Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Studny > železitá voda

<< Předchozí příspěvky | 1, 2, 3, 4, 5...>   

Železitá voda

host - xxx.xxx.45.79 (?), 7.10.2012 21:51
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

- vrt 32m, stejný problém. Rozbor vody - při přejímání vzorku slečna utrousila: to bude železo a mangan. Výsledky: je tam - převyšuje jen železo a mangan.

Řešení: odborná firma - spečiální filtr - cena 32 000,- Kč.

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

Železitá voda

host - xxx.xxx.210.96 (?), 13.8.2013 15:32

Dobrý den. Mám stejný problém. Železitou vodu, která mi dělá rezavý šlem v trubkách. S tím si zatím nevím rady. Se zápachem jsem si poradil. Když dlouho nečerpám, cítím v umyvadle jakoby bahnitý zápach. Mám vrt asi 39m hluboký. Nalil jsem do 10 litrového kýble s vodou asi 3 dcl, možná víc (teď přesně nevím) Sava na čištění studní. To celé jsem vylil do vrtu, zapnul čerpadlo a nechal to prohánět přes vodárnu a z vodárny zpět do vrtu. Takový koloběh. Z vrtu do vodárny a z vodárny hned do vrtu a to cca 20 - 30 minut. Mám vývod z vodárny 1 coul, takže odtok z nádrže byl stejný, jako přítok, takže čerpadlo pořád běželo. Potom jsem hadici, která šla z vodárny do vrtu vyndal a dal ji přímo do kanalizace a nechal běžet zase cca 20 - 30 minut, aby se všechno Savo odčerpalo a nebylo ve vodě cítit. To my pomohlo a zbavil jsem se zápachu. Ale co s tím železem, nevím. 

Připojit reakci

Železitá voda

host - xxx.xxx.160.10 (?), 28.6.2014 23:59

mám stejný problém, železo, mangan a strašný zápach..trápila jsem se s tím několik let, úpravny vody za 100 000 kč v nabídkách. Prostě hrůza. Tak jsem to začala řešit po svém, pořídila jsem si nádrž, mám na 1 kubík, napustím vodu z vrtu do nádrže, přidám 50 ml AGUACIDU a nechám. Všechny zdravímalespoň 2 dny odpočívat. Poté se podívám do nádrže..voda je bez zápachu, železo leží na dně a já tu krásně čistou vodu přečerpám do studny a pak už jen odebírám.

Připojit reakci

Železitá voda

host - xxx.xxx.25.217 (?), 29.6.2014 19:03

Jakým způsobem řešíte vymyývání 1 kubíkové nádže a odstraňování seldého železa? Nerozvíří se to všechno při čerpání?

Připojit reakci

železitá voda

host - xxx.xxx.15.110 (?), 17.1.2009 18:28

zdravím vás.máme stejný problém se železitou vodou.studená teče čistá, ale po ohřátí je rezavá, to samé se stane když dám do vody nějaký saponát.Bílé prádlo si netroufám dát do pračky.Na to musíme chytat dešťovou vodu a lít do pračky.Na čištění vany a toalety používam pouze přípravky na rez a vodní kámen.např: fixinela nebo savo na rez,.Různě na internetu jsme hledali různé filtry a články, a v jednom článku jsme se dočetli že na rozpuštěnopu rez ve vodě neexistuje účinná filtace protože není co filtrovat, je to jako by jste chtěl přefiltrovat rozpuštěnou sůl.Také jsme kontaktovali firmu která se zabívá filtrací tam vyšla cena zhruba 65000kč, což jsme si po přečtení článku na netu rozmysleli.

Připojit reakci

železitá voda

host - xxx.xxx.223.10 (?), 19.1.2009 18:11

K odželezování vody se většinou používají filtry, ve kterých dochází k vysrážení a zachycení železa obsaženého ve vodě.Pro zvolení nejvýhodnější technologie úpravy je nutný chemický rozbor vody. Cena zařízení je dána velikosti zařízení, filtrační náplní a technickým vybavením filtru.
V případě, že vodu před filtrem není nutné upravovat, filtr k odstranění železa je možné pořídit za výrazně nižší cenu, než uvádíte.
aqua.top@centrum.cz

Připojit reakci

železitá voda

mirokrto (6) - xxx.xxx.71.218 (?), 26.1.2009 8:16

Mal som podobny problem s vodou zo studne.Bola zelezita a zapachala hnilobou.Suvislost medi nimi ale nieje.Zapach sposobuje vysoky obsah manganu a cervenu barvu zelezo.Mangan vznika hnilobnym procesom v hornine okolia zdroja vody.Vetsinou v miestach kde sa v minulosti nachadzalo koryto rieky kde sa roky usadzali nanosy listia a ihlicia a i.Zelezo vo vode sa vyskytuje vetsinou v ilovych podach kde podlozie tvori zabec.Moze bit aj ilovy strk.Zelezo by nemalo bit problem pri studniach alebo vrtoch ktore prechadzaju podlozim az na uroven spodnych vod, ktore obsahuju nepatrne mnozstvo zeleza, pokial sa nejedna o mineralizaciu.Problem spociva v nedostatocnom odizolovani povrchovej vody(nad podlozim)od spodnych vod.Prevadza sa cementaciou alebo zailovanim mletym ilom(zabranuje miesaniu vod.Dalej perforaciou paznice ktora by mala bit len v miestch pritoku spodnej vody.Kazdopadne bi som odporucil vsetkym dat vodu aspon na zakladny rozbor.Zelezo sa da obstojne znizit filtrom a el.zariadenim na odzeleznenie vody ktore sa instaluje na trubku privodu vody.Suma cca 5500 sk.Mangan sa znizuje prekislicovanim.Bakterie chlorovanim davkovac sa da urobit z lekarskeho davkovaca infuzie.Vsetkym vam prajem aby ste sa zavad vody zbavili a vychutnali si kristalovo cistu vodu.Miro.

Připojit reakci

Železitá voda

host - xxx.xxx.90.121 (?), 23.8.2009 14:40

Dobrý den.Máme ten samý problém.Rozbor máme-hodně železa a manganu.Dokonce nám bylo řečeno, že tato voda je pitná, ale já bych v ní ani nádobí neumyla:)Snažíme se to nějak řešit, samozřejmě neustále odčerpáváme, ale není to nic platné.Jedna firma nám vymyslela řešení, ale na to bych šetřila deset let:).Ted jsem vyhledávala na netu rady a zatím jsem narazila pouze na filtry, který by údajně měli vodu vyčistit.

Připojit reakci

Železitá voda

host - xxx.xxx.100.250 (?), 24.9.2009 8:11

Známý měl stejný problém. Voda byla silně železitá, nesmrděla. Prý to bylo proto, že na místo studny kdysi město vyvezlo navážku, kde byly i kusy železa. Nechal si udělat rozbor vody a nebýt tam tolik železa, byla by to minerálka. Zjitštoval roky, čím se toho železa zbavit a kromě drahého stroje nic neexistuje. Používá ji pouze na splachování záchodu. Ten je už hezky obarvený, jakoby stále pokaděný, nevypadá to moc hezky.

Připojit reakci

Železitá voda

otas69 (1) - xxx.xxx.112.123 (?), 26.12.2009 23:18
Měl jsem úplně stejný problém a prohrál jsem. Voda ve studni, hloubka cca 5m, hladina 2-3m pod povrchem. Rozbor solidní, dusitany a dusičnany skoro žádné, železo lehce přes normu, mangan hodně. Ať to vydezinfikuju a bude to křišťálová studánka. Studnu jsem ještě trochu prohloubil, na dno zasypal dobrou vrstvou oblázků. Rodinu jsem pak trápil 2 roky. Koupil mechanické filtry ATLAS, přidal magnetickou úpravu vody, ale stejně všechno marné. Nová záchodová mísa po 2 měsících zarezlá, obklady ve sprše hnědé, všechno bílé prádlo béžové. Na odstáté vodě "olejové, čajové" skvrny - mangan. Když jsem pak v nově zrekonstruovaném domku vítězoslavně poprvé dětem napustil vanu, za deset minut z toho byly barvou žluté čůránky. Nakonec jsem rezignoval, vidina úspory za užitkovou vodu se mi rozplynula a potupně jsem musel zrealizovat přípojku městské vody. Při hledání na netu jsem objevil sice mnoho možností odstranění železa a manganu (filtrace s náplní z birmu - jestli si to dobře pamatuju, s řízenou regenerací) z vody. Ale pod 35 tis. pro solidní průtok to nešlo, a to ještě otázka jak často a za kolik se mění náplň!. Teď mám doma klid a ze studny už jenom zalévám. Ale stejně mi to nedá spát, jestli s tím nejde elegantně vyběhnout.
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3, 4, 5...>   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů