Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Studny > Obnova starej studne, ako začať?

Obnova starej studne, ako začať?

host - xxx.xxx.108.206 (?)
23.5.2020 22:41
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý deň, mohol by som poprosiť o radu. Kupujeme chalupu kde je kopaná studňa. Predchádzajúca majiteľka ju používal iba na polievanie, ale podľa jej slov bola v minulosti v studni pitná voda.
Studňa je vraj 3,5metra hlboká, konci na skale, vraj je tam prameň a voda do nej nateká rýchlo. 5 metrov od studne je potok, sňať ta voda z potoka nepresakuje.
Moja otázka by bola ako začať? Mám ju najskôr sám vyčerpať zistiť ako rýchlo natečie (či vôbec bude stačiť zásobovať chatu) následne odobrať vzorky vody a nechať ju otestovať alebo ju nechať preistotu profi firmou najskôr vyčistiť a potom otestovať?
Vodu by som následne chcel nechať zaviesť do chaty na sprchovanie, varenie a pitie..Ďakujem

Ďakujem

Pavol.

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

Obnova starej studne, ako začať?

host - xxx.xxx.233.18 (?), 24.5.2020 8:41
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

O pitnou se nebude jednat spíš bych řekl indiánská studně a voda jde z potoka po skále  .Jsou tam skruže nebo kamená Pokud skruže vyčerpat vyčistit dno od nánosů vyčistit skruže a dezinfekce

Připojit reakci
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů