Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Stropy a podlahy > Srovnání síly izolace vata/polystyren

Srovnání síly izolace vata/polystyren

host - xxx.xxx.249.75 (?)
23.5.2020 14:42

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je nějaká nehořlavá vata.Potřebuji dát něco takového kolem roury která vede stěnou z maringotky.Rourou (trubkou) bude prostrčen kouřovod od kamen.Mám strach aby mi nechytil polystyren ve stěnách.Děkuji za odpověd'

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Stránky: 1, 2   

host - xxx.xxx.89.9 (?), 10.2.2015 12:53
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den,

zajímalo by mě jestli neexistuje nějaká tabulka či nedokáže popsat laikovy jakou sílou polystyrenu nahradím danou sílu vaty, abych zachoval danou teplotní účinnost. Předepsaná tloušťka vaty je 30 cm. a mám levný EPS 70 a potřeboval bych vědět kolik by stačila síla pro tento strop. Děkuji za všechny příspěvky.

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.96.2 (?), 10.2.2015 13:09
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

najděte si podle v tabulkách výrobce vyty a poylstyrenu pojem "tepelný odpor".

Připojit reakci

host - xxx.xxx.89.9 (?), 13.2.2015 10:41

Děkuji za radu. Právě tento údaj tepelný odpor jsem potřeboval vědět. Jen ho stavebniny nikde neuváděli až na stránkách výrobců je udán. Ještě jednou děkuji.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.249.134 (?), 13.2.2015 11:07

Už to tady padlo, ale pro jistotu zopakuju - nemůžete nahradit vatu polystyrenem jen tak. Ta konstrukce je nějak navržená s vatou a když tam dáte EPS, může to být průšvih. Jednak vám EPS vůbec neizoluje od hluku, takže uslyšíte zvenku každý zvuk, jednak EPS není na rozdíl od vaty tak paropropustný, což může dělat taky pěknou neplechu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.234.159 (?), 14.2.2015 19:22

zabudli ste na poziar. Inak su aplikacie, kde je mozne pouzit aj vatu aj PS. Je to skoro jedno.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.251.226 (?), 10.2.2015 13:18

To se nedá porovnávat na centimetry,... Každá vata je jinak hustá a i polystarény mají různé tepelné odpory. Tedy vždy musíte určit tepelný odpor původní konstrukce a z něj spočítat potřebnou tlouš´tku náhrady. Pak ještě musíte provést přepočet difůzních odporů a zjistit, kde může dojít ke vzniku rosného bodu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.249.75 (?), 23.5.2020 14:42

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je nějaká nehořlavá vata.Potřebuji dát něco takového kolem roury která vede stěnou z maringotky.Rourou (trubkou) bude prostrčen kouřovod od kamen.Mám strach aby mi nechytil polystyren ve stěnách.Děkuji za odpověd'

Připojit reakci

Ferda Mravenec (486) - xxx.xxx.247.50 (?), 10.2.2015 15:36

Tak zhruba to může být stejné, jestli se vám ty hodnoty nechce hledat.

Připojit reakci

geraldG10 (25) - xxx.xxx.108.10 (?), 12.2.2015 9:42

Pokud máte tloušťku vaty "předepsanou", tak by bylo nejlepší to řešit s tím kdo Vám jí předepsal, tedy nejspíš projektant který ví proč. Jak už tu bylo řečeno nejde jen o tepelný odpor, ale také o difuzní odpor, kde použitím EPS můžete znehodnotit navrženou skladbu stropu. V neposlední řadě je také rozdíl ve zvukové izolaci mezi vatou a EPS. Není dobrý nápad to bezmyšlenkovitě nahrazovat.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.195.146 (?), 12.2.2015 16:09

A do čeho to bude? Je to zetko nebo efko? Pokud do střechy, tak tam bych se asi polystyrenu vyhnul, pokud na fasádu, tak tam bych zase volil ne 70 ale 100. 

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů