Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Studny > Vodní sloupec v kopané studni

Vodní sloupec v kopané studni

host - xxx.xxx.208.204 (?)
7.7.2010 15:39
Tento příspěvek (zjistit adresu)
Nedávno jsem vykopal studnu o metrovém průměru, kde byl vodní sloupec cca. 90 cm. Hloubka 4.5m. Protože se mi zdála zásoba vody malá vykopal jsem ještě asi 2m.Podle proutkařě jsou tam 3.prameny a já mám naražené 2. Předpokládal jsem že prohloubením bude vodní sloupec kolem 2.5 - 3 m. Zaráží mě že ve skutečnosti je 1.75m. Zajímalo by mě jestli se první pramen mohl stratit, nebo jestli mi dole někde voda utíká.Jinak přítok je zhruba 1.36 l/m což mi přijde dost málo.Ještě mě zajímá jestli je pravidlem že pramen po nějaké době zesílí. Díky za názory a odpovědi.
Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

host - xxx.xxx.24.183 (?), 24.8.2010 22:22
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Odebíráním vody ze studny přítok zesílí, v extrémním případě může jedna studna strhnout vodu studni jiné. I pod zemí platí fyzikální zákony, voda teče cestou nejmenšího odporu kam ji tlačí gravitace.

Prohloubením studny jste mohl vodě otevřít cestu do jiného profilu s menším tlakem, takže může odtékat pryč.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.208.104 (?), 3.9.2010 11:13
Děkuji za odpověd.Je fakt že studna byla hloubena v době kdy u nás bylo extrémní teplo a sucho.Nyní je tam vody dost cca 4m2. Ještě ji nebudu používat, počkám si na podzim nebo klidně i do příštího léta.Potřebuji mít jistotu že vody bude dost, ještě uvažuji že jí prohloubím o cca 3-4 m.Vodu zatím moc nevyužívám ale chtěl bych ji mít dostatek i na zavlažování.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.121.74 (?), 21.10.2010 20:03

Při dlouhodobém nečerpání vody můžete o vodu přijít.

Voda půjde jinou snažší cestou kde bude snažší odtok.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.96.127 (?), 14.5.2019 18:45

Jak vysoký má být sloupec vody v kopané studni. V 1,30 m tečou 3 prameny a sloupec je asi 0,50 m.

Připojit reakci
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020