Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.

Zateplení > Jak zateplit stájové klenby

Jak zateplit stájové klenby

Franciz (2) - xxx.xxx.248.108 (?)
28.3.2019 14:48
Tento příspěvek (zjistit adresu)
Dobrý den, rekonstruuji vesnické stavení kde jsou stropy ze 2/3 stájové klenby cihlové se škvárovym posipem a zbylá 1/3 jsou prkna posazena na obvodových zdech s jedním stropním tramem uprostřed nad prkny takže v místnosti není vidět je schovanej na půdě a zasypana maltou a olupkem s obilí cca 20cm. Vše bylo překryto prkny a linoleem. Protože se objevilo napadeni dřevokazným hmyzem muselo vrtat do trámů a napouštět chemií, ale to je vedlejší. Proč sem píšu je ze nevím zda stačí všude jen rozbalit skelnou vatu 2x20cm křížem a pak to přiklopit prknama nebo se tam ještě musí dat pod vatu parozábrana??? Pořípadě mam obalit i ty tramy folii?? Předem dík a kutilství zdar ;-)
Obrázky:
Puda
Puda

Připojit reakci   
Vše o zahradě - rostliny, ovoce, zelenina, zahradní technika, nářadí, doplňky, bazény a jezírka

host - xxx.xxx.223.121 (?), 29.3.2019 8:55
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Já bych na klenbu pod tepelnou izolaci tu parozábranu dal.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.78.117 (?), 29.3.2019 11:11

Já cca před 20 roky zateploval klenbový strop nad maštálkou/dílnou. Tj obrácená logika- nad klenbou je vytápěný pokoj a pod je nevytápěná místnost kde odhaduji teplotu přes zimu kolem 0°C. Jako první jsem těsně nad klenby osadil táhla, kterými jsem zabezpečil stěny aby je klenby nerozpínaly. Jedna z kleneb byla poškozená- tu mi zedník opravil dozděním. Na boční stěny jsem vyrobil z ocelového plechu kapsy pro trámky- fošny. Tak jsem vyrobil podlahu, prostor pod těmito trámy jsem vysypal zbytky polystyrenu, vaty, obalů od TV,... Na fošny přišly dvě vrstvy dřevotřísky a na ně prkená podlaha z palubek. Za 15 roků bez jakéhokoliv problému : Tenkrát ještě moc parotěsné folie neexistovaly, ev nebyly v takové míře používány. Osobně bych zaizoloval prostor nad klenbami a nad bych dal podlahu z prken aby izolace mohla větrat. Nevím jak bude prostor nad klenbami využívaný, ale podle mne dříve se nad strop naházela sláma a nebyl nikdy problém. Moje logika je taková, že nikdy nesmí dojít k situaci, kdy tvorba kondenzátu v izolaci je vyšší, než její odvod do např venkovního vzduchu / a samozřejmě s rezervou/. Toto lze řešit tak, že dramaticky redukuji prostup vlhkosti do konstrukce či izolace ze strany teplejšího vzduchu. A nebo naopak - vytvořit podmínky pro vysoký odvod vlhkosti ze stavební konstrukce do okolního vzduchu.

Připojit reakci

Franciz (2) - xxx.xxx.132.100 (?), 29.3.2019 16:38
Nad obývakem a nad předsíní je asi jedno jestli dam parozabranu nebo ne ale nad koupelnou a kuchyní kde bude větší vlhkost se bojím ze když tam tu parozabranu dam tak mi bude vlhnout strop a kdyz ne tak ze se mi to bude srazet ve vatě, v loznicich které maji rovný prkeny strop také když ji tam dám. V loni jsme odsadili novy automaticky kotel C27 a za zimu jsme spálili 5000kg uhlí s tím ze sem tam nechával vždy tak 18-20 stupňů a nebydleli jsme tam jen se tam pracovalo. Přijde mi to dost, bez zateplení az se nastehujem když budem chtít utulnych 23-25stupnu tak to bude tak 8000kg za zimu a to je docela vítr v penezence potom.
Připojit reakci

jariel231 (14) - xxx.xxx.146.203 (?), 30.3.2019 21:06

Jen ty trámy neobalujte fólií nebo shnijí. Znám jednoho pečlivého stavebníka, který obalil krovy igelitem, aby neshnily. Za dva roky vyměňoval vazbu.

Připojit reakci
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020