Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Studny > Měření vody ve studni

Měření vody ve studni

host - xxx.xxx.240.116 (?)
24.3.2020 20:34

Myslíte toto: Ultrasonic Water Tank Level Meter Indicator ABS Plastic Temperature Sensor Low battery Indicator Time Alarm Transmitter

Nechci dělat díru do poklopu studny. Bude to fungovat, pokud umístím sondu dovnitř do studny? Displej bych pak měl venku na pergole (cca 10 m vzdálené). Tj. signál bude muset projít skruží studny, ale už ne stěnou baráku...

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
   << Předchozí příspěvky | <...6   

Měření vody ve studni

host - xxx.xxx.216.243 (?), 12.7.2017 20:53
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den mám celkem funkční jednoduché mechanické řešení (ačkoli jsem mechanik elektronik a tranzistor mám v malíku) do studny (v mém případě 5m) vede plastová trubka (elektrikářská 18mm) na konci je kus poliesteru(10x20x5cm)délka je tak aby při min hladině byla trubka zároveň (u mě s kamenem) a kolik nad kamenem kouká tolik je hladina (u mě 10cm aš 150cm) kousek před koncem (20cm=240l)je červený proužek jako rezerva v autě.Trubku drží v rovině PE 25 o délce 40cm.

A vidím na to i kamerou a app v mobilu.

Slunce

zatím funguje 4 roky

Obrázky:
Trubkový levný měřič hladiny studny
Trubkový levný měřič hladiny studny
Připojit reakci   

Měření vody ve studni

host - xxx.xxx.216.243 (?), 12.7.2017 20:56

Pohled z kamery

Obrázky:

Připojit reakci

Měření vody ve studni

host - xxx.xxx.178.201 (?), 11.7.2018 8:45

Řešili jsme se známým taky problematiku měření hladiny. Zobrazení, blokování čerpadla ve studni, popř. jiné funkce.

Ve studně je sonda s elektronikou spojená se zobrazovačem s klávesnicí na chodbě. V současné době je systém v zkoušecím režimu asi půl roku OK.

Obrázky:
zobrazovac
zobrazovac
Připojit reakci

Měření vody ve studni

host - xxx.xxx.8.42 (?), 2.8.2013 12:25

Pro jednoduché měření kolísání hladiny do jednoho metru je asi nejlevnější a nejjednodušší způsob tak, jak jsem popsal zde.

Pokud bych ovšem potřeboval meřit hladinu ve větším rozestupu výšek a nezáleželo by na přesném měření, pouze by mi stačilo například sledovat minimální a maximální hladinu a několik orientačních výšek mezi, řešil bych to asi nejlevněji plovákem pohybujícím se po plastové trubičce, nebo pevnější zavěšené hadici, do které bych umístil potřebný počet magnetických kontaktů. Plovák jezdící po trubičce bych opatřil magnetem,  třeba ze starého reproduktoru. Pokud pak magnet s polovákem vjede a jeden ze spínačů, ten sepne. Stavy kontaktů pal lze sledovat jednoduče pomocí LED diod umístěných do pěkného panelu. Výhodou pak je, že díky spínání kontaktů lze i jednoduše řešit například ochranu. Pokud ke kontaktu připojíte vhodné relé, lze tak třeba zapojit ochranu vypnutí čerpadla, nebo zvukový výstup, který spustí alarm při velkém poklesu hladiny, případně naopak při naplnění nádrže. Nevhodné je to ovšem do odpadních jímek, kde by nečistoty způsobily zadrhnutí plováku a nepoužitelné do vrtaných studní. Na druhou stranu, pokud jsoumagnetické spínací kontakty pevně zality v nějaké trubce nebo hadici, lze je relativně bezpečně použít i pro měření hladiny hořlavých kapalin. Podobné řešení jsem viděl například jako doplněk víčka nádrže motocyklu pro měření hladiny benzínu.  Pokud bych chtěl orientačně měřit hladinu vody ve vrtané studni, využil bych vodivost vody. Do různých výšek bych umístil vedle sebe dva nerezové kontakty a jednoduchým způsobem bych detekoval jejich zaplavení vodou měřením odporu pomocí vhodného tranzistoru. Pro indikaci by pak opět mohl sloužit šikovně vyrobený panel s LED diodami, kde by na noncovou - poslední diodu moho být připojeno i zvukové zařízení hlásící pokles nebo nárust hladiny přes bezpečnou míru. Cena je řádově ve stokorunách a spolehlivost obstojná. Hlavní nevýhoda je jen v nutnosti nějakého napájení elektřinou.

Připojit reakci

Měření vody ve studni

host - xxx.xxx.83.65 (?), 6.8.2019 12:24

Vím, že to je stará diskuze, ale třeba vám pomůže. Již přes 5 let používáme s úspěchem Ultrasonic Water Tank Level Meter with Thermo Sensor.

Je to v podstatě studniční meteostanice s ultrazvukovým senzorem. Funguje bezvadně. Senzor mám zanořen pod betonovými skružemi a přijímač funguje v RD na vzdálenost cca 30m. Nevýhoda je že i po takové době se dá koupit pouze v jednom eshopu v austrálii. Dobrá zpráva je, že cenově je prakticky zadarmo a zasílají i do ČR. Za cca 1800Kč bez dopravy to nemá konkurenci. 4 alkalické AAA baterie ve vysílači vydrží něco přes rok. Hloubku měří s přesností na cm a komunita odchytila i bezdrátový protokol takže s arduinem můžete vytvářet grafy.

Připojit reakci

Měření vody ve studni

host - xxx.xxx.231.24 (?), 6.8.2019 14:25

Za mne hezke, je otazkou, zda to nebude mit trochu problem se signalem s hluboke studni - ozveny - to se musi vyzkouset:)

Cidlo z auta problem nema... ale chce to udelat vice mereni a odchytat chybne...

L.

Připojit reakci

Měření vody ve studni

host - xxx.xxx.240.116 (?), 24.3.2020 20:34

Myslíte toto: Ultrasonic Water Tank Level Meter Indicator ABS Plastic Temperature Sensor Low battery Indicator Time Alarm Transmitter

Nechci dělat díru do poklopu studny. Bude to fungovat, pokud umístím sondu dovnitř do studny? Displej bych pak měl venku na pergole (cca 10 m vzdálené). Tj. signál bude muset projít skruží studny, ale už ne stěnou baráku...

Připojit reakci
<...6   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů