Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Zahradní bazény > Odstranění vodního kamene ze dna bazenu

Odstranění vodního kamene ze dna bazenu

host - xxx.xxx.33.9 (?)
21.6.2020 12:56
Dobrý den Problém s vodním kamenem na fólii bazénu řeším každoročně. Nejucinejsi je na to KYSELINA CHLOROVODIKOVA (solná), ovšem musíte mít rukavice a roušku, bez té to nejde výpary jsou tak silné že by jste šli do kolen. Používám nezředenou jen nastříkat, tři minuty počkat a omýt vodou nějakým kartáčem, funguje na 100 procent. Poprvé jsem používal různé tlakové postřikovače, ale kyselina je všechny nějak rozleptala, nakonec se osvědčil obyčejný ruční postřikovač, který se mačká dvěma prsty. Bazén máme velký 7x4 metry a stačí na to 1 litr.
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka
   << Předchozí příspěvky | 1, 2   

host - xxx.xxx.237.138 (?), 18.5.2011 14:55
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

dobrý den, já zkoušela na vodní kámen v bazénu téměř cokoli, mě pomohla jedině kyselina chlorovodíková, ovšem záleží jak jí nanášíte, původně jsem jí nanášela ředěnou vodou, po neúspěchu jsem jí nalila do rozprašovače, ovšem neředěnou a stříkala kousek po kousku na suchý povrch bazénu (na mokrý to tak nepůsobí), jakmile se kyselina spojila s kamenem začala jakoby bublat a po pár minutách jsem jí kartáčem dokonale odstranila. takže kyselina funguje, ale musíte na suchý povrch, ikdyž na dně je to trochu problém, ale mě to skutečně fungovalo. Doporučuji při aplikaci ručník kolem úst, nebot´je to dost silné.

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.164.158 (?), 21.5.2016 20:49

Dobrý de, Tak pánové a dámy.Dnes jsem začal řešit problém co s vodním kamenem na dně bazénu, který mám od Maufildu.Vaše rady Vás všech jsou možná za určitých okolností a s vypětím všech syl jakž takž nápomocné.Tady je rada zaručená.Vzal jsem vapku dal jsem na ni kolatou trisku a bazén o rozměrech 7.5m krát 3.7m jsemměl čistý za 4 hodiny.Folie je jak nová.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.17.207 (?), 24.7.2018 16:32
Čistím kyselinou citronovou už léta a funguje, asi 4 kg na 8x4 bazén. Na mírně vlhký nasypat, pojezdit kartáčem a spláchnout po 5 min wapkou
Připojit reakci

host - xxx.xxx.48.43 (?), 11.9.2016 15:12

vyzkoušela jsem to na kousku bazenu a fakt to funguje, ale je jí potřeba opravdu hodně, mám bazén o průměru 4,6m, takže těch 5kg bude asi potřebasad

Připojit reakci

host - xxx.xxx.139.124 (?), 9.10.2016 4:28

Letos jsem řešila tento problém, napřed XY dní strávila studiem na nettu, pak začla zkoušet od citronky, přes ocet, odstraňovač z Mountf. až naposled koupila kyselinu chlorovodíkovou (solnou)- syntetická technická 31% (drogerie 40,-Kč/1 l). Kyselinu již dále neředíme, já jsem měla na dně i stěnách hodně silnou vrstvu usazenin-nejde totiž jen o vodní kámen, osvědčil se mi tento postup: čistila jsem vždy plochu cca 1 m2, fólie musí!!! být naprosto suchá- zpočátku jsem si namáčela houbičku na nádobí a potírala dno, usazeniny se okamžitě rozpouští (vyšumí), pak už jsem kyselinu trochu rozlila a houbou roztáhla, silnou vrstvu jsem opatrně škrábala kulatým příborovým nožem nebo plastovou kuch.stěrkou, nereagující kyselinu jsem houbou přetáhla do dalšího suchého pole, dolila novou a nechala reagovat. Vyčištěné pole jsem hned vytřela vodou. Některé místa je třeba i víckrát postup zopakovat. Důležité!! po rozlití kys.vznikají nebezpečné výpary+potřísnění pálí. Je nutné mít kvalitní roušku (poloplast.hobby),celé tělo oblečené, silné gumové rukavice, brýle a pod kolena jsem si naskládala karimatku. Lepší aby na vás dohlížela druhá osoba, a nutně si dělat bezpečnostní přestávky-velmi často!!!(cca 15-20min max). Na 21 m2 stačí 2 l kyseliny a asi 150 houbiček :-) (uplně se za čas rozpadnou) nepracovat na slunci-silnější odpar. Fólii jsme měli navyhoz - nyní - nádhera+křišťálová voda. Loni jsem neviděla 10 cm pod hladinou ruce-tak se o bazén starali majitelé, po nastěhování se starám o bazén už jen já-dle manuálu+jak magor i 2x denně luxuju :-)) 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.33.9 (?), 21.6.2020 12:56
Dobrý den Problém s vodním kamenem na fólii bazénu řeším každoročně. Nejucinejsi je na to KYSELINA CHLOROVODIKOVA (solná), ovšem musíte mít rukavice a roušku, bez té to nejde výpary jsou tak silné že by jste šli do kolen. Používám nezředenou jen nastříkat, tři minuty počkat a omýt vodou nějakým kartáčem, funguje na 100 procent. Poprvé jsem používal různé tlakové postřikovače, ale kyselina je všechny nějak rozleptala, nakonec se osvědčil obyčejný ruční postřikovač, který se mačká dvěma prsty. Bazén máme velký 7x4 metry a stačí na to 1 litr.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.240.18 (?), 27.10.2016 15:33

Zkuste během sezóny používat takové ty změkčovače. Fungují skvěle a zdá se mi, že i jako prevence. Přes zimu máme jen minimální usazeniny, kde lze snadno odstranit cifem, nebo podobným přípravkem.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.242.200 (?), 8.5.2017 21:03

Dnes jsme čistili... dno jednolita vrstva vodniho kamene

(bílý bazén... 36m2)... užasně zabral ocet 1:1 s vodou použili jsme 7l octu

rozlili na dno za cca 2 hodiny bylo hotovo... mužu jen doporučit.. a žadná chenie a za 90 kč :-)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.84.69 (?), 14.2.2019 15:18

ja to delam vapkou

Připojit reakci
1, 2   
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů