Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Zahradní bazény > Jak zhotovit betonovy bazen

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Stavěl jsem betonový bazén svépomocí. Objem ..., host, 17.4.2020
Dobry den, prosim Vas najdem niekde navod ako a kd..., host, 19.4.2017
Dobrý den, chtěl bych se zeptat těch, kteří ..., host, 28.8.2016
Davam tablety do skimeru.NIC jineho.Merak ch..., host, 17.7.2015
Stránky: 1, 2, 3, 4, 5...>   

Jak zhotovit betonovy bazen

host - xxx.xxx.94.4 (?)
5.9.2010 18:02
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobry den, chtel bych si na jare postavit svepomci betonovy bazen, mel by mit rozmery 8x4m hloubku 1.5m. Vykop jamy uz mam zajisten, Ale dal zatim zhanim info o dalsim postupu. Proto dekuji za kazdou sebemensi radu. Moje predstava je ze jamu obbetonuji, koupim bazenovou folii kterou usadim na beton, napojim cisticku, napustim vodu a dilo je hotove... Je to opravdu tak jednoduche?

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

host - xxx.xxx.142.221 (?), 14.9.2010 2:05
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Jo přesně tak sem taky stavěl.Mám 3*4*125 kopaný ručně.Písek, železo,cement atd. jsem měl za hubičku ale stejně měto celý vyšlo na 40000kč.Kup radši Azuro.

Připojit reakci

morrison (18) - xxx.xxx.30.67 (?), 14.9.2010 7:45
Jenom přidám svou reakci k betonování. Písek, železo a cement rozhodně na kvalitní beton nestačí. V betonu musí být kamenivo, v ideálním případě všechny frakce, ale běžně se používá 4/8 a 8/16. Čím více písku přidáte, tím více musíte dát cementu. Nicméně na tento objem bude asi nejlepší si objednat mix z betonárky... Já jsem si těch svých cca 7 kubíků namíchal sám, ale je to dřina, kdyžtak alespoň sežeňte větší míchačku, než jsem měl já (na jedno kolečko). A pokud tedy budete betonovat sám, tak ještě dodám, že suroviny rozhodně neházejte do míchačky lopatou, je to extrémně nepřesné (hlavně u písku).
Připojit reakci

host - xxx.xxx.133.163 (?), 14.9.2010 7:29
Vybetonujete dno, z betonových dílců (ztracené bednění) vystavíte stěny, vybetonujete, zevnitř natáhnete lepidlo pro zarovnání a necháte vevařit fólii přímo na místě, zvenku polystyren pro izolaci (varianta). A je to, Mirek
Připojit reakci

host - xxx.xxx.217.145 (?), 14.9.2010 7:54
A v zime se nebudete stacit divit, co to udela...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.133.163 (?), 14.9.2010 8:03
... a co to udělá? Mirek
Připojit reakci

host - xxx.xxx.144.29 (?), 10.12.2010 16:12

Výkopové práce a betonáž desky se dá zvládnout celkem lehce svépomocí, vystevní stěn také, můžete použít buď klasické KB bloky, nebo polystyrénové tvárnice Thermomur, které jsou duté a mají výhodu, že slouží zároveň jako izolace a je s nimi podstatně lehčí manipulace (cena je ovšem oproti KB blokům vyšší). Vyvaření těžkou folií bych ale doporučil svěřit někomu kdo s vyvářením bazénů má zkušensti. Bazénovou folii sice můžete koupit klidně na internetu, ale svaření doporučuji nechat odborné firmě, nebo osobě, která má se svářením zkušenosti a neměl by to být někdo kdo svářel pouze střešní izolaci a teď vám bude dělat bazén. Bazén je pohledová věc a dívat se na zvlněné stěny bazénu není to pravé.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.208.134 (?), 16.3.2011 9:49

Izolace bazénu v zemi je naprosto zbytečná, je to jen reklama na polystyrénové monobloky.Přečtěte si jakoukoliv chytrou knihu o bazénech, kde se dozvíte, že více než 80% tepla uniká přes hladinu vody.Jedinné co řeší teplejší vodu je roleta nebo zastřešení.P

Připojit reakci

host - xxx.xxx.223.249 (?), 14.9.2010 8:32

A proč to pod folii betonovat?!! To je zbytečné!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.233.105 (?), 14.9.2010 22:07
Zbytečné to určitě není.Takto velký bazén bude plný vážit asi 70 tun/voda+mat/.A pokud si stěny sednou jinak než dno ne musí to folie přežít.
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3, 4, 5...>   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020