Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   


Studny > Razena studna zkusenost

Razena studna zkusenost


host - xxx.xxx.248.222 (?)
15.4.2019 21:52
Mam razenou na zahrade cerpadlo bezi treba dve hodiny a voda je porad
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
A kohout mate otevreny, nebo nechavate cerpa..., host, 16.4.2019
Mam razenou na zahrade cerpadlo bezi treba dve hod..., host, 15.4.2019
To 202.14: "Z hlouky 9 m už vodu prakticky n..., Optus, 11.4.2019
Z hlouky 9 m už vodu prakticky nelze vytahov..., host, 11.4.2019
Diky za reakci,  je jasne ze..., host, 10.4.2019

Razena studna zkusenost


patas111 (1) - xxx.xxx.212.22 (?)
7.4.2019 11:24, počet návštěv: 2515
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobry den potrebuji poradit od nekoho kdo ma zkusenost s razenou studnou (narazena 5/4trubka v zemi s hrotem)

Jde mi o to ze se nemohu rozhodnout zda ji udelat nebo je to cele nesmysl.

Chteli by jsme si poridit vlastni studnu na zelevani travníku(cca80m2) a napusteni bazenu(cca5m3).

Meli jsme tu studnare ktery to obesel s dratama a rikal ze není problem ze tu voda je a ze by udelal razenou studnu. Me se tato varianta libila z duvodu ze z ní není neporadek a neni potreba ani tolik mista a je schopen nam ji udelat i ve sklepe kde by odpadl problem se zazimovanim cerpadla. Povidal ze sudna bude hluboka cca 9m. Kdyz se kopali zaklady tak vsude je písek. Za studnu chce 18000kč pouze za praci, bez cerpadla povolení coz se mi zda taky nejak moc na to ze je to jen 9m hluboke.

Jenze cim vic se v tom stouram tak tim min se mi to libí.

Nejak si totiž nedovedu predstavit kde by se vzalo tech 5m3 vody najednou na napusteni bazenu? Jak je vubec vyreseno saní vody a ochrana cerpadla pred chodem na sucho kdyz to vodu vycucne.Co jsem cetl tak se udela kolem spice lungr ktery je jako zasobarna vody. Jenze preci zas tak velkej nebude aby se do neho vesli treba 2000l vody. Takze se muze stat ze zapnu cerpadlo a treba za1 minutu bude vysato.Takze pobezim cerpadlo vypnout a budu cekat treba 10 min nez se voda natahne a pak zas 1min. strikat??? Nebo to funguje nejka jinak? A co mozne nasavani pisku? A nebo k tomu musi byt nejaka nadrz kam se voda precerpava? Povidal ze sudna bude hluboka cca 9m. A kdyz se kopali zaklady tak vsude je písek. Za studnu chce 18000kč bez cerpadla.

Je zde prosim nekdo kdo s tim ma zkusennost? Diky moc za rady ja jsem s rozumem v koncich

Připojit reakci   
   

Razena studna zkusenost


Optus (25) - xxx.xxx.99.36 (?)
7.4.2019 15:29
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

To patas111: vodu do bazénu bych dal jen pitnou, studniční vodu nikdy. A pro zalévání 80 metrů trávy bych taky použil pitnou vodu. Ale pokud trváš na ražené, tak za práci je 18000Kč moc. Jaká je cena pitné vody? Kolik pitné vody spotřebuji? Jak dlouhou mi vydrží ražená studna? Následně zjistím, že pitná voda vychází levněji. Pokud bych mermomocí chtěl raženou studnu, tak svépomoci: narážecí hrot 5/4" s nerez sítem cca 1500 Kč, ocelová trubka bezešvá 5/4" cca 150 Kč za metr a ruční pumpa cca 4000 Kč (voda je v devíti metrech, takže lepší, třeba pumpu z Kovoplastu Standard II). A k tomu svářečku, náboj na trubku pod beranidlo (aby se nedeformovala trubka) a ještě postavit jednoduché beranidlo.

Připojit reakci
      

Razena studna zkusenost


host - xxx.xxx.212.67 (?)
7.4.2019 18:54
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

No prave to si postupem casu rikam taky jestli to ma smysl delat. ted jak o tom uvazuju tak pokud bych se domluvil s VAK em ze by mi dali podruzny vodomer na zalevani tudiz bych neplatil stocne. Cena vody je tu 82kč takze m3 bez stocneho by byl na 40kč.Tzn pokud bych pocital s navratnost pri odberu vody na zalevani 1,5m3/tyden x 40tydnu tak navratnost je za cca 10let. A to si nejsem jistej jesli do ty doby neumre cerpadlo.

Co se ceny tyka tak me to taky prijde moc... naklady na matros jak pisete ccca 8000 vcetne pumpy.tak 10tkč za pul dne prace alespon to odhaduju za jak dlouho to muze byt natlost trubku do zeme mi prijde dost.

Nicmene i kdyz bych do toho sel tak porad nechapu kolik takova studen muze dat vody.Myslite ze je realne mozny s tim zalivat V KUSE zahradu a nebo napustit bazen? Je to vubec realne?

Podle toho co pisete co vypada ze jste to jak se to dela uz videl nebo to delate. Nemate nekde nejaky planek nebo neco jak by melo vypadat to beranidlo a ta objimka na tu trubku?

Budu muset tu trubku nastavovat po cca 1,5m ptze je nizky strop ve sklepe. Tzn. busde potreba asi nejaky zavitorez a teflon paska na utesneni spoje. Nekde jsme neco cetl o mufnach ktery musi byt kalene nebo co ptze normalni by popraskali... Je to tak?

Muzete mi s tim poradit prosím? diky moc. 111patas111@gmail.com

Připojit reakci
         

Razena studna zkusenost


Optus (25) - xxx.xxx.99.36 (?)
8.4.2019 14:06
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

To patas111: zkušenosti nemám, jen jsem chtěl před časem udělat díru vedle plastové vodoměrné šachty, protože se mi spodní voda tlačila na dno šachty tak, že dno bylo značně vypouklé. Měl jsem obavu, že mi šachta vyleze ven. Uf, uf, uf. Beranidlo ve sklepě: klasická trojnožka s rolnou, provaz a závaží. A k tomu nízký strop.... Náboj na trubku: kousek hřídele stočené na soustruhu do vnitřního průměru trubky. Rážecí hrot 5/4": viz strejda Google, ale třeba taky u sigmy, aquapumpe atd. Píši o svářeče, proč kupovat kované mufny, závitnici, koudel či teflon? Teď k tomu sklepu. Nebylo východnější (ale nákladnější) zhotovit konstrkci, řádně zakotvenou k podlaze a trubky do země tlačit heverem? A kolik bude u tebe vody? Nevím kde bydlíš, neznám okoli. Jak píšeš je u vás hodne písku. Pokud narazíš na vodu, musíš rychle čerpat, aby se síto nezaneslo a vytvořila se v podloží kapsa, jak tu zde před pár lety kdosi psal. Má zkušenosti, okoukal to od táty - pohledej.

Připojit reakci
         

Razena studna zkusenost


host - xxx.xxx.202.14 (?)
8.4.2019 17:47
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Vrážené srudny dělal můj táta a o tom jsem zde psal. U nás na vesnici na Považí měl každý vráženou studnu nebo studnu částečně vykopanou a zbytek vráženou. Na půl cestě pak byl pracovní válec. Samonasávací byly tak těch 6 m. My jsme měli jak beranidlo, tak se někdy tlouko i kladivem přímo na trubku (jediný způsob jak prorazit nějaký kámen na cestě). Pak se kousek uřezal a udělal nový závit. Dá se tlouci i přes nástavec 5 kg kladivem ale spojka (mufna) nesmí být litinová a musí se hasákem dotahovat jak se otlačují závity. Obykle se to kladivem sune po 10 cm a beranidlem až 20 cm na jden úder. Ve sklepech se obvykle razila s nástupem "dárlingů". Tam je pomáhalo tak, že se třeba do 1,5 m vykopala "drážka" nebo se použil zemní vrták do určité hloubky. Pak to vrážení bylo snadnější. Pro vráženou studnu je důležité podloží v oblasti vody. Tam musí být štěrkopísek (hlíny tak 3 až 4 m). Pokud jsou tam tekuté písky, tak to končilo neůspěšně a musela se studna vykopat a dát skruže. Lunkr jako zásobárna vody se vytvořil intenzívním čerpáním asi 2 hodiny (kalná vody s pískem) a pak se to nechalo ustálit. Někdy se čerpalo ručně bez přestávky upravenou studnou, která neměla kožený píst ale z měkké pryže. Nadkládat trubku po 1,5 m nepovažuji za vhodné. Někde nám udělali ve stropě sklepa díru aby se dala navléci v jednom kuse větší trubka.

Připojit reakci
            

Razena studna zkusenost


host - xxx.xxx.212.185 (?)
10.4.2019 19:16
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Diky za reakci,

 je jasne ze mate s timi studnami vetsi zkusennost nez ja. Prpto se chci zeptat. Jak je to s cerpanim vody? Ten manik povidal ze voda je v 9m. Lze to z takove hloubky vubec vytahnout?I kdyz by to delal ve sklepe tak to bude cca 7,5m. Neni to moc? Jak je to s piskem ve vode? Jake cerpadlo nebo vodarnu pouzit? Je tady piscite a sterkove podlozi... tzn lze z toho cerpat vodu bez pisku? Jde mi o zivotnost cerpadla a potazmo i ekonomicke navratnosti studny.

Z jakeho duvodu je nastaveni trubky po 1,5 metru nesmysl? Sklep je vysoky 1,7m a diru skrz strop nelze v zadnem pripade udelat.

kolik se z takove studny da vycerpat vody najednou? Jakou velikost miva asi ten lungr objemove? diky moc za odpoved

Připojit reakci
               

Razena studna zkusenost


host - xxx.xxx.202.14 (?)
11.4.2019 7:09
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Z hlouky 9 m už vodu prakticky nelze vytahovat. Po cestě je nějaký hydraulický odpor a atmosférický tlak není jako na hladině moře. To jaký lunkr se vytvoří nelze předpovídat. Nicméně když se ta voda čerpala třeba ručně, tak ze začáčátku byly na dně kýble až 2 l písku po chvilce ustátí. Toto množství se zmenšuje a pak se nechala studna ustálit a už se písek nenačerpal a když tak mizivé množství. Někdy toho písku vytaženého bylo tak za 2 kolečka. Co se týká abraze pískem například u vodáren, tak nejvíce "vyšlehaný" po letech byl zpětný ventil u vodárny. Kolik vody se dá vyčerpat, tak to by řekla jedině čerpací zkouška. V tom lunkru to není nějaká velká kaverna ale vyčerpá se písek mezi většími kamínky. Díry na sací špici mají otvory asi 5 mm. Pokud byla voda v hloubce 9 m, tak se pár metrů vykopalo, vrazila se trubka na dně výkopu a nasadil se pracovní válec a nahoru už byla 6/4" a v ní táhlo.

Připojit reakci
                  

Razena studna zkusenost


Optus (25) - xxx.xxx.99.36 (?)
11.4.2019 9:42
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

To 202.14: "Z hlouky 9 m už vodu prakticky nelze vytahovat." Blbost, píší to výše. Vzhledem k předpokládané hloubce vody, lepší pumpu, například Kovoplast Standard II, pokud chci tlakovou vodu, pak Standard T a pochopitelně potřebný pracovní válec.

Připojit reakci
   

Razena studna zkusenost


host - xxx.xxx.68.17 (?)
7.4.2019 18:16
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Bez povolení a vodohospodářského uřadu a stavebního na studnu bych se do tothoto vubec nepouštěl Pokud budete mít povolení tak vrt aspoň 200 mm trubka a další plastová co se dává dovnitř pak vodu pokud jí bude dostatek a pitná využívat pro celý chod domácnosti pak má studna smysl

Máte vlastní vodu a nechlorovanou jen je potřeba občas neechat udělat zkoušky na znečištění přeci jen písek je sviňa a i když filtruje hromadu toho nevyčistí zaleží na lokalitě kde jste

Připojit reakci
      

Razena studna zkusenost


host - xxx.xxx.212.67 (?)
7.4.2019 18:59
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

povoleni samozrejme by bylo. Jd mi o to jestli ta razena neni za tyhle penize nesmysl a jestli je vubec mozne aby to fungovalo.

Pitnou vodu ze studny tady v okolí nema nikdo. Teda ma snad jeden clovek o 3ulice dal co mu na to jede celý dum. Ale to je jediny. Vsichni sousedi kolem ji maji jen uzitkovou. A studny vrtnane hluboke taky cca kolem 6-9m. Min rok o prazninach byli bez vody.

Připojit reakci
         

Razena studna zkusenost


host - xxx.xxx.68.17 (?)
8.4.2019 4:02
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Pokud by byla jen užitková tak i to se vyplatí splachování WC a na mytí koupání by šla nikdy rozhodně ale klasický vrt nebo kopanou Pokud je ale písek je to problém musí se podkopávat skruže to samé i s vrtem

Být váma oslovil bych i nějakou firmu co se vrtáním zaobývá a klidně i víc firem sehnat si reference a taky i vícero proutkařů 

Připojit reakci
         

Razena studna zkusenost


host - xxx.xxx.248.222 (?)
15.4.2019 21:52
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Mam razenou na zahrade cerpadlo bezi treba dve hodiny a voda je porad
Připojit reakci
            

Razena studna zkusenost


host - xxx.xxx.231.224 (?)
16.4.2019 8:52
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

A kohout mate otevreny, nebo nechavate cerpadlo jenom vrcet?:)))) Jinak dve hodiny neni moc vypovidajici, to spis kolik vody vytahnete...

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
železitá voda7724.6.2019195187
Měření vody ve studni5419.6.2019158490
Špatná izolace studny203.6.20192973
Jak zapojit vodu ze studny 2329.5.20195487
Čím obsypat skruže u kopané studny - jaký druh kačírku aby neměnil pH a pod a byl zdravotně nezávadý821.5.20197121
Sklon studny1219.5.20191615
Vodní sloupec v kopané studni514.5.201910613
Tvrdost vody a její odstranění511.5.20197287
Kopaná studna + vrt27.5.2019695
Závrtná trubka pro odběr vody?31.5.2019726
Razena studna zkusenost1316.4.20192516
Kolik vyjde studna?5210.4.2019184142
Stará a nová studna85.4.20191558
Plastové skruže95.4.201928704
Vyschlá studna1729.3.20194117
Dávkování chlornanu sodného815.2.201925742
Doplnění vody do studny514.1.20193123
Vysoký obsah železa ve vodě - Beskydy226.12.20181799
Hodně vody ve vrtu411.12.20182419
Kulička do sacího koše910.12.20182495
Jakou firmu na vrtanou studnu - Beskydy59.12.20183554
Cena cerpaciho zarizeni44.12.20181595
Jak se dá vytáhnout trubka ražené studny?421.11.201812869
Měření spotřeby vody z kopané studny osazené ruční pumpou 620.11.20182232
Desinfekce vrtane studny716.11.20182958
Izolace studny od domu44.11.20181927
Vrt nove studny144.11.20189888
Ruční pumpa NP 90 jde těžce228.10.20182802
Jak připevnit ruční pumpu NP 75 do betonového poklopu a dotazy1625.10.20185133
Sani324.10.20181446
Identifikace pístu pumpy 118.10.20181006
Diskuze o čerpání vody2612.10.201827761
Zprovoznění staré pumpy 3412.10.201810921
Jak prohloubit kopanou studnu v opuce?419.9.20182724
Vrtana studna117.9.20181388
Vrtaná studna410.9.20182147
Podtlak při pumpování u ražené studny1628.8.20185747
Jak vyčistit vrtanou studni2425.8.201838673
Vyčištění vrtu od štěrku123.8.20181710
Kde půjčit ruční vrták na studny928.7.201819977
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Další diskuze na téma Studny najdete na serveru ZAHRADA.cz
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media 1999 - 2019
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů