Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Studny > železitá voda

Železitá voda

host - xxx.xxx.223.10 (?)
21.2.2015 11:21

Levnější variantu jste již propásli.Filtr, který jste si pořídili odstraní železo, mangan a sníží, nebo odstraní tvrdost. K odstranění zápachu je nutné použít oxidační činidlo. Jak uvádíte, řešením bude dávkovací čerpadlo.K tomu si musíte pořídit ještě vodoměr a filtr.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
   << Předchozí příspěvky | <...6, 7, 8   

Železitá voda

host - xxx.xxx.139.107 (?), 1.10.2014 7:54
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Ecomix je směs - obsahuje taky nějaký podíl Katexu nebo-li pryskyřice. Hlavně za to chtějí šílený prachy a moc to nefunguje. Taky mi psali firmy co prodávají Ecomix, Extreme atd. že Katex neodželeznuje ale jen zmekcuje. Lžou nebo o to moc neví.

Připojit reakci   

Železitá voda

host - xxx.xxx.129.155 (?), 1.10.2014 8:30

hm... a mne všetci tlačili len ecomix aj ked predávajú katex

Připojit reakci

Železitá voda

host - xxx.xxx.40.7 (?), 10.11.2014 10:01

Já mám dva roky studnu přes 30 metrů, mám instalovanou bombu se zeolitem, je nutno po 2-3 m3 regenerovat NaCl, po dobu těch 2 m3 je voda zcela bez zápachu, ale nepijeme ji.

Připojit reakci

Železitá voda

host - xxx.xxx.113.50 (?), 17.11.2014 16:03

Dobrý den, bydlíme v rodinném domě, Praha-východ a máme stejný problém. Voda je zakalená a zapáchá. Po rozboru vody se přišlo na větší množství manganu a železa. Odborník nám instaloval úpravnu vody a filtry. Do úpravny doplňujeme sůl pro regeneraci a změkčování vody, filtry měníme tak jednou do roka. Úpravna vody s filtry stála cca 40 000,- Kč. Zmizelo zakalení a zmírnil se zápach. Jsou ale dny, kdy voda i tak je cítit a možná budeme uvažovat o vstřikovacím čerpadlu sava (cena prý kolem 10 000,- Kč). Mangan a železo není závadné, spíš by si člověk připadal jako v termálu, ale zápach je nepříjemný, tak s tím taky bojujeme :) Nejsem ale odborník a doporučuji obrátit se na někoho kvalifikovaného. Rozbor vody je také nutností. Pokud sem někdo přijde s levnější variantou a zlepšovákem, budu také ráda :)

Připojit reakci

Železitá voda

host - xxx.xxx.223.10 (?), 21.2.2015 11:21

Levnější variantu jste již propásli.Filtr, který jste si pořídili odstraní železo, mangan a sníží, nebo odstraní tvrdost. K odstranění zápachu je nutné použít oxidační činidlo. Jak uvádíte, řešením bude dávkovací čerpadlo.K tomu si musíte pořídit ještě vodoměr a filtr.

Připojit reakci

Železitá voda

gannie (9) - xxx.xxx.6.230 (?), 20.6.2015 16:52

Vsechny vas zdravim, uz jsem si zvykla na zelezitou vodu, jen s ni zalevam, ale nevim, zda nema na tu zalevanou zeleninu nejaky skodlivy ucinek. Poradite mi nekdo? Diky moc.

Připojit reakci

Železitá voda

host - xxx.xxx.97.237 (?), 24.6.2019 21:58

měl sem stejny problem s vodou ve studni ... ale pozor studna musi mit neustale dostatečne odvetrani nonstop tak aby ti tam netekla voda nepadal bordel atd. (a mam neustale křištalovou vodu)

Připojit reakci
<...6, 7, 8   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů