Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Nejprodávanější zahradní krby 2015Léto 2015 se pravděpodobně zapíše do meteorologických tabulek jako léto mimořádně teplé a suché. Takové léto má většina lidí spojené s pobytem u vody, koupáním a vůbec se všemi prázdninovými a dovolenkovými aktivitami. Zároveň bývá vzduch v takových letních dnech a především večerech často naplněn vůní grilovaných pochoutek a rozpáleného dřevěného uhlí.

Nabídka na trhu je obrovská

Ano, venkovní krb nebo přenosný gril se stal běžným doplňkem našich zahrad a teras a posezení s rodinou či přáteli je spojeno velmi často se společným grilováním. Na tuzemském trhu je k dispozici nepřeberné množství zahradních krbů a snad ještě větší sortiment přenosných venkovních grilů různých velikostí. V oboru zahradních krbů se střetávají produkty pocházející od několika tuzemských výrobců s dovezenými konkurenčními výrobky na různých kvalitativních a cenových úrovních.

V segmentu stavebnicových prefabrikovaných venkovních krbů, který je ve smyslu změn designu sice poměrně stálý a konzervativní, lze i přesto v průběhu let vysledovat jisté změny v požadavcích a vkusu zákazníků a to se odráží i v statistikách prodeje jednotlivých typů.Změny v požadavcích trhu a tím i v provedení konečných produktů - zahradních krbů - nepřicházejí sice tak dynamicky jako např. v automobilovém nebo elektrotechnickém průmyslu, ale o to důsledněji trh nakonec preferované produkty vyžaduje.

Klíčovým faktorem je cena a materiál

Pokud bychom chtěli upřesnit, jaké zahradní krby jsou v poslední sezoně nejprodávanější, musíme tak učinit v několika cenových úrovních.

Pochopitelně velká část zákazníků dává stále přednost nejlevnějšímu produktu na trhu a tak zakoupí opravdu velmi levný venkovní krb v nejbližším hobby marketu. Takový krb ovšem může vydržet jednu, dvě případně tři sezony. Následně se však stane, díky zásadním závadám, které jsou způsobeny povětrností a žárem, prakticky nepoužitelným. Tyto krby jsou většinou nejmenšího typu, složeny pouze z několika dílů a bez povrchové úpravy. Materiálem bývá lehčený lisovaný beton. Tyto krby se vždy budou prodávat díky příznivé ceně a vcelku bez ohledu na design a komfort použití a minimální šíři příslušenství.

Ve středním cenovém segmentu, kde lze již vybrat poměrně kvalitní stavebnicové prefabrikované zahradní krby, se již dá vysledovat vzrůstající obliba některých kombinací. V roce 2015 se opět trochu zvýšil zájem o kompletní sestavy zahradních krbů a to většinou v rohovém provedení nebo případně jako přímá krbová sestava s bočními odkládacími stolky. V oblibě zůstávají stále venkovní krby s betonovou střechou a na druhém místě střechy kovové s udírnou i bez udírny.

Poněkud ustupuje, dříve velký, zájem o střechy měděné, ale může to být v důsledku vyšší ceny tohoto materiálu a také v důsledku stále poměrně vysokého zájmu všech možných nenechavců o tento atraktivní materiál. Zájem spotřebitelů se přesunul na nerez a tak zahradní krb se střechou z nerezového plechu stále více upevňuje svoji pozici mezi nejprodávanějšími kombinacemi. Povrch krbů je také často podstatným rozhodovacím kritériem při výběru zahradního krbu. Z tohoto hlediska je tradiční vymývaný povrch z přírodního kačírku žlutohnědého odstínu stále v popředí zájmu.

Zájem o vyšší kvalitu za vyšší cenu mírně roste

Komfortnější verze zahradních stavebnicových krbů doplněné o broušené plochy a žulové leštěné materiály jsou nadále oblíbenou verzí u zákazníků, které netrápí poněkud vyšší cena. Za ni ale uživatel získá velmi atraktivní, a díky hladkým povrchům i snadněji udržovatelný, prvek zahradního posezení.

Obecně lze konstatovat, že stále vzrůstá zájem o cenově náročnější designové krbové sestavy a dále v popředí zájmu stále zůstávaly i v roce 2015 u českého zákazníka především venkovní krby s udírnou. Zapomenuty však rozhodně nezůstaly naopak varianty "úsporné" s tradičními povrchy a betonovými kouřovody.


PR, 30. září 2015Stránka pro tisk | Úvodní stránka

TIP: Diskutovat o této problematice můžete v diskusním fóru >>

Kde kutíte?
Doma
67%
Na chalupě
23%
Na chatě
12%
Na zahradě
25%
Předpověď počasí
DNES
DEN 8/12°C
NOC 7/3°C
Podrobná předpověď >
Magazín Zahrada
Říjen na zahradě
Sklizeň a uskladnění ovoce a zeleniny
Listopad na zahradě
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama | Podněty a připomínky
(c) Lupo Media 1999 - 2017
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů