:22

Souhlasím, stavím již třetí RD Bungalow. První byl z 1/3 podsklepený - málo. Druhý, kde bydlím kompletně podsklepený a třetí ve výstavbě také kompletně podsklepený. Možná vyšší cena je následně redukována dalšími náklady stavby, (další domek jako garáž, velikost střechy atd. atd.). Jestliže, je terén svahovitý což je z 95% každý (i když se to na první pohled nezdá) tak je podsklepení v rámci efektivity tím "nejlevnějším řešením".

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

host - xxx.xxx.60.136 (?)
1.12.2017 10:52

Přesně tak, také mám malý sklípek, ale nám dvěma stačí- 3x5m.smiley

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

host - xxx.xxx.60.140 (?)
25.11.2016 21:18

Můj známý také staví domy a sklep doporučuje, ale musí se počítat s náklady jsou min. o půl mega vyššími. Vyzdění, izolace, odvodnění, přívody el., vody, schody, atd. Nedoporučuje dávat do sklepa i garáž, ale např. fitko, kancelář, pokoj pro hosty, uskladnění ovoce, vína, zavařenin, zeleniny, příp. uhlí.

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

host - xxx.xxx.0.146 (?)
25.11.2016 21:43

kde neni plynovod  je sklep na palivo a kotelnu nutnosti

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

host - xxx.xxx.13.172 (?)
25.11.2016 23:30

Není, můžete to mít klidně v přízemí. Základová deska je levnější než sklep. Navíc, v případě novostvby, se protor na palivo moc řešit nemusí. Prachy, které bych vrážel do sklepa bych investoval do pasivního domu a ještě by zbylo. K tomu bych ještě každým rokem ušetřil na tom, co bych spálil. Třeba časem nějaký sklep venku, "zahradní". 

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

host - xxx.xxx.114.253 (?)
26.11.2016 10:54

Mám půl chalupy podsklepené a skoro každý rok mi ho vytopí... tak bych raději volil třeba prodloužit garáž a mít ji přilepenou k domu a tam mít kotel, uhlí.

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

host - xxx.xxx.13.164 (?)
26.11.2016 19:29

Sklep se i dost špatně izoluje. Bude velmi náročné dosáhnout nízké energetické ztráty domu. Nepodsklepený se jednoduše založí třeba na pěnoskle. Podsklepený bude mít vždy tepelné mosty. Leda vybudovat sklep a na něm postavit zbytek domu, který bude ležet na XPS. Osobně bych se necítil příjemně v domě, který leží na desce z polystyrenu...

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

host - xxx.xxx.60.89 (?)
27.11.2016 16:21

Kolko stoji zalozenie domu na penoskle?

Napriklad bungalow 12,5m*12,5m 

VYplati sa to? Vrati sa a investicia vobec niekedy v porovnani so zalozenim domu na tvarniciach z porobeonu?

Prosim mohli by se viacej poradit?

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

host - xxx.xxx.13.164 (?)
27.11.2016 17:43

Tohle vám spočítá projektant, nabídku pak porovnáte se stavební firmou. Založení na pěnoskle je dnes víceméně standard pro PD. Moc si nedokážu představit, jak by jste založil stavbu na Ytongu. Leda tak zeď (první šár z ytongu) a to se dělá jako levná náhražka při zdění z těžkých tvárnic - např vápencopískové bloky. V takovém případě je lepší použít např Schöck Novomur nebo IsoKimm. Je to ale drahé a stejně tam mosty pořád budou. Já bych dnes nezakládal na pasech, ani bych nedělal masivní desku na pěnoskle, ale zkusil bych velmi sympatický systém Elegohouse. Elegantní vyřešení tepelných mostů, hydroizolace a protiradonové izolace v jednom. Navíc je to stavebnice. 

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

host - xxx.xxx.60.140 (?)
22.6.2017 5:45

Souhlas. KC

Připojit reakci

Sklep - ano či ne?

Karel Pokorný (2) - xxx.xxx.222.40 (?)
6.12.2017 9:41

Mám dům se sklepem (sklep je pod celým domem - 100m2) Stavěl jsem celý dům sám (nejsem zedník) - co se týče nákladů na materiál - o moc horší to není. Navíc dům není ve svahu a nemá odtok vody. po vybagrování vznikla díra hluboká cca 3m velikostí cca 14x11m. bagr i s odvozem hlíny (asi 35tater) stál asi 27tis což s porovnáním s cenou domu není nic hrozného. Pod zemí jsou dvě vrstvy asfaltového pásu a ectrudovaný polystyren. Nad zemí musíte mít zase fasádu a zateplení. Osobně bych řekl, že naopak izolovaný sklep udržuje teplotu dobře, v jedné místnost mám automatický kotel na uhlí a radiátory ač tam jsou, vyplé. V žádné místnosti ve sklepě není pod 18 stupňů - v přízemí alespoň není zima od podlahy. Základová deska vyšla levněji, než by byla na povrchu. V této hloubce není třeba dělat tak hluboké pasy, takže se ušetří na betonu. Můj názor  - Sklep je skvělej, pro mě nebyl finančně náročnej, ale fyzicky ano. Větší problém bych spíš dnes viděl v tom, že mám sklep bez odtoku vody, měli jsme ale štěstí a dům stojí na dobrém místě, kde se voda netlačí na stěny domu. Jestliže se voda drží ve vykopané jámě - SKLEP NEDĚLAT - dřív nebo později izolace podle mě povolí a v podstatě se s tím už žádné zázraky dělat nedají - pak se to musí řešit čerpadly a udržovat hladinu spodní vody pod deskou. Pokud máte dům ve svahu tak je to super.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Sklep - ano či ne?326.12.201731157
Izolace sklepa 110.9.2017851
Vysiření sklepa 150m3 a ošetření dřevěných regálů282.4.201740524
Co s vodou ve sklepě2329.3.201722459
Kondenzace vody na stopě ve sklepě117.10.20161683
Ošetření zdí / základu ve sklepě123.9.20161703
Díra ve sklepě314.8.20162370
Jak jsem přestavěl braborový sklep na vinný 329.4.20163635
Voda ve sklepě1024.1.201629931
Srovnání podlahy ve sklepě118.1.20167031
Jak zaslepit (zlikvidovat) ve sklepě kanálek odpojený od kanalizace?513.12.20153676
Nizky sklep jak podkopat?519.8.20155041
Dveře do sklepa922.1.201511551
Rosení zdiva ve sklepě428.8.20146681
Nadměrná vlhost ve sklepě 22.6.20145868
Zrušení sklepu223.4.20144391
Oprava nesoudržné zdi sklepa 123.10.201314594
Oprava pískovce228.8.20136557
Boční zdi vchodu do sklepa - čím vyzdít130.4.20133792
Sklep - puchýře na stěnách217.4.20134910
Plíseň ve sklepě129.3.20137799
Police do vlhkej pivnice (sklepu)63.10.20129117
Prasknuty strop pivnice - co s tym 3010.8.201229135
Podlaha a sklep21.8.20117329
Strop pro skep - z čeho?125.7.201118891
Pojížděný strop sklepa pod terénem51.7.20117261
Jak odstranit staré potrubí procházející zdí?24.3.20115103
Zasypani sklepu121.11.20105480
Sklep pod stavbou. Čím zasypat?316.10.20108920
Podkopání základů125.7.201011104
Podlaha sklepa z kačírku1018.3.201022851
Propojení dvou sklepů66.1.20108421
Použít starý sklep?527.12.200917130
Teplý sklep74.11.200918164
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama | Podněty a připomínky
(c) Lupo Media 1999 - 2017
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů