Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Stropy a podlahy > Zvuková izolácia podkrovia

Zvuková izolácia podkrovia

host - xxx.xxx.212.125 (?)
22.9.2019 15:14
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý deň, prehľadal som tu témy, ale nikde som nenašiel odpoveď na môj problém. Máme rodinný dom z rokov 60. Strop je riešený tak ako bolo v tom čase zvykom - trámy, vrchný a spodný doskový záklop. Pod spodným záklopom je už 15cm tepelnej izolácie (skelená vata) + sadrokartón. Nad vrchným je ešte betónový poter. 

Teraz uvažujem nad zobytnením podkrovia. S únosnosťou stropu problém nie je (dlhé roky sa tu skladoval neporiadok, teraz by som u chcel steny riešiť len pomocou sadrokartónu). Zádrhel je však vo zvuku. "Hrmot" z podkrovia sa dosť ozýva aj v terajšej oybtnej časti. 

Moja otázka teda znie: Stačilo by ako zvuková izolácia kvalitná hrubšia hobra (či iná izolácia pod plávajúcu podlahu) a na nej už plávačka? Alebo je potrebné robiť novú suchú konštrukciu podlaby podkrovia?

Za odpovede vopred ďakujem. 

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

host - xxx.xxx.137.234 (?), 22.9.2019 17:20
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Hobra jako protikročejová izolace nebude mít skoro žádný účinek. Je nutno použít klasickou plovocí podlahu - minerální podlahová vlna min, 20 mm a na ní min. 5 cm betonová armovaná deska odizolovaná od stěn. V případě, že se chcete vyhnout mokrému procesu použít na minerální vlně některou variantu suché sklaby podlahy např z OSB nebo Cetris desek.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.47.54 (?), 7.10.2019 9:05
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Pri použití suchej stavby je potrebné najprv urobiť podlahu až na nej priečky, alebo najprv vypriečkovať a potom v každej miestnosti riešiť podlahu samostatne? Priećky chcem riešiť pomocou sádrokartónu.

V stavebninách mi vravely ešte jednu možnosť suchej podlahy - na stávajúci poter položiť etrudovaný polystyrén a na neho potom obyčajnú plávačku. priznám sa, ešte som o takomto spôsobe nepočul.

Připojit reakci
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů