Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Studny > Vrtana studna a čerpadlo - jaké?

Vrtana studna a čerpadlo - jaké?

host - xxx.xxx.196.98 (?)
12.8.2020 15:18
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Zdravííím,

mám nyní ve studni vřetenovku T80-36 kvůli čištění a odkalení vrtu a pomalu jsme přešli na běžný provoz. Původně jsme chtěli po vyčištění toto čerpadlo vyjmout a vyměnit za něco lepšího. Musím ale říci, že nám čerpadlo stačí a vyhovuje. Je nutnost ho vyměnit za něco lepšího, něco s oběžnymi koly, nebo se nemám bát ho tam nechat? Kdysi mi vodák říkal, že toto čerpadlo generuje nějaké vibrace a může poškozovat vrt stejně jako Mališ. Nyní jsem to řešil s prodejcem a ten mi trvdil že to je běžně osazované čerpadlo do vrtu a že se nemusíme ničeho bát.

Děkuji za info a případné Vaše zkušenosti a návrhy.

Jen pro upřesnění: pažnice 125mm, hloubka 30m, vydatnost cca 25l/min. Provoz, tak nějak jen domácnost.

JB

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

Vrtana studna a čerpadlo - jaké?

host - xxx.xxx.8.138 (?), 14.8.2020 9:40
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Nejak mi nesedí fakt, že by vřetenové čerpadlo dělalo takové vibrace, že by poškodilo vrt. Jedná se o běžné tuctové čerpadlo. Když jste utratil peníze, tak ho nechte dělat svou práci dokud to půjde. Klidně se to ověřte mailem u výrobce. 

Připojit reakci
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020