Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Zabezpečovací technika > Zkušenosti s Jablotronem

Zkušenosti s Jablotronem

host - xxx.xxx.103.192 (?)
4.1.2017 23:14
Developeri... A jejich penize i nase :-(
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Nove byty jsou predrazene a nudle... Jo kdo ..., host, 4.1.2017
Developeri... A jejich penize i nase :-(..., host, 4.1.2017
Jinak pro seniory je dobra dalka ovladac nebo cip ..., host, 4.1.2017
Jedine kabel dsc nebo galaxy gold, nemam od nich p..., host, 4.1.2017
Kdyz jsme meli problém s alarmem- máme taky ..., host, 8.6.2016

Zkušenosti s Jablotronem

host - xxx.xxx.0.234 (?)
16.9.2009 14:40, počet návštěv: 78551
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den,

chci se zeptat jestli někdo nemá zkušenost s bezdrátovým alarmem od Jablotronu. Na internetu je to všude stejné a všichni vesměs chválí, tak se ptám jak je to doopravdy.

Děkuji

Josef - Planá

Připojit reakci   

Zkušenosti s Jablotronem

host - xxx.xxx.1.42 (?)
16.9.2009 21:13
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Zdravím vás. Koupí výrobku od jablotronu nic neskazíte. Jedná se o výrobky na technické i estetické výši. Jen bych se zamyslil nad tím, zda by nebylo možné dát drátovou verzi-není nutnost výměny baterií a systém je hned po zajištění plně funkční- u bezdrátu to trvá i 5 minut- ale potom chrání oba dva stejně. S výrobky teto firmy mám dobrou zkušenost-i když se jedná o drát.

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

Stanislav Melaga, ----- (144) - xxx.xxx.128.254 (?)
17.9.2009 8:15

Zdravím, od Jablotronu používám mnoho výrobků, zabezpečení komplet (čidla, ústřednu, klávesnici, GSM pager a dále jsem sestavil spoustu stavebnic, dvakrát se stalo, že nebyla stavebnice kompletní (třeba chyběl nějaký rezistor nebo kondenzátor) po telefonické reklamaci mi odpověděli, že se omlouvají, ale že jim některé stavebnice sestavují v Polsku. Jinak hotové výrobky jsou skutečně velice zdařilé a na vysoké tech. úrovni, jejich e-shop také bezvadný, mohu jen doporučit. Standa.

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

host - xxx.xxx.126.112 (?)
17.9.2009 8:35

Musím se přidat, kamarád si to instaloval ve firmě a pak jsme to instalovali spolu ještě jinde, s alarmem má prý jen nejlepší zkušenosti. Viděl jsem jak to nastavoval přes počítač, je to docela intuitivní a poměrně dobře nastavitelné.

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

host - xxx.xxx.8.230 (?)
22.10.2009 13:11

Nechal jsem si udělat zabezpečení domu od firmy. Použili Jablotron a jsem spokojený.

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

host - xxx.xxx.164.146 (?)
20.2.2010 6:43

I několik odborníků, kteří montují zabezpečovačky mě potvrdilo zě kabel, je kabel. 

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

host - xxx.xxx.25.138 (?)
17.9.2009 10:54

Ja som si doma instaloval dratovu verziu a som maximalne spokojny. Paci sa mi ze montaz zvladne priemerne zdatny kutil sam. A cena sa mi zdala velmi dobra.

Po instalacii mozete system nakonfigurovat cez PC alebo aj cez klavesnicu.

Juraj

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

host - xxx.xxx.169.89 (?)
20.2.2010 13:15

Mam namontovanou kombinaci- co slo dratem po dome, vzdalenou garaz a kulnu bezdratem. Vse bezelo na prve zapnuti. Jedinou spatnou zkusenost mam s firmami, co montaz nabizeji. 1/Firmy vlastnene byvalymi policisty byly v nabidce vyrazne drazsi nez firmy elektrikarske 2/na stejnou kombinaci materialu byla vysazena cena od 19 do 35 tisic korun. 3/ vyrazna snaha nekterych firem nacpat cidla na mozna i nemozna mista, jen aby jich bylo hodne, bez logiky jejich umisteni. 4/ nezapomente, ze nejlepsi je kombinace ruznych cidel. Pokud si myslite, ze jen PIR staci budete prekvapen. Samotne cidlo vas treba nezaregistruje, pokud prijdete domu v hubertusu plnem snehovych vlocek. Takze kombinujte- nezapomente, ze magneticka a i mechanicka cidla jsou take dobra..

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

Vlastimil Švec, ACESYS s.r.o. (2) - xxx.xxx.80.202 (?)
10.5.2010 16:41

Dobrý den, montážemi alarmů se zabývám 12let, tak si dovolím také přispět k tomuto tématu. Instalujeme alarmy od více výrobců a pro RD, byty a menší firmy mohu Jablotron vřele doporučit. Konkrétně modelu OASiS jsem instaloval více než stovku v bezdrátové verzi a mimo výměny baterií jednou za 2 roky se jedná o plnohodnotný systém. Velikou výhodou je široké spektrum detektorů (pohyb, otevření, požár, zaplavení, rolety, atd.) moderní vzhled prvků a spolehlivost. Ještě bych vyzdvihl velmi dobře řešený GSM komunikátor, kdy vám v případě poplachu přijde zpráva o přesném místě poplachu a navíc můžete alarm na dálku plně ovládat pomocí SMS.
Samozřejmě pokud je dům ve fázi, kdy je možno natáhnout kabeláž, tak doporučuji drátový systém, kdy nemusíte řešit výměnu baterií.
Jinak souhlasím s příspěvkem výše, že je vhodná kombinace více způsobů detekce. Výběr firmy, kdy některé mají přehnanou marži je asi stejný jako v jiných oborech, kde jsou levné, drahé, seriozní a méně spolehlivé...

Přeji šťastnou ruku při výběru zabezpečení.

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

host - xxx.xxx.92.61 (?)
21.11.2010 19:51

Po prečítaní týchto chvál predraženého Jablotronu oproti zahraničným alarmom mám dojem, že som sa ocitol v samotnom hniezde jeho dílerov.

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

Chiron , TECHNICKÝ SERVIS BUDOV (95) - xxx.xxx.92.66 (?)
21.11.2010 20:26
I já montuji tyto alrmy a nemám problém ani jeden za 15 let ani jednu reklamaci vše funguje jak má
Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

Chemický Alí (2699) - xxx.xxx.4.78 (?)
21.11.2010 20:57

Asi to zde nebude zamořené dealery, Jablotron má pouze na našem trhu výsadní postavení,  je vždy funkční, a dostupný - jako jediný výrobce zde nabízí ucelený sortiment. Samozřejmě, pokud člověk vládne angličtinou, může objednat systém třeba v USA.

Z certifikovaných výrobců je jich zde celá řada například DSC, Optex,  AdemcoHoneywell - ten má velice zajímavé a dostupné sestavy, Apx,   atd. , certifikovaných výrobců najdete na trhu USA celou řadu. Slušný systém, včetně GMS hlásiče vyjde tak na 550  - 700 US dolarů, ač jsem příznivcem dovozů většiny zboží z USA, nejsem si zcela jistý, zda se to vyplatí i v tomto případě. Ale je to možnost volby. Levné zboží v USA samozřejmě je dostupné též, nevím zda je jeho nákup benefitní.

Možné je se rozhlédnout po zboží na webech SRN, ale toto zboží je spíše dražší, než Jablotron.

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

4.1.2017 22:41
Jedine kabel dsc nebo galaxy gold, nemam od nich provizi ale videl jsem je i po letech a co hlavni detektory nebat se israelskych a nesetrit a kamose kutila :-)
Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

4.1.2017 23:12
Jinak pro seniory je dobra dalka ovladac nebo cip a svetelna signalizace pokud a ten kutil a take co takhle predokenni zaluzie ale tady jsem na chalupach :-) ale i jablotron bezdrat vidavam funkcni po par let :-) a nezapominat na planky :-) a vypnout si sirenu kvuli sousedum a odzkouset i nekolik dni... Ten kutil vam udela i kamery s dohledem na mobil pokud mate wi-fi i vam udela pres gsm vypnuti dalkove. S kamerama klidne cina, ale kdo dnes ma penize na kvalitu a co je kvalita... A taky babis jde po zasilkach, tak priplat za celni vydaje uz v cine. A vi i kde objednat, ted mam design baterii z ciny do koupelny, protoze ta v kuchyni funguje uz pet let :-) a mam z ni radost vlastne z obou :-) jen pozor na privody vody a zaky podporte ceske instalaterske obchudky na mensich mistech, tu vodu zjistit a vzit si cinske i ceske privody z te stare ja to zjistil primontazi a nastesti jsem to vzal cestou pres znicujici se mestecko dvakrat pesky... Fuj...
Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

4.1.2017 23:14
Developeri... A jejich penize i nase :-(
Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

4.1.2017 23:45

Nove byty jsou predrazene a nudle... Jo kdo ma penize dneska... Kamarad delil a predela rovnou v novem predrazenem stresnim byte i dispozice. A to i developer se slevou a nataha mu i kabely nove se sekanim... Jinak staci kvalitni kamera na vstup do loznice asi neee :-) i jinde. No a ty mobily a povolene kamery v autech je hruza... Jinde v civilizaci zakaz v autech. Jo a ten kutil vam muze udelat i zabezpeceni prrs wifi pokud mate signal a parkujete u domu. Ten wi-fi stroj funguje uz pres deset let a to vzpominam jak se puvodne wi-fi chytal trvale spustenou v igelitce z okna :-) tp link to je :-) je toho wic co ma fungovat.

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

host - xxx.xxx.43.11 (?)
6.1.2011 23:22

Dobrý den, řeším stejnou situaci, potřebuji zabezpečit složitější RD a od jablotronu to vypadá tak 25 a víc, můžu se zeptat co jste si vybral. díky

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

host - xxx.xxx.92.61 (?)
9.7.2011 23:33

Ja som si kúpil GSM Profipatrol za 130€ bezdrátový s PIR čidlami a som spokojný. Známy má podobný GSM alarm Basic za 20 dolarov z USA a funguje mu už dva roky bez poruchy ako mne. Drahší nemusí byť vždy kvalitnejší. Onchodník je schopný predať napr. tú istú žiarovku do auta aj za trojnásobnú cenu ako inde.  O hodinkách ani nehovorím. U nás stoja pravé Rolexky 20 000 €, inde tie isté 2 000 €. To je biznis!

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

host - xxx.xxx.165.103 (?)
19.1.2013 15:00

Dobrý deň. Poskytli by ste mi prosím informácie ako ste uviedli uvedený GSM Profipatrol do chodu spolu s viacerými PIR čidlami? A aký dosah majú čidlá od centrály? havrlentstefan@centrum.sk 

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

host - xxx.xxx.23.71 (?)
14.9.2011 8:33

jablotron je opravdu jednim z mala ceskych kvalitnich vyrobcu. narozdil od eta a pod. k dispozici servis, kde se meni soucastky a ne cele jednotky.

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

host - xxx.xxx.60.145 (?)
21.10.2011 21:38

Jablotron je velmi slušný systém. Pokud můžete řešit drátově, řešte tak. Bývá to levnější na pořízení i provoz. Z dalších systémů doporučuji zejména Paradox - kanadský výrobce.Nevidím důvod dovážet anglické (US) systémy, když zde tyto systémy pořídíte v češtině.

Na složitější akce doporučuji Paradox Digiplex. Je to specifický systém, který má adresovatelná čidla komunikující po sběrnici. Sběrnice je plně digitální. K tomu je možné připojit i klasická čidla.

Na menší objekty Paradox Spectra.

Čidla se dávají dle požadavků majitele, projektu a typu zabezpečení. Některé pojišťovny vyžadují čidlo v každé místnosti, kde je okno. I když je to záchod, ze kterého se dostanete do zabezpečené chodby.To potom samozřejmě může navýšit cenu.

100% zabezpečení neexistuje, ale lze samozřejmě udělat velmi bezpečný systém. Kombinace magnetických čidel (otevření dveří a oken),přes pohybová čidla (PIR, mikrovlna) společně se speciálními čidly (Glass, EPS - požár, EPPS - plyn) je základem solidního systému. Je ale zapotřebí zvážit finanční nákladnost, zda se vyplatí taková investice v rámci plnění pojišťovny a zda je vůbec Váš objekt, tak velmi ohrožen...

T

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

host - xxx.xxx.172.30 (?)
22.10.2011 15:39

Zdravím, také užívám zabezpečení od Jablotronu už mnoho let a to včetně GSM pageru, který byl v té době dostupný pouze jako stavebnice. Nyní uvažuji nad kamerovým systémem, je již cenově dostupný a "umí" toho mnohem více. Jeho výstup lze také připojit na GSM pager a v záběrech kamer aktivovat místa, kde se změnou záběru aktivuje binární výstup. Standa.

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

host - xxx.xxx.176.84 (?)
25.1.2012 21:31

Dobrý den, doporučuji drát a nebo kombinace drát a bezdrát, protože máte-li bezdrátový systém, tak Vám ho kdokoliv deaktivuje rušičkou.Na internetu jsou k sehnání od 400Kč a na GSM platí to samé-rušička za cenu 500Kč.Na cikány atd to jde zabezpečit v celku dobře, ale profík Vám alarm celý vyruší a je zle.Jediná obrana proti rušičkám je kombinace více hlásičů najednou.Tzn.GSM+pevná linka a nebo GSM+rádio PCO.Nebo dát (skrýt) ústřednu do jiného objektu, než ten, který bude střežen.Výkon rušiček cca 15m! Já jsem to vyřešil anténou GSM, která je umístěna (skryta)na vysoké smrku vzdálený od chalupy 20m.Takže mi signál GSM nevyruší.

S pozdravem Vašek.

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

host - xxx.xxx.192.98 (?)
29.5.2012 10:39

Dobrý den

Já mám již delší dobu JA-63K,,PROFI" drát.Celkem spokojenost, jen bych ho potřeboval rozšířit o další 2 hesla - objekty.Poradí někdo co s tím.Firma mi řekla vyházet a dát nový - cca 12 tisíc.To se mi pochopitelně nechce.

Díky za info

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

host - xxx.xxx.3.249 (?)
19.11.2015 19:14

Ahoj já bydlím v přízemí a mam namontováno tolik bezpečnostních prvku že jediné co mi snad chybí je mříž do oken :D… Ne nejsem paranoidni jenom bydlím ve špatné čtvrti :-/

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

host - xxx.xxx.156.43 (?)
6.7.2012 10:54

Hlavně ne JA 100. Dělá si to chce, jedno čidla jdou, jindy ne. Pak to zas pro změnu neposílá SMS. Nevychytaný firmware. Nekupovat, počkat s tím. Milda.

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

host - xxx.xxx.167.31 (?)
8.10.2012 17:32

Dva roky zabezpečení domu, kompletně Jablotron. (drátové) Dva měsíce po záruce odešlo čidlo, rok po záruce klávesnice, rok a 3 měsíce po záruce další čidlo. Na základě těchto zkušeností, bych dnes zabezpečovací prvky rod. domu, zn. Jablotron dnes nedoporučil.

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

host - xxx.xxx.6.166 (?)
9.2.2013 8:10

Co se týká Jablotronu mám velmi blízkou zkušenost se systémem JA 63,

jsem z malé obce v podbezdězí jeden místní chalupář měl opravdu pěkný starý nábytek, malované selské skříně a truhly.Rád se s tím pochlubil, obchodníci mu za to nabízeli nemalé částky, časem si pořídil alarm,

Jablotron JA 63 v bezdrátové verzi, no a když přijel na víkend na chalupu

tak nábytek nikdě a alarm se tvářil jako by nic, žádná zpráva mu nepřišla.

Když se pán ptal vyšetřovatele od policie jak je to možné, tak mu na to řekl to máte bezdrát, to víte asi rušička nebo je ten alarm špatný, pán samozřejmě po poradě s právníkem a konzultaci s Jablotronem pochopil

že ani žádné kompenzace se nedočká.Bezdrátový Jablotron bych nedoporučil.

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

host - xxx.xxx.184.192 (?)
30.3.2013 18:50

Nechápu kde jste to vzal. Pokud se bezdrátové čidlo nespojí s ustřednou(v nějakém čase), automaticky se spustí poplach.  To že si to dědek instaloval sám a patrně špatně je jeho problém. Jablotron je jednička na trhu, hlavně čidla od nich se nekazí.

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

Pylorus (199) - xxx.xxx.115.186 (?)
31.3.2013 11:31

Já mám drátová čidla od Jablotronu a jsou naprosto bezprobélmová. Jablotron je dražší, ale jeho výrobky jsou dobré.

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

JPElektro.eu (3) - xxx.xxx.5.80 (?)
28.3.2014 18:40

Dobrý den, co se týká kvality komponent f. Jablotron tak je jasné, že rozbít se může sebekvalitnější výrobek. Pro výběr alarmu je asi důležitější dostupný servis a ochota výrobce řešit případnou poruchu výrobku. Navíc Jablotron nabízí při kvalifikované montáži nastandardní až 7 letou záruku.

K instalaci bezdrátového systému mohu dodat jen tolik, že funkční bezdrátová instalace vyžaduje především kvalitní bezdrátový signál mezi jednotlivými bezdrátovými prvky a nezarušené prostředí v komunikačním pásmu. Na ústředně se dá nastavit nejen pravidelná kontrola komunikace mezi ústřednou a jednotlivými bezdrátovými detektory, ale také kontrola zarušení bezdrátové komunikace v pracovním pásmu daného systému. Pokud je v ústředně povoleno, přenáší se tato informace GSM komunikátorem, jako zarušení bezdrátové komunikace, záleží pak samozřejmě na reakci uživatele systému, jaké kroky podnikne. Proti zarušení GSM komunikace se lze bránit, dalším komunikačním kanálem např. LAN komunikátorem a nebo připojením instalace na PCO s neustálou kontrolou GSM komunikace (interval kontroly lze dohodnout např. každých 5 minut).

Jirka

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

host - xxx.xxx.252.112 (?)
21.7.2015 21:00

Zdravím, chci se zeptat, když rozvážete spolupráci s Jablotronem a začnete fungovat na vlastním sim kartu, je možné, aby měl dispečink Jablotronu stále přístup k vašemu bezpečnostnímu systému?

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

host - xxx.xxx.225.78 (?)
27.7.2015 9:46

Zdravím, určitě už dispečink mít přístup nebude. S novou simkou změníte IP adresu. Zároveň bude potřeba ústřednu doprogramovat, aby Vám chodily sms zprávy a vypnout komunikaci na PCO.

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

host - xxx.xxx.147.145 (?)
30.12.2015 20:27

Dobrý den, mám problém s ústřednou jablotronu azor. Po připojení k pc se mi azor nenahlásí a já tak nemohu změnit parametry pro novou sim. Systém normálně funguje (zakoduje, když naruším zonu tak se vyhlásí poplach, novou sim nevidí). Zkusil jsem výjmou baterii i odpojit ústřednu ze sítě po dobu několika hodin ale jako restart to nepomohlo. Pokud by jste někdo věděli v čem je problém, sem s ním prosím. Předem díky

Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

Jezevcik (233) - xxx.xxx.129.8 (?)
31.12.2015 3:31
Být Vámi, tak v první řadě oslovím technické oddělení výrobce. Jsou vstřícní a máte to od zdroje.
Připojit reakci

Zkušenosti s Jablotronem

host - xxx.xxx.139.55 (?)
8.6.2016 10:07

Kdyz jsme meli problém s alarmem- máme taky od Jablotronu, hned jsem volal do firmy, která nám alarm delala- Vangl Security, je ze stejnýho mesta a chlápek ochotne popsal, jak to udelat a nakonec dojel. Je nesmysl do zabezpecení hrabat, kdyz tam je záruka.To byly začátky, ted mi Jablotron přijde dost dobre uzivatelsky resený a dokonce i moje zena ho zvládá bez problému. Takže moje rada je ta, ze pokud si necháváte neco montovat, obratte se na firmu, která by vám se vsím mela poradit.

Paradox jsme měli na firme a byl to des. Nemuzu posoudit dukladnost zabezpecení, ale z pohledu uzivetele je to tragedie... neustále s tím zamestnanci meli problémy...

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Jaké čidla na plot2818.9.201715198
Alarm do bytu před dovolenou31.9.20174982
Zkušenosti s Jablotronem365.1.201778552
Detektor pohybu63.1.20172176
SIM karta330.10.20153238
Existuje malá kamerka s detekciou pohybu?103.9.201511629
Zabezpečení objektu pomocí IP Kamer427.1.201510523
Signalizace zamčených vchodových dveří45.12.20145550
Alarm524.8.201411319
Jaký a za kolik alarm do RD724.8.201413695
Detektor ke kamnům na tuhá paliva1128.4.201420790
Kamerový systém z MAKRA12.3.20145925
Prehnané ceny domácich alarmov3026.12.201237002
Ako ukryť senzor pohybu a kameru?418.9.20126594
Zkusenosti z kanadskym alarmom DSC1026.1.201217557
Kouřový detektor1124.1.201216078
Detektor kouře814.11.201112650
Prepojenie bezdrôtového a drôtového alarmu221.10.20115476
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama | Podněty a připomínky
(c) Lupo Media 1999 - 2017
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů