Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Studny > Kolik má mít tlak vzduchu v nádobě domácí vodárny?

Kolik má mít tlak vzduchu v nádobě domácí vodárny?

host - xxx.xxx.147.70 (?)
19.6.2020 12:29

ten tlak medzi nádobou a vakom má byť až o 0,2 baru menší ako zapínací tlak. Inak má pán nadomnou úplnú pravdu. Toto platí pre väčšinu užívateľov.

Empiricky je možné dôjsť k nastaveniu optimálnemu pre systém aj uživateľa, ktorý môže byť trochu odlišný, ako spomínal pán ešte vyššie.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
   << Předchozí příspěvky | 1, 2   

host - xxx.xxx.111.251 (?), 6.6.2013 21:13
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Po prvním prasknutí vaku v nádrži jsem pořídil novou, prodejce mi vysvětlil jaký má být tlak v nádrži a to o 0,2 míň než je spínací tlak vodárny. Za 2 roky jsem měnil vak a natlakoval podle štítku na nádrži, další 2 roky a praskl vak tak jsem pořídil celou nádrž, po radě vodaře jsem ji tak jak koupil tak ji namontoval, na tlak jsem ani nesáhl a funguje bezchybně čtvrtý rok.

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.213.126 (?), 6.6.2013 22:25

To se není co divit že vak prasknul, když byl tlak o 0,2 menší než spínací tlak.O 0,2 méně ale vypínacího tlaku.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.173.176 (?), 7.6.2013 20:32

Tak tohle je pěkná blbost.

Připojit reakci

tatnda (371) - xxx.xxx.114.252 (?), 7.6.2013 22:10

Já měnil dva nebo tři vaky co asi rok, dva než jsem zjistil, že je vevnitř otřep po svaru, podařilo se ho odloupnout a je zatím po problému.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.53.158 (?), 18.6.2020 14:50

Nie som si itý, či je dobrý nápad tlakovať gumový vak bez protitlaku resp. bez "vodnej protivýplne". Viem si predstaviť, že pri tlaku 1,8 barov vak obtesní všetko čo dokáže, aj hrany otvorov na kovovom skelete. Ak sú hrany ostré, vak sa môže narušiť a je len otázkou času, kedy praskne celkom. Laicky povedané vak sa snaží bez protitlaku vody pretlačiť cez vstupný a výstupný otvor v nádobe. Dotlakovanie som vždy robil s protitlakom vody a prametrom nastavenia bol objem vypustenej vody z natlakovanej nádoby (z vypínacieho tlaku) pokiaľ sa čerpadlo nezoplo. Z nádoby by malo vytiecť 1/3 celkového objemu nádrže. Vodáreň mám cca 10 rokov, vak som zatiaľ meniť nemusel. Ak je tlak vzduchu v nádobe väčší než optimálny, tak na jedno zopnutie vytečie viac vody než 1/3, čerpadlo sa zapína a vypína v dlhších intervaloch. Ak je tlak vzduchu menši, je to opačne. Pri trošku trpezlivosti sa to dá nastaviť bez zbytočného lokálneho pretaženia resp. poškodenia gumového vaku.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.233.18 (?), 18.6.2020 20:11

Špatně Vodárna se tlakuje když je bez tlaku Takže vypne se čerpadlo a na nejnižším bodě vypuystí až tlakoměr na tlaku vody ukazuje na 0

Pak se natlakuje vzduchem o 0,1 desetinu pod zapínací tlak čerpadla Takže  čerpadlo zapíná třeba na 2,1 natlakuji na 2 Bary nikdy ne víc pak se to hádá

Připojit reakci

host - xxx.xxx.147.70 (?), 19.6.2020 12:29

ten tlak medzi nádobou a vakom má byť až o 0,2 baru menší ako zapínací tlak. Inak má pán nadomnou úplnú pravdu. Toto platí pre väčšinu užívateľov.

Empiricky je možné dôjsť k nastaveniu optimálnemu pre systém aj uživateľa, ktorý môže byť trochu odlišný, ako spomínal pán ešte vyššie.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.25.217 (?), 15.6.2013 14:45

nejlepší návod mají na webu firmy JOSEF KROUŽIL

ÚDRŽBA TLAKOVÉ NÁDOBY :

Hodnota tlaku v nádobě má být o 0,02 MPa (0,2 baru) nižší, než je nastavený zapínací tlak čerpadla.

Kontrolu tlaku doporučuji provádět 2 až 3 krát za rok - podle objemu nádoby - postup

1. Vypnout přívod elektrického proudu k čerpadlu.
2. Vypustit vodu z potrubí - otevřít kohoutek studené vody v nejnižším místě. Kohout nechat otevřený, aby v potrubí nebyl tlak.
3. Změřit tlak vzduchu v nádobě - přes ventilek. Tlak vzduchu v prázdné nádobě musí být o 0,2 baru nižší, než je zapínací - spodní tlak.

Příklad : Tlakový spínač zapíná čerpadlo při tlaku 2 bary. Vypíná při 3,5 bar.
Zapínací spodní tlak je 2 bary, od něj odečteme - 0,2 baru = 1,8 bar.

Tlak 1,8 bar je třeba v nádobě trvale udržovat.
V případě potřeby dofoukat na požadovaný tlak - kompresorem, ruční hustilkou :-)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.169.218 (?), 14.9.2017 13:35

Ještě pozor na těsnění, často se objevuje problém se starou a steřelou ucpávkovou šňůrou... "U starších čerpadel je důležité také zkontrolovat ucpávky. Při stlačení ventilku by mělo docházet pouze k úniku vzduchu. V případě, že se přes ventilek dostane i voda, je třeba zkontrolovat těsnění vaku uvnitř nádoby a jeho možné prasknutí či proděravění, což by pro vás dále znamenalo nutnost výměny celého vaku..."

Připojit reakci
1, 2   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů