Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Studny > Betonový poklop zapadnutý ve studni

Betonový poklop zapadnutý ve studni

Kudibal (104) - xxx.xxx.178.92 (?)
7.2.2020 8:15
Co brání půlkám spadnout ještě hlouběji? Abyste při uvolňování jedné neshodil druhou dolů. Taky mě napadlo spíš vyvrtat díru a do ní zabetonovat ocelové oko, než ovazovat lanem tak nepraktický tvar když zespodu není přístup. Záleží na přístupnosti. Při vrtání může deska prasknout a problém se přesune ještě hlouběji. Hlavně tam nespadněte i s panely. Může to být zdroj tragédie.
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

host - xxx.xxx.32.134 (?), 6.2.2020 19:35
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, koupili jsme RD se studnou s užitkovou vodou, ve studni je zapadnutý betonový poklop /dvě půlky/, asi 1,5m pod povrchem. Čerpadlo (nevím, jaké původní majitel myslel) je prý spadnuté ve studni. Jak prosím svépomocí ten poklop po půlkách vyndat a studnu zprovoznit? Díky moc.

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.30.234 (?), 7.2.2020 5:40
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Každá půlka asi 100kg, začal bych přemýšlet, zda není blízko někdo s jeřábem či nakladačem. Ručně bych se bál... kurtou podvázat,  to bude dílo.. ani nezávidím. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.112.16 (?), 7.2.2020 6:19

Záleží jak je studna nad terenem a jaký je přístup. Půjčit trojnožku - nebo zhotovit z trámků, výška taková aby nad okrajem studny  a svázání trojnožky byly cca 2 metry . Šly by použít i zednické kozy - pokud výškově vyjdou. Použít řetězový nebo lanový zdvedák. Nejhorší bude podvázání. Lépe s textilními úvazky nekloužou tolik jako ocelová lana. Poptejte se v okolí u nějaké zámečnické firmy. Mohli by mít vše potřebné, popř i provést nebo potom shánět studnaře.    L.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.238.175 (?), 7.2.2020 7:32

Pokud to nepůjde podvázat, daly by se do toho navrtat díry a použít kotvy s okem. Nejde tu o tuny.

Připojit reakci

Kudibal (104) - xxx.xxx.178.92 (?), 7.2.2020 8:15
Co brání půlkám spadnout ještě hlouběji? Abyste při uvolňování jedné neshodil druhou dolů. Taky mě napadlo spíš vyvrtat díru a do ní zabetonovat ocelové oko, než ovazovat lanem tak nepraktický tvar když zespodu není přístup. Záleží na přístupnosti. Při vrtání může deska prasknout a problém se přesune ještě hlouběji. Hlavně tam nespadněte i s panely. Může to být zdroj tragédie.
Připojit reakci

Optus (72) - xxx.xxx.99.36 (?), 13.2.2020 12:44

To 32.134: před 3 lety se stalo sousedovi, že ty dekle mu tam spadli (měl je malé, o cca 3 cm než skruže). V jeho 78 letech nebyl schopen je při kontrole hladiny udržet. Obrátil jsem se na naše dobrovolné hasiče a ti za kastlík piv a púlčák halůzkové dekle vytáhli. Studna 6 m hluboká.
Přemýšlel jsem, že bych vyvrtal do deklů otvory a těmi protáhl lano a pomocí ručního navijáku dekly vytáhnul, ale žebřík do studny, záchranný úvazek atd... 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.109.21 (?), 13.2.2020 18:57

Žiadne caviky. Rozbiť puckou na malé kusy a vyťahať na svetlo božie obyčajným kýblom na lane. Pri tej príležitosti aj vyčistiť dno studne od nánosov a jemne posypať praným štrkom a vydezinfikovať savom. Potom čerpať vodu nárazovo vo väčšom objeme niekoľko x po sebe a je hotovo. Práca tak na jedno sobotné dopoludnie. Treba mať velké kalové čerpadlo hasičské hadice krátku pucku alebo malý studniarsky krompáč aj tým sa dá rozbiť poklop.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.238.175 (?), 14.2.2020 8:06

Jo. Už vidím, jak někdo visí na žebříku nebo laně ve studni, mlátí do poklopu krumpáčem a pak se spouští až na dno, aby to strkal do kýble. Nemluvě vůbec o tom, že v tom poklopu může být armovací síť.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.212.195 (?), 14.2.2020 12:00

pokud na to nestacite sam tak pozadejte mistni hasice kdyz jim udelate male pohosteni tak urcite neodmitnou pro je take lepsi tahat kus betonu nez potom ze studny zachranovat vas

Připojit reakci

host - xxx.xxx.8.85 (?), 19.2.2020 2:08
Shodou okolností jsem to někomu dělal.Úvaze popruhy se nezdařil, víko se vysmeklo a spadlo níž, tak žebřík, vlézt nad víko, max.do jeho úrovně, vyvrtal jsem díru v nejvyšším bodě, protáhl lano vytáhl žebřík a kladkostrojem vytáhl nad studnu, na tu dal fošny a sesmekl jsem ho do strany.Kladivo s příklepem pouštět nejlépe zvlášť.
Připojit reakci
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů